PZC Van Persie terug in basis Oranje Noorse trainer Trond Sollied met ambities naar Heerenveen t 33 37 John Heitinga kiest voor avontuur bij Atlético Madrid Skeelerteam VYV Zeeland al na één jaar ter ziele Woensdag 26 maart 2008 Tip? sport@pzc.nl Bondscoach Van Basten en Arjen Robben weer op één lijn. door Leon ten Voorde wenen - Robin van Persie keert vanavond terug in de basis van het Nederlands elftal in de oefenwed strijd tegen Oostenrijk. De aanval ler van Arsenal maakte onlangs na lang blessureleed zijn rentree bij Arsenal. Hoewel Van Persie nog wedstrijdritme mist, is dat voor bondscoach Marco van Basten geen reden om hem niet op te stel len. Van Persie speelde zijn laatste in terland op 17 oktober van het afge lopen jaar tegen Slovenië. In die wedstrijd viel hij geblesseerd uit. Van Persie trainde gisteravond in het koude Ernst Happel Stadion - waar tijdens de laatste training nog sneeuw van het veld moest worden geruimd - mee in de be oogde basisformatie. Dat gold niet voor Ryan Babel en Mario Melchi- ot, die in vergelijking tot de vorige interland tegen Kroatië, waar schijnlijk op de bank beginnen. Ba- bel moet wijken voor Van Persie, terwijl Andre Ooijer in de afslui tende trainingspartij rechtsback speelde. Het duel tegen Oostenrijk geldt als de laatste oefenwedstrijd voordat Oranje op 20 mei aan de voorberei ding op het EK begint. Bondscoach Marco van Basten heeft in een persoonlijk gesprek met Arjen Robben de kou uit de lucht gehaald. Die was ontstaan na dat de aanvaller van Real Madrid deze week kritiek uitte op Van Bas ten, omdat hij vond dat de techni sche staf van Oranje hem al tijden links laat liggen. „Ik heb Arjen maandag gebeld en uitgelegd waarom hij nog niet is geselecteerd voor de wedstrijd te gen Oostenrijk", aldus Van Basten. „De reden is dat hij afgelopen weekend voor het eerst sinds lan ge tijd pas weer een half uurtje heeft gespeeld. Arjen had begrip voor mijn uitleg. Nee, van boos heid was geen sprake. Volgens hem was het allemaal overtrokken wat et in de kranten stond." Van Basten geeft wel toe dat hij lange tijd geen contact met Rob ben heeft gehad. „Ik vond het niet nodig hem te bellen. Na de wed strijd tegen Slovenië, waarin hij ge blesseerd uitviel, heb ik hem ge zegd dat hij eerst maar eens zes tot acht wedstrijden achter elkaar moest gaan spelen, Dat heeft hij nog steeds niet gedaan. Er is maar een manier om weer in de picture te komen en dat is presteren. Een fitte Robben is nog altijd een ver sterking voor Oranje." Foppe de Haan stoort zich aan uitspraken over Olympisch elftal. heerenveen - Trond Sollied gaat bij SC Heerenveen met snode plan nen aan de slag. De Noorse trainer komt naar eigen zeggen niet naar Friesland om in de eredivisie vier de te worden. „Heerenveen is een stabiele subtopper die zich kan scharen tussen de topclubs." In januari werd het eerste contact gelegd tussen Sollied en de club. „Ik kende Heerenveen al van naam. Noren zijn schaatsliefheb bers en dus ben ik op de hoogte van het bestaan van Heerenveen en Thialf De voetbalclub staat ook goed aangeschreven. Heerenveen speelt mooi voetbal en presteert ook in Europees verband", aldus Sollied op de website van de club. Sollied wil met Heerenveen offen sief blijven voetballen, in de lijn van zijn voorgangers Foppe de Haan en Gertjan Verbeek. „Hee renveen is ambitieus. Ik kom niet om vierde te worden, ik denk in prijzen." Foppe de Haan nam gisteren met verbazing kennis van