Economie Fraudeproces beton van start Verkeersmaatregelen voor provinciale weg Middelburg-Koudekerke (N660) Personeel postkantoren sluit filialen TomTom breidt service in Zwitserland uit DEN HAAG - Automobilisten met een TomTom kunnen ook in Zwit serland uitgebreide reisinformatie op het navigatiesysteem ontvan gen. De TomTom HD Traffic geeft fïle- informatie en exacte aankomsttij den. Zwitserland is het eerste land buiten Nederland waar HD Traffic wordt toegepast. Groot-Brittanië, Duitsland en Frankrijk volgen binnenkort. Tom- Tom wil eind 2008 in heel Europa HD Traffic bieden. Fortis verliest 2,5 pet in hypotheekmarkt AMSTERDAM - Fortis verloor vorig jaar 2,5 procent aan marktaandeel op de Nederlandse hypotheek markt. Dat zei gisteren een woordvoerder van de Belgisch-Nederlandse bank verzekeraar. Het marktaandeel van alle merken en labels kwam vorig jaar uit op 8,7 procent. In 2006 bedroeg dit aandeel nog 11,2 procent. Fortis heeft last gehad van prijsvechters op de markt, aldus de woordvoer der. Heineken verwerft Tsjechische brouwer AMSTERDAM - Heineken neemt in Tsjechië Drinks Union over. Met de aankoop versterkt de Neder landse brouwer zijn derde plaats in de Tsjechische markt. Dat melde Heineken gisteren zon der financiële details te noemen. Drinks Union heeft vier brouwe rijen, die in totaal 900.000 hectoli ter bier produceren. Het bedrijf, dat 523 medewerkers telt, had vorig jaar een marktaan deel van 4 procent. Rente IJsland stijgt plots naar 15 procent REYKJAVIK - De centrale bank van IJsland heeft gisteren de rente on verwacht met 1,25 procentpunt ver hoogd tot 15 procent om de infla tie te bestrijden en de zwakke IJs landse kroon te steunen. Het is de scherpste renteverhoging ooit door de bank. De rente in IJs land behoort tot de hoogste ter we reld. ABN Amro verdwijnt in april van de beurs AMSTERDAM - ABN Amro ver dwijnt waarschijnlijk 25 april van de beurs in Amsterdam en New York. De bank is oktober gekocht door Fortis, Royal Bank of Scotland en Santander voor 70 miljard euro. Sindsdien verdween het aandeel uit de AEX-index van Amsterdam se hoofdfondsen. 'Beteugel woekerrente op flitskrediet' AMSTERDAM - Het moet het Finse Ferratum en andere aanbieders van kleine leningen via sms of in ternet worden belet om woeker rente te rekenen, stelde gisteren de Vereniging van financieringsonder nemingen. Ook via Voorschotje.nl, Cash- bob.nl en M0ney4wheels.nl wor den de leningen aangeboden. WPZC Woensdag 26 maart 2008 1 5 Topbestuurders verdacht van milj oenenoplichting. door Sjoerd Jansen GRONINGEN - Een diepgelovige man is volgens justitie de spil in een oplichtingzaak in de beton- branche. De ex-topbestuurder wordt ervan beschuldigd zijn toen malige werkgever, bouwbedrijf Bal last Nedam, voor minstens 45 mil joen euro te hebben benadeeld. De fraude werd in 2006 ontdekt, drie jaar na de pensionering van de man. Een belastinginspecteur stuitte op iets verdachts bij één van de bij de fraude betrokken vennootschappen en trok aan de bel. Uit onderzoek bleek dat de verdachte bij overnames van be drijven voor Ballast Nedam, grote bedragen in eigen zak stak. Hij liet de bedrijven kopen door een vriend, die ook van fraude wordt beschuldigd. Deze man verkocht ze voor veel hogere bedragen door aan Ballast Nedam. Het prijsver schil ging naar de beide mannen. Naar verluidt ging de ex-topbe- stuurder zeer brutaal te werk. Zo kocht Ballast Nedam in 1995 de Belgische bouwer Carrières d'Yvoir. Voordat het contract werd ondertekend, liet de verdachte, die namens Ballast Nedam onderhan delde, zich fêteren door de verko- Een voormalige topman van bouwbedrijf Ballast Nedam wordt ervan beschuldigd zijn vroegere werkgever voor zeker 45 miljoen te hebben benadeeld. pende partij. Zo zou de oud-topbe stuurder bezoeken aan prostituees onder het mom van 'juridische dienstverlening' bij zijn werkgever hebben gedeclareerd. Ook drie andere topbestuurders zijn bij de zaak betrokken. Naast Ballast Nedam dupeerden ze vol gens justitie ook bouwbedrijf NCD. Die bedrijven claimen in ci viele procedures respectievelijk 60 miljoen en 45 