!eel Gouden dakdekduo vult elkaar aan 'Uitstel besluit fusie ziekenhuizen zal funest zijn voor Vlissingen' pzc Woensdag 26 maart 2008 I 27 Fraanje daktechniek uit Kruiningen is uniek in Nederland door hun twee prijswinnende werknemers: Mario Traas en Daan Kuijken (rechts), aan het werk in Heinkenszand. foto Willem Mieras Kruinings dakdekbedrijf uniek in Nederland door werknemers. door Michiel Bouwman kruiningen - „Een dagje vrij is wel lekker ja", lacht Goesenaar Mario Traas (33). „Als dakdekker maak je het hele jaar door lange dagen. Dus ook in de winter, en soms is dat wel even doorbijten. Al heeft dat ook wel z'n charme hoor. Ik zit liever buiten dan in een kantoor tje." Zijn collega Daan Kuijken (22), eveneens uit Goes, is dat met hem eens: „Het is wel even balen als het slecht weer is en je op het dak staat. Maar als het dak dan een maal dicht is, je klaar bent en thuis zit, geeft dat een voldaan ge voel." Beide dakdekkers van Fraanje dak techniek uit Kruiningen hebben na hun opleiding de TECTUM- award gewonnen. Dat is de prijs voor leerlingen die hun opleiding tot dakdekker als beste hebben af gerond. Het aantal leerlingen bij het opleidingsinstituut TECTUM van branche-organisatie Vebidak was afgelopen seizoen boven ver wachting: 140 mensen hadden zich ingeschreven voor de Primai re- of Voortgezette Opleiding Dak dekker. Daarmee lijkt er dus ge noeg aanwas te zijn. De twee dakdekkers oefenen hun beroep in ieder geval met veel ple zier uit. „Het is echt een vak", vertelt Ma- 'Als ik ergens een slecht dak zie, beginnen mijn handen te jeuken' rio. „Veelzijdig, want we werken op alle daken met alle soorten ma terialen. Bovendien werk je op veel verschillende plaatsen en ont moet je veel mensen. Als ik ergens een slecht dak zie, beginnen mijn handen te jeuken." Daan, de jong ste werknemer van het bedrijf, staat al sinds zijn zestiende op het dak. „Het is een vak waar je een beetje in moet rollen. Ik kwam er terecht via een uitzendbureau en ben nooit meer weggegaan." Fraanje-directeur John Gelens, van oorsprong Brabander, is trots op zijn werknemers: „We zijn een vrij klein bedrijf maar hebben wel twee winnaars. En dat we daar mee uniek zijn, is toch een presta tie. Dat komt misschien ook wel door de Zeeuwse mentaliteit, dat harde werken. Daar sta ik iedere keer weer van te kijken." De dakdekkers werken in ploegen en daarbij wisselen ze wel eens van collega. Toevallig werkte het 'gouden dakdekduo' afgelopen week samen aan een klus in Hein kenszand. „We zijn beiden gedreven en vul len elkaar goed aan. Het gebeurt wel eens dat ik te snel wil begin nen, dan roept Mario me even tot de orde. Je moet altijd even van te voren kijken hoe je het gaat aan pakken", zegt Daan. „Het mooiste is, als je wat van je werk terugziet. Dat je langs een huis rijdt en dat het dak er goed bij ligt. Zo van: 'dat hebben we toch mooi gedaan'", besluit Mario. Medische staven in overleg met 'dissidente' specialisten. door Claudia Sondervan vlissingen - Nog eens vijfjaar uit stel voor het fusiebesluit over de Bovenscheldense ziekenhuizen leidt tot 'dedassificatie' van Zieken huis Walcheren. „Dan zie ik de toe komst heel somber in", zegt Ro nald van den Haak, voorzitter van de vereniging medisch specialisten van het Vlissingse ziekenhuis. Hij doelt op het tiental artsen dat Ziekenhuis Walcheren verlaat om dat fusie te lang uitblijft. Een klei ne groep medisch specialisten dringt op uitstel aan. Gisteravond overlegden de besturen van de ver enigingen medische staven van Vlissingen en Goes met 'dissiden te' specialisten die zich uitspreken tegen de koers die zij denken dat de ziekenhuisdirecties in Goes en Vlissingen willen varen. Onenigheid over fusie tussen de Oosterscheldeziekenhuizen en Zie kenhuis Walcheren is er niet, bena drukt Van den Haak. „Alle specia listen zijn overtuigd dat de fusie Via overleg wordt gepoogd een fusie tussen de ziekenhuizen in Goes en Vlissingen te bespoedi gen. De vrees is dat specialisten anders zullen vertrekken. moet doorgaan. Hoe men ook over de locatie-invulling denkt. Een aantal mensen denkt dat als zij nu ageren, zij invloed kunnen hebben op het besluit op hoofdlij nen dat de raad van bestuur op zeer korte termijn zal nemen," rea geert Van den Haak op recente pro testen van medici en verplegend personeel in Vlissingen. „Sommi ge mensen denken echt dat ze werkloos zijn als Ziekenhuis Wal cheren niet de hoofdlocatie wordt. Het is blijkbaar moeilijk te bevat ten dat Ziekenhuis Walcheren ook in dat model een omvangrijke voorziening wordt die ook behoef te heeft aan ct-scans, verpleegkun digen en wat dan ook." Provinciale subsidie voor zonnebootrace middelburg - Gedeputeerde Sta ten hebben 22.000 euro uitgetrok ken voor de organisatie van de Zeeuwse zonnebootrace. De win naar van deze strijd, die zaterdag 7 juni wordt gehouden, krijgt een bedrag van 2500 euro. GS vinden het belangrijk dat Zeeuwse scho len op dit terrein samenwerken. Sleepvaartvereniging bijeen in Vlissingen vlissingen - De vereniging van be langstellenden voor de sleepvaart, Lekko, houdt zaterdag 29 maart een clubbijeenkomst in Arion te Vlissingen. Centraal staat een ruil beurs voor nautische artikelen. De bijeenkomst duurt van 10.00 uur tot 16.00 uur. Informatieavond over teken in Renesse renesse - De stichting Natuur- en Milieueducatie en de GGD Zee land houden een bijeenkomst over teken. Dat is dinsdag 1 april 20.00 uur, in het ecoscoop in Ren esse. De avond, bedoeld voor leer krachten, natuurouders en natuur- gidsen is meteen het begin van de campagne 'Een teek, pak 'm beet'. Bijna 50.000 euro voor ontwikkelingswerk middelburg - Vijfendertig organi saties die zich bezighouden met ontwikkelingssamenwerking krij gen dit jaar in totaal bijna 50.000 euro subsidie van de provincie. De bijdragen variëren van 500 euro (Cuba Werkgroep) tot 2500 euro (Steun aan Kinderen Overzee).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29