Sport SKNWK moet nog een weekje wachten op de honderdste goal Saaie derby krijgt enerverende slotfase met twee doelpunten Niet spelend DFS wrijft in handen Vier gouden plakken turnsters Delta Sport Hoofdklasse kan nog voor Schouwse Boys Kerkwerve kijkt nu naar boven Spzc Dinsdag 25 maart 2008 29 ZSC'62-speler Rini Hart (links) in één van zijn vele duels met Patrick Berre- voets (11) van Brouwershaven. foto Dirk-Jan Gjeltema Nieuwerkerkse kampioen is op recordjacht. door Ko de Ridder nieuwerkerk - Ook Stavenisse zag zaterdag geen kans de zegereeks van SKNWK een halt toe te roe pen. Bij de rust stond het slechts t-o, maar na de thee begon de doelpuntenmachine te draaien. Met 6-o aan het einde was de 21e competitiezege binnen. Na de titel van vorige week is de Nieuwer kerkse formatie op recordjacht. Daar kwam hij weer als altijd als eerste de kleedkamer uit: stand-in doelman Leon Quik. Hij zou zijn opvolger Koen de Jonge even ver vangen wegens een wintersportva kantie. Quik: „Ik zou Koen voor twee wed strijden vervangen. Maar inmid dels sta ik voor de vierde wedstrijd onder de lat. Dit is mijn eerste wedstrijd thuis en ik maak waar schijnlijk ook het seizoen af" De ook aanwezige Koen de longe liep immers een blessure op bij het skiën. „Ik herstel goed, maar neem rustig de tijd zodat ik bij de aanvang van het nieuwe seizoen weer beschikbaar ben." Met z'n tweeën hebben Quik en De Jonge De Noormannen gaat weer onderuit en laat gat in titelrace vallen. door Marco Puik en Klaas Verspoor goes - Voor het oog van een DFS-delegatie verloor De Noor mannen zaterdag voor de derde keer op rij in de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal. De titelri- vaal van DFS verloor op eigen veld met 2-3 van Nieuwland. Tien mi nuten voor tijd werd Richard Ja cobs matchwinnaar. Met nog vijf wedstrijden te gaan heeft koploper DFS nu zes punten voorsprong op De Noormannen. Lisa Padmos sterk op sprong en op brug en winnares van goud. VLISSINGEN - De turnvereniging Delta Sport uit Zierikzee keerde za terdag terug van het Zeeuws kam pioenschap in Vlissingen met vier gouden medailles. De blikvanger van dit kwartet was Lisa Padmos die de beste was in de eerste divi sie instap. Met name haar sprong- (9,400) en brugoefening (9.300) le verden haar hoge scores op. De overige drie gouden plakken werden behaald door Romy Rein- tjes (vierde divisie pre-instap), Es ter Loeve (derde divisie junior) en Suzanne Geurts (derde divisie se nior). De laatste twee waren overi gens de enige deelneemsters in hun klasse. Ninah Hubregtse was heel dicht bij een vijfde gouden waardering inmiddels al zeven wedstrijden geen tegentreffer hoeven incasse ren. Dat is in Zeeland een recordse rie. Jong Ambon is tot vijf duels zonder tegengoal gekomen. Het volgende record dat zaterdag gevestigd kon worden, was het honderdste competitiedoelpunt van SKNWK. Het had deze mid dag gekund. Sterker nog: het had gemoeten. Het leek er echter meer op dat men nog een andere record wilde gaan vestigen: een topscore in het missen van kansen. Daar voor is nu een stevige basis gelegd. Nummer honderd zou er niet ko- 'Ik neem rustig de tijd zodat ik voor het nieuwe seizoen weer beschikbaar ben.' men. Mede door het goed keepen van Stavenisse-doelman Mark Hoogendoorn. Onder niet al te beste weersom standigheden kon de wedstrijd toch gespeeld worden. Scheidsrech ter Alssema had vooraf nog wel kenbaar gemaakt dat hij bij verde re slechte weersomstandigheden misschien terug zou moeten ko men op zijn beslissing en alsnog de wedstrijd af moest blazen. Zo- Met duels met Cadzand, Hoede- kenskerke en SVD - drie van de vier