miljoen euro van de privébedrijven van de verdachten. De hoofdverdachte sprak zich eer der uit tegen een gedragscode voor het bedrijfsleven om het vertrou wen in eerlijk, integer en transpa rant zakendoen te herstellen. „Inte griteit, betrouwbaarheid, eerlijk heid en fatsoen zitten in de genen van de bestuurder en de onderne ming", zei hij ooit. door Joeri Wisse MIDDELBURG - Klanten van de Zeeuwse postkantoren staan van daag tot 12.00 uur voor een geslo ten deur. Uit protest tegen de voor genomen sluiting van 250 postkan toren voeren alle vestigingen vanaf 8.30 uur werkoverleg. Het personeel in in Vlissingen, Middelburg, Zierikzee, Terneuzen en Goes komen bijeen in Goes. Op de vijf kantoren in Zeeland werken ruim dertig mensen. Behal ve dat ze met de tijdelijke sluiting een signaal afgeven, beraden ze zich ook op eventuele acties, zegt Gert-Jan Bouterse, adviseur van vakbond FNV Abvakabo en ver koopmedewerker op het postkan toor in Middelburg. „Dit is geen re organisatie, maar de eliminatie van een bedrijf en instituut. Vol gens onze eigenaren TNT en ING willen de klanten dit. Nou, ik heb er nog niet één aan de balie gehad die ons dicht wil hebben." Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben besloten de volgende verkeersmaatregelen te treffen op de provinciale weg Middelburg Koudekerke (N660): - instellen inhaalverbod, op de hoofdrijbaan over het gehele wegvak door plaatsing van verkeersborden F1. met onderbord 'inhalen trekker toegestaan'; - vaststellen maximumsnelheid van 60 km/h, voor het gehete wegvak, door plaatsing van verkeersborden A1 (met opschrift "60"). Toelichting: De provinciale weg Middelburg - Koudekerke (N660) moet worden gereconstrueerd. De huidige inrichting en vormgeving leidt tot onveili ge situaties en verkeershinder. Dit maakt het noodzakelijk dat maatregelen worden getroffen om de verkeersveiligheid van de weg over het gehele wegvak te verbeteren. Ook de constructie van de weg dient te worden verbeterd. Over de plannen voor de reconstructie zijn informatie-avonden gehouden. Naar aanleiding van de inspraakreacties zijn diverse alterna tieven overwogen. Uiteindelijk is besloten tot definitieve herinrichting van de N660 conform het zgn. 60-km alternatief, waardoor de belangen van landschap en fietsverkeer prevaleren boven andere belangen. Dit betekent dat de weg zal worden ingericht als erftoegangsweg, hetgeen onder andere inhoudt dat hier een snelheidsregime van 60 km/h dient te gelden en dat de hoofdrijbaan enigszins zal worden versmald en opnieuw ingericht met onderbroken kantstrepen, zonder middenstreep. Bovendien zal voor het gehele wegvak een inhaalverbod worden ingesteld. Het inhalen van langzaam verkeer zal worden toegestaan. De politie heeft de voorkeur uitgesproken voor handhaving van de huidige inrichting als gebiedsontsluitingsweg met bijbehorend snel heidsregime (80km/h) en heeft aangegeven dat door de gekozen inrichting hier een handhavingsprobleem wordt voorzien. Inzien verkeersbesluit Het betreffende verkeersbesluit ligt vanaf 27 maart 2008 tot en met 8 mei 2008 ter inzage in het Provinciaal Informatiecentrum, Nieuwe Burg 62, te Middelburg, op werkdagen van 09.30 - 16.30 uur. Voor het inzien buiten kantooruren, een mondelinge toelichting of kopieën van ter inzage gelegde stukken, kunt u zich wenden tot mevrouw A. Caljouw, telefoonnummer 0118 - 631571 of de heer W.L. Houmes, telefoonnummer 0118 - 631565. Bezwaar Belanghebbenden kunnen tot en met 8 mei 2008 tegen dit verkeersbesluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 6330 LA Middelburg. Het bezwaar schorst niet de.werking van het besluit. Voorlopige voorziening MM Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend, kunnen tevens bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Middelburg, Postbus Provincie Zeeland 5015, 6330 KA, een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Voor de behandeling van een verzoek tot het treffen van Z3^ZZZZZ^^ZZZ een voorlopige voorziening is griffierecht verschuldigd. Directie Economie Mobiliteit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 15