Buitenland Gilani premier Pakistan Zeelui vast in schip op zeebodem Surfen&Bellen Probeer gewoon Gewoon. Het Ne U zit er niet aan vast' Irak: 4000e soldaat VS dood Brand station Antwerpen Uitgebrand Dinsdag 25 maart 2008 PZC «j -i K. v fj *f* "v*i^jL2L#: t> ^dM Parlement kiest voor lid partij van wijlen premier Bhutto. islamabad - Yousuf Raza Gilani is gisteren gekozen door het parle ment tot nieuwe premier van Paki stan. Hij is lid van de partij van wijlen premier Benazir Bhutto, de Pakistaanse Volkspartij (PPP). Onmiddellijk na zijn verkiezing schudde hij de hand van haar zoon Bilawal, die tranen uit zijn ogen veegde en glimlachte. „Lang Leve Bhutto, BB leeft nog!", klonk het door de zaal toen Gilani naar het spreekgestoelte liep, ter wijl hij onderweg werd omhelsd door medeparlementsleden. „De democratie is herleefd dankzij het offer van Benazir Bhutto", zei de 55-jarige Gilani. Hij zei dat zijn eer ste stap zal zijn om de Nationale Assemblee te vragen een VN-on- derzoek naar de moord op Bhutto te laten instellen. „Het is geen lief dadigheid die ons hier heeft ge bracht", zei hij. „Dit moment is ge komen dankzij voortdurende strijd en martelaarschap." De benoeming van de gewezen parlementsvoorzitter tot premier is geen verrassing. De PPP won de parlementsverkie zingen vorige maand en ging een coalitie aan met de PML-N van oud-premier Nawaz Sharif De twee partijen beschikken samen over een grote meerderheid in de volksvergadering. Er is speculatie dat Gilani slechts tijdelijk premier zal zijn. Algemeen wordt verwacht dat de weduwnaar van Bhutto, Asif Ali Zardari, het premierschap zal overnemen zodra hij via tus sentijdse verkiezingen een zetel in het parlement heeft bemachtigd. PPP-hoogwaardigheidsbekleders wezen die suggestie gisteren ech ter van de hand. Als een van zijn eerste ambtshan delingen gelastte Gilani gisteren de vrijlating van alle rechters die nog Het parlement van Pakistan heeft Gilani als nieuwe premier gekozen. Er wordt gespeculeerd dat hij slechts tijdelijk premier zal zijn. vastzaten nadat president Pervez Musharraf hen had laten oppak ken toen hij vorig jaar de noodtoe stand uitriep. Musharraf ontsloeg in november tientallen rechters, mede uit vrees dat zij zijn overwin ning bij de presidentsverkiezingen ongeldig zouden kunnen verkla ren. Onder hen was ook de oud-presi dent van het hooggerechtshof, If- tikhar Muhammad Chaudry. De politie haalde gisteren nog de dranghekken weg rond het huis van Chaudry waar de voormalige opperrechter in huisarrest had ge zeten. Vandaag wordt hij door Musharraf beëdigd, waarna hij een regering zal vormen. bagdad - In Irak zijn sinds de inva sie in maart 2003 4000 Amerikaan se militairen omgekomen. De grens van 4000 werd bereikt door een aanslag zondag in Bagdad, waarbij vier Amerikaanse militai ren de dood vonden, aldus CNN en de BBC gisteren op gezag van het Amerikaanse leger en op basis van tellingen van onafhankelijke onderzoeksbureaus. De militairen die zondag werden gedood, reden tijdens een patrouille op een berm- bom. Een andere Amerikaanse mi litair raakte gewond. Antwerpen - Het vernieuwde sta tion Antwerpen Centraal is giste ren tweemaal ontruimd wegens brand. De ondergrondse elektri sche bedrading had vlam gevat. Toen de brandweer het station had vrijgegeven, flakkerde het daar na toch weer op. Twee personen raakten bedwelmd door de rook en zijn afgevoerd. Treinen konden tijdelijk niet stoppen of vertrekken vanaf het station. Dat had veel ver tragingen tot gevolg, aldus een woordvoerster van spoorbeheer- der Infrabel. Rond 17.00 uur werd het station opnieuw vrijgegeven voor reizigers. Politie slaags met Koerden in Turkije ankara - Koerdische demonstran ten en Turkse agenten zijn het he le weekeinde slaags geraakt in het zuidoosten van Turkije. Zondag overleed een Koerdische man die eerder door de politie werd neerge schoten. Ook schoot de politie een betoger dood. Zaterdag vielen er 65 gewonden, meldden de Turkse staatsmedia. Koerden betuigden af gelopen weekeinde luidkeels hun steun voor PKK-strijders. Te veel stembiljetten gedrukt in Zimbabwe harare - De regering in Zimbab we heeft drie miljoen extra stem biljetten laten drukken, waardoor de kans op fraude bij de presi dents- en parlementsverkiezingen van volgende week is toegeno men. Dat zegt de Zimbabwaanse oppositie. Bijna zes miljoen Zim- babwanen mogen zaterdag stem men, maar de regering liet negen miljoen stembiljetten drukken. Dode door blok hout van viaduct Duitsland oldenburg - De Duitse politie is op zoek naar de pleger van een aanslag op een autosnelweg bij het Noord-Duitse Oldenburg. Een moeder van twee kinderen kwam om het leven nadat een houten blok van een viaduct was gegooid. De 33-jarige vrouw zat naast haar man in hun auto, toen het zes kilo zware blok door de voorruit sloeg. De man en de twee kinderen lie pen een zware shock op. Voorzorgslandingen Lufthansa in Polen warschau - Lastige passagiers heb ben gisteren de piloten van twee verkeersvliegtuigen van Lufthansa genoopt voorzorgslandingen te maken in Polen. In een geval be weerde een Russische passagier een terrorist te zijn, in het andere geval maakte een dronken Duitse passagier amok. Beide mannen kunnen in Polen drie jaar gevange nisstraf krijgen. hongkong - Er wordt gevreesd voor de levens van de achttien Oekraïners die sinds zaterdaga vond voor de kust van Hongkong in een gezonken schip opgesloten zitten. Sterke stromingen in het ge bied bemoeilijken de reddingsope ratie. Duikers rond het schip geven klopsignalen, maar van binnenuit komt geen reactie. De overlevingstijd bij een water temperatuur van 17 graden op een diepte van 37 meter is ongeveer twaalf uur. De kans dat de opva renden het ongeval nu nog overle ven, is zeer gering. Reddingswer kers proberen het gezonken schip naar minder diep water te slepen om de werkzaamheden voort te zetten, maar het slechte zicht on der water en de positie van het schip - ondersteboven - bemoeilij ken dat. De tachtig meter lange Oekraïense sleepboot was onder weg naar een olieveld ten zuiden van Hongkong, maar kreeg zater dagavond een aanvaring met een vrachtschip. ISLAMABAD - Een vrachtwagenchauffeur zit naast zijn samen met 35 andere tankwagens, ten prooi aan een uitgebrande tankwagen. De man vervoerde brandstof bomaanslag op een parkeerplaats bij de grens. Meer van de Pakistaanse havenstad Karachi naar de internatio- dan zeventig mensen raakten gewond door vuur en ex- nale troepenmacht in Afghanistan, maar zijn wagen viel, plosies. foto Arshad Arbab/EPA HETNET.NL PRIMAFOON VOORDEELBUNDEL.NL Al vanaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 6