laatste ploegen uit deze klasse - in het verschiet, lonkt het kam pioenschap voor het team uit Burgh-FIaamstede. De slotwedstrijden tegen Wolf- aartsdijk en 's-Heer Arendskerke zijn op papier wel lastig. Zeker om dat beide ploegen - momenteel derde en vierde geplaatst - nog geen periodetitel hebben. In de vierde klasse B behaalde Waarde de derde seizoenszege. In Halsteren werd met 1-2 bij Vrede rust gewonnen. De ploeg blijft wel laatste. Vierde klasse A. voor haar prestaties. In de tweede divisie pupil kwam ze 0,075 pun ten tekort op winnares Diona van Herwijnen (Forza Gymnastica). De vloeroefening kostte Ninah Hu bregtse de overwinning. Op de an dere drie onderdelen scoorde ze immers hoger dan Van Herwij nen. Ook Vivian in 't Anker (derde divi sie pupil 1) en Naomi Houtzager (vierde divisie pre-instap) kwa men met zilver terug uit Vlissin gen. Delta Sport behaalde ook nog zes derde plaats op dit Zeeuws kam pioenschap. Marika Padmos schurkte tegen de tweede plaats aan, maar kwam daarvoor 0,150 punten tekort. Ook Joyce den Bra- ber, Marissa van der Paauw, Neeke Scheers, Fleur Verwest en Babette Verkerke hielden brons over aan de provinciale titelstrijd in sport hal Baskensburg. ver kwam het niet. Het duurde tot de 41e minuut alvorens Ronald van Vossen het eerste doelpunt voor SKNWK aantekende. In de tweede helft liep de ploeg snel uit, maar het ritme was niet positief Het schema leek: één keer scoren, twee keer missen. Achter eenvolgens scoorden niettemin: Emiel Kuyten (2-0), Christiaan van Vossen (3-0), Martin Kiesen- berg (4-0) Wesley Goud (5-0) en weer Christiaan van Vossen (6-0). Doelpunt nummer 99 was bin nen. Op de valreep had Wesley Goud de honderdste op zijn schoen. Het mocht niet zo zijn, een fluitsignaal vanwege van bui tenspel gooide roet in het eten. Wesley Goud: „Ik wist het dat het de honderdste zou zijn, het was leuk geweest, maar ik was er niet speciaal op uit." Maar dat de jubi leumgoal komende is, weet ieder een bij SKNWK zeker. Hoe lang kan WIK'57 de Nieuwerkerkse trein komende zaterdag van dat doelpunt afhouden? SKNWK-Stavenisse 6-0 (1-0). 41. Ro nald van Vossen 1-0, 55. Emiel Kuyten 2-0, 72. Christiaan van Vossen 3-0, 80. Martin Kiesenberg 4-0, 83. Wesley Goud 5-0, 88. Christiaan van Vossen 6-0 Scheidsrechter: D.A. Alssema (Goes). Aan tal toeschouwers: 75. Hoedekenskerke-Wemeldinge 1-4 (0-3). Wilco Zuijddijk 0-1, Robin van der Linde 0-2, Robin van der Linde 0-3, Ber nard Prevost 1-3, Pieter Bolle 1-4. De Noormannen-Nieuwland 2-3 (1-0). Sebastian van de Welle 1-0, Janot Joosse 1-1, Richard Jacobs 1-2, Niek Minder- houd 2-2, Richard Jacobs 2-3. Wolfaartsdijk-Bevelanders 1-0 (0-0). Erik de Kok 1-0. Vierde klasse B. Smerdiek-Chrislandia 1-1 (1-0). Jelle Rinses 1-0, Johan Bevelander 1-1. SPS-Kruiningen 1-0 (1-0). Willem Bevel ander 1-0. Vrederust-Waarde 1-2 (1-1). Gert-Jan Stok 0-1, Anton Verweij 1-1, Gert-Jan Stok 1-2. kapelle - De tafeltennissers van Kerkwerve hoeven niet meer naar onderen te kijken op de ranglijst van de vierde klasse. Door de 7-3-zege bij hekkensluiter Kapelle 3 kan het Schouwse trio het sei zoen rustig uitspelen. Met de mo gelijkheid van een uitschieter naar boven. De drie punten van Kapelle kwa men alle op naam van Cor de Jong. Zowel Gerard Knol, Jos Lin deman als Stoffel van de Wekken kon het niet tegen hem bolwer ken. Van de Wekken hield als eni ge vijf games stand. De overige par tijen werden echter allemaal ge wonnen. Alle drie Kerkwerve-spe- lers waren te sterk voor Cees van Oers en voor Richard Horvath. Het zevende punt kwam uit het dubbel, waarin Van de Wekken en Knol superieur waren tegen De