Zeeland 'Die ene vrouw had wel veel rimpels' Stadsraad Veere wil parkeren in plaats van bos Foto-expositie over Ambon fbis THAT PZC Woensdag 26 maart 2008 23 Peuters brengen om de week een bezoekje aan dementerende ouderen. door Dominica Groenleer MIDDELBURG - „Wilt u ook nog een paaseitje?" De peuters van kinder dagverblijf de Meikever hebben zo juist paaseieren gezocht met de be woners van de groepswoningen van de SVRZ aan de Thibautstraat in Middelburg. Nu delen twee kin deren de paaseitjes rond. De bewoners van de groepswonin gen zijn dementerende ouderen. „Zij vinden het prachtig dat de peuters een paar uurtjes langsko men", zegt Vivianne de Boe, team leidster van de groepswoningen Thibautstraat. Sinds een aantal we ken komt een aantal peuters een paar uurtjes doorbrengen met de dementerende ouderen. „De bejaarden vinden het erg leuk met de kinderen. Ze doen dan din gen met ze die ze vroeger ook met hun eigen kinderen deden", zegt Vivianne. Een van de ouderen zit inmiddels een boekje voor te le zen aan een jongetje, andere vin den het leuker alleen maar naar de spelende kinderen te kijken. „Pas je wel op met die hete kof fie?" waarschuwt een oudere vrouw een medewerker die koffie op een tafeltje neerzet. „Er lopen hier wel kleine kinderen rond hoor!" Vivianne kijkt glimlachend toe. „Ja, de ouderen letten wel goed op de kinderen hoor!" De koffie drinken de ouderen samen met de kinderen en ook het koek je wordt gezellig samen gegeten. Na de limonade, koffie en de koek jes is het tijd om liedjes te zingen. Een paar kleintjes en ook een paar bejaarden doen gezellig mee. Volgens de begeleidster van de peuters, Odette de Kam, vinden 'Pas je wel op met die hete koffie? Er lopen kleine kinderen rond hoor!' ook zij het erg leuk om eens in de twee weken te gaan spelen aan de Thibautstraat. „Als we terug zijn op het dagverblijf, zie je toch wel dat de kinderen veel indrukken hebben opgedaan", zegt Odette. „Ze zeggen dan bijvoorbeeld: 'die ene vrouw had wel veel rimpels', of ze vertellen iets wat een van de bewoners verteld heeft." De kinderen zijn nu drie keer bij de ouderen geweest. „Sommigen twee keer, maar ze gaan net zo makkelijk tussen de ouderen zit ten", zegt Odette. De peuters blijven elke keer een kleine twee uur. „Veel langer moet het ook niet duren, want dan zijn er toch iets te veel indrukken voor beide kanten. Twee uurtjes is pre cies lang genoeg voor ze." Vandaag is het bezoek iets korter, de peuters hebben straks nog paas- ontbijt. „Dag mevrouwen!" roept een jongetje nog even voordat hij weer meegaat naar het kinderdag verblijf door Emile Calon VEERE - Ten westen van Veere moet snel een nieuw parkeerter rein komen om de overlast van ge parkeerde auto's in Veere zelf te gen te gaan. Volgens voorzitter Hans Muschter van de Stadsraad Veere kan het bosje langs de Pol- redijk best plaats maken voor een parkeerterrein. Volgens hem gaat er niets bijzonders verloren als dat bosje wordt gerooid. Een parkeerterrein aldaar is vol gens hem nodig omdat het niet op korte termijn zal lukken om bij Marina Veere het parkeerterrein uit te breiden. Bovendien zorgt een nieuw parkeerterrein ten wes ten van het stadje voor een aan zienlijke verlichting van Zanddijk, aldus de voorzitter. Nu rijdt vol gens hem al heel veel verkeer dat in Veere moet zijn via dat dorpje aan de rand van Veere. Als Marina Veere. wordt uitgebreid zal de hoe veelheid passerende auto's alleen maar toenemen, zo vreest hij. Muschter geeft aan dat een weste lijk parkeerterrein ook nog eens nieuwe kansen biedt. Vanaf dat parkeerterrein zou een watertaxi de mensen van en naar Veere kun nen brengen. „Dat kan een extra impuls aan het toerisme geven." Ook een wandeling vanaf dat ter rein via de wallen naar Veere is vol gens hem toeristisch gezien zeer interessant. Kijk snel op pzc.nl/specials VLISSINGEN - De laatste tijd heb ben weer heel wat Vlissingers voet op Molukse bodem gezet. Zes stu denten van het Zeeuwse ROC heb ben er het toerisme bestudeerd, vier studenten van de HZ hebben er stage gelopen op basisscholen en het Medisch Operatie Team Vlissingen-Ambon heeft eind vo rig jaar bijna driehonderd staarope raties uitgevoerd en begin dit jaar bijna veertig urologie-operaties. Bovendien heeft de gemeente Vlis- singen vuilniswagens gegeven. Van deze activiteiten zijn foto's ge maakt, die worden tentoongesteld. Dat gebeurt van aanstaande vrij dag tot en met 18 april in de hal van het Vlissingse stadhuis en van 6 tot en met 27 mei in de biblio theek van Souburg. Peuters van kinderdagverblijf de Meikever hebben chocoladepaaseitjes gezocht met dementerende bewoners van groepswoningen aan de Thibautstraat in Middelburg. En ze eten ze samen gezellig op. foto Lex de Meester merken o.a ONZE ZOMERCOLLECTIE DAMES- HERENMODE IS COMPLEET! Tommy Hilfiger Scapa Sports Gaastra McGregor Part Two River Woods L'Argentina MAC GANT van Santen van Santen f Braez Napapijri New Zealand Aeronautics UGG Vanguard Markt 73 Langstraat 11-13 Middelburg Zoutelande 0118 -650151 0118 - 566003 elke zondag geopend

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 25