enkele uit spraken van de toekomstige trai ner van Heerenveen. „De Olympi sche Spelen gaan voor alles, laat dat duidelijk zijn", benadrukte de bondscoach van Jong Oranje en het Olympisch elftal. Sollied liet weten dat hij niet blij was met de olympische verplich tingen in augustus in Peking van mogelijk een groot aantal spelers van Heerenveen. „Ik weet nog niet alles van deze situatie, maar het kan toch niet zo zijn dat een club als Heerenveen die veel goede jon ge spelers opleidt, de dupe wordt van haar eigen beleid. Ik vind dat de bond met een passende oplos sing moet komen", betoogde de Noor. De Haan, die pikant genoeg Trond Sollied commissaris is bij SC Heerenveen, reageerde geprikkeld. „Ik zal echt geen zes spelers van Heerenveen selecteren, maar ik neem wel mee wie ik nodig heb. De Olympische Spelen gaan nu eenmaal voor. Karsten Kroon wint etappe in Spanje avila - Karsten Kroon heeft de tweede etappe van de Spaanse Ronde van Castilla y Leon gewon nen. Het was zijn eerste seizoens zege. De Nederlandse renner van CSC versloeg na 141 kilometer van Segovia naar Avila zijn landgeno ten Thomas Dekker en Bauke Mol- lema in de sprint. De Spanjaard Alberto Contador behield de leiding in het klasse ment van de vijfdaagse koers. Huldiging PSV gepland op 6 april eindhoven - Mocht PSV dit week einde al kampioen worden, dan is de officiële huldiging pas op zon dag 6 april. Dat heeft de gemeente Eindhoven gisteren besloten. Het feest vindt plaats op het Stad huisplein in het centrum van de stad. De details over het feest wor den begin volgende week bekend gemaakt. Ajax speelt zaterdag uit tegen Heerenveen, PSV uit tegen NEC. Beckham krijgt zijn 100e interland londen - David Beckham speelt vandaag tegen Frankrijk zijn hon derdste interland voor Engeland. Dat heeft bondscoach Fabio Capel- lo beloofd. Beckham werd door Ca- pello buiten de selectie gehouden. De middenvelder was volgens hem niet fit genoeg. De 32-jarige voormalige aanvoerder van het En gelse elftal heeft zijn conditie tij dens de Amerikaanse competities top op peil gehouden bij Arsenal. Erica Terpstra verontrust over Tibet arnhem - Erica Terpstra is veront rust over de schending van de mensenrechten in het door China overheerste Tibet. De voorzitter van sportkoepel NOCNSF zei gisteren zich grote zorgen te maken. „Als sport heb ben wij met deze zaak te maken.. Maar in eerste instantie is het een taak van de overheid, de Europese Unie en de VN om met China om tot een oplossing te komen." Oostenrijk-Nederland Gespeeld: 16 keer Winst Nederland: 6 keer Gelijkspel: 4 keer Winst Oostenrijk: 6 keer Doelsaldo Ned-Oos: 27-20 Oostenrijk-Nederland oefenduel voor EK vanavond. 20.30 uur Ernst Happel Stadion, Wenen Timmer Ooijer De Cler Vermoedelijke opstelling Oranje A Mathijsen Heitinga Van Bronckhorst Van der Vaart Sneijder Van Persie Zeeuw Huntelaar Vriendschappelijk: 8 WK-eindronde: 1 WK-kwalificatie: 4 EK-kwalificatie: 2 Olympische Spelen: 1 Laatste vijf onderlinge ontmoetingen 06-09-2003 Nederland-Oostenrijk (Rafael van der Vaart, Patrick Kluivert, Phillip Cocu) 16-10-2002 Oostenrijk-Nederland (Clarence Seedorf, Phillip Cocu, Roy Makaay) 27-05-1992 Nederland-Oostenrijk (Frank Rijkaard, Dennis Bergkamp Ruud Gullit) 30-05-1990 Oostenrijk-Nederland (R. Koeman, M. van Basten) -05-1985 Nederland-Oostenrijk (Wim Kieft) PZC Rolant Quist bron Rudy Boogert EUR02008 Austria-Switzerland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35