Jong en Van Oers. In drie games werd de klus geklaard. De laatste game kende de alleszeggen de cij fers van 11-2. ZSC'62 kan voor achtste keer op rij niet winnen in Brouwershaven: 1-1. door Klaas Verspoor brouwershaven - Bijna negentig minuten lang leken Brouwersha ven en ZSC'62 zaterdagmiddag op weg om, evenals vorig seizoen, de Schouwse derby doelpuntloos af te sluiten. Twee spitsen, Patrick Berrevoets (Brouwershaven) en Niels van de Moezel (ZSC'62) zorg den met hun late treffers toch nog voor een flitsend eind van een donkere voetbalmiddag: 1-1. Brouwershaven is nu sinds het sei zoen 1982/1983 al acht duels op rij ongeslagen tegen ZSC'62. De over het algemeen saaie derby, geken merkt door veel middenveldspel, een straffe wind en een hobbelig veld, kende een opmerkelijk slot. In de 89e minuut zette Brouw-spe- ler Frank Kristalijn voor. Doelman Stefan Smalheer bokste de bal te rug het veld in, invaller Bas de Koe- ijer maaide vervolgens nog over de bal heen, maar Patrick Berrevoets scoorde beheerst. „Die hoek was helemaal vrij", reageerde hij na af loop. Toch werd zijn ploeg daarna de morele verliezer, want een mi nuut later maakte ZSC'62 de voor sprong ongedaan. Ter hoogte van de dug-out van Brouwershaven pompte Rini Hart de bal richting doelmond. Niels van de Moezel schatte de spelvoortzetting goed in en kopte de bal langs doelman Mei- vin van Ast: 1-1. „Het was leuker geweest als we wat eerder hadden kunnen scoren", verwees Van de wouw - De futsaliers van Schouw se Boys mogen blijven hopen op promotie naar de hoofdklasse. De Schouwe ploeg was in zijn twintig ste competitieduel ook te sterk voor Bristol Team/B-Fit (5-8) en handhaafde zich daarmee op de derde plaats. In het duel met Bris tol bleek andermaal de aanvallen de kracht van Schouwse Boys, dat Moezel naar het fletse spel. En ver volgens: „Maar de ballen vlogen door de wind alle kanten op." Op het veld vocht een aantal inte ressante koppeltjes gedurende het hele duel leuke duels uit. Zo speel de Dennis van Grunsven ZSC-spits Arjan Smalheer uit de wedstrijd en hadden Jos Erades en Frank Kristalijn het voetballend ge zien regelmatig met elkaar aan de stok. Patrick Berrevoets werd lang in toom gehouden door Rini Hart. Slechts één keer moest Hart aan de noodrem trekken en daarmee werd hij één van de drie ZSC'ers die geel kreeg. Bij de 1-0 genoot Berrevoets te veel ruimte van Hart. „Ik had op een gegeven mo ment geen kracht meer om terug te komen na een actie. Ik vond het heel zwaar vanmiddag", erkende Berrevoets. Het niet terugverdedi- gen leverde indirect de gelijkma ker op want Berrevoets' mandek ker Hart verzond de voorzet die de gelijkmaker inleidde. In de resterende vier competitie duels hoopt Brouwershaven zich te handhaven op de vierde plaats van de ranglijst, die wellicht recht geeft op deelname aan de nacom- petitie. En daarbij kan het de hulp van ZSC'62, dat nog elf minuten moet afwerken tegen concurrent FSV en daarin de tweede periodeti tel kan pakken, goed gebruiken. Brouwershaven-ZSC'62 1-1 (0-0). 89. Patrick Berrevoets 1-0, 90. Niels van de Moezel 1-1. Scheidsrechter: C. Spek (Ze venbergen). Gele kaart: Niels van de Moe zel, Gerard Verhoek en Rini Hart (allen ZSC'62). Aantal toeschouwers: 175. zich door geen enkele tegentreffer liet ontmoedigen. Na een aanvan kelijke achterstand leidde de ploeg halverwege al met 3-4. Na de her vatting werd die voorsprong regel matig verder uitgebowud. De doel punten werden gescoord door Mar- tijn van Grunsven (2x), Vincent Bakker, Kevin Veerhoek, Thomas Vos (2x) en Serge Berrevoets (2x).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67