Bus in elk Walchers dorp rome a Spijbelrechters snel overal aan de slag PZC2H! Kantje boord 30 en 31 HET WEER: Regen dd Woensdag 26 maart 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 72 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 Connexxion en provincie sluiten overeenkomst tot 2014. door René Schrier MIDDELBURG - Walcheren profi teert van de nieuwe overeenkomst die de provincie Zeeland en bus vervoerder Connexxion met elkaar hebben afgesloten. Alle Walcherse dorpen krijgen in 2009 een bus in de kern. Het wordt een uurdienst en op zondag een twee-uurs- dienst. Dit is al eerder in andere Zeeuwse regio's ingevoerd. Het col lectief vraagafhankelijk vervoer ver dwijnt. De overeenkomst geldt tot en met 2014. In de zomermaanden gaat Con nexxion alle badplaatsen met el kaar en met Vlissingen en Middel burg verbinden door de inzet van zomerbus 64. Verder is afgespro ken dat in navolging van het suc ces op Schouwen-Duiveland ook in midden-Zeeland de toeristen pas gebruikt gaat worden. Die pas geeft recht op gratis busvervoer. Recreatieondernemers kunnen zo'n pas aan hun gasten aanbie den. Ook de buzzer, een aanbieding voor groepen of mensen die in fa milieverband willen reizen, blijft bestaan. De buslijnen die in de spitsuren rechtstreeks vanaf Wal cheren en Tholen naar de scholen in Goes en Krabbendijke rijden, blijven bestaan. Onderdeel van de overeenkomst is de afspraak dat de bussen schoner gaan rijden. Alle streekbussen zul len op aardgas gaan rijden en daar mee aan de hoogste milieunor- Vooral de Walcherse busreiziger gaat er op vooruit als in 2009 de overeenkomst tussen de provin cie en busvervoer Connexxion in werking treedt. men voldoen. Daarmee verdwijnt de volledige uitstoot van roet en fijnstof van de grote bussen. Klei ne bussen blijven op diesel rijden. Er worden nieuwe lage-vloerbus- sen ingezet. Dat zijn bussen die makkelijker toegankelijk zijn voor rolstoelers, mensen met rollators of kinderwagens. In het stadsgewest wordt de dienst regeling enigszins aangepast. De provincie is wel tevreden met de overeenkomst die met Con nexxion is afgesloten. Volgens ge deputeerde George van Heukelom is het uitgangspunt, kwalitatief goed openbaar vervoer, gehaald. DEN BOSCH - Het ging gisterochtend te snel om er echt van te schrikken. Voordat hij het in de ga ten had, hing Marti Lamers, directeur van een bloemengroothandel uit Son, met zijn vrachtwa gen over de reling van de Maasbrug bij Den Bosch. Lamers hing ongeveer vijftien meter bo ven de uiterwaarden. Met een hoogwerker werd hij bevrijd. Lamers had geen tijd om lang bij zijn Lentespecial incl. excursies met Nederlandse reisleiding Alléén op 01/04! DEN HAAG - Scholieren die herhaal delijk spijbelen, moeten vanaf dit voorjaar voor een spijbelrechter verschijnen. Minister Hirsch Ballin (Justitie) heeft de Tweede Kamer gisteravond toegezegd daarvoor te zorgen. De Kamer eiste dat het kabinet werk zou maken van de belofte die al veel eerder was gedaan. De spijbelrechters hadden eigenlijk al vanaf 1 januari landelijk moeten zijn ingevoerd, maar dat is er nog steeds niet van gekomen. Vooral CDA en PvdA zijn daar verbolgen over. De spijbelrechter is meestal een kinderrechter, maar dan gespeciali seerd in het snel afhandelen van leerplichtzaken. Zo werkt die nauw samen met een vast team van hulpverleners en wordt er snel gestraft door boetes op te leggen of cursussen te verplichten. Genezende tocht door je eigen lichaam Balkenende: We kunnen niet zonder de Polen GDANSK - Nederland kan voorlo pig niet zonder Poolse werkne mers. Dat constateerde minis ter-president Jan Peter Balkenende gisteren tijdens een werkbezoek aan Polen. Volgens de premier heeft Neder land de werknemers uit dat land op dit moment ook 'gewoon no dig'. Balkenende zei dat uiteindelijk meer Nederlanders de arbeids markt op zullen moeten. Nederlan ders die nu nog langs de zijlijn staan, kunnen gedeeltelijk het gat opvullen dat Poolse werknemers achterlaten, mochten zij terugke ren naar hun vaderland. Eerste treinloze dag verliep niet slecht GOES - De eerste school- en werk dag in de treinloze periode is zon der grote problemen verlopen. Een groot aantal Zeeuwse reizigers moest gisterochtend met de bus omdat in verband met onderhoud aan het spoor een maand lang geen treinen rijden tussen Vlissin gen en Bergen op Zoom. Vanwege het slechte weer stonden meer rei zigers bij de bushokjes dan ver wacht. Sommigen moesten lang op een plekje in de bus wachten, maar de NS en gedeputeerde Van Heukelom waren niet ontevreden. pagina 2: Vervangend busvervoer moeizaam op gang De bus hoeft niet in elk dorp te stoppen reageer op www.pzc.nl Koopzondagen moeten mogelijk blijven ■HHHi H 74% ■H' 26% aantal reacties: 621 hachelijke avontuur stil te blijven staan. Een paar uur later ging hij gewoon weer aan het werk. foto Erik Haverhals ANP pagina 4: tien miljoen euro schade door files EN Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27, 30 en 31; Binnenland: 4 en 5; Buitenland: 7 en 8; Meningen: 9; Beurs: 12; Eco nomie: 13 en 15; Weer: 18; Strips: 19; Cultuur: 29; Sport: 33 t/m 37; Televisie: 38 en 39. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800-0231 231 1688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1