All Ready zet weer een eindsprint in Jan van de Weteringh winnaar na barrage Hoge dagscore Ninah Hubregtse 28 Dinsdag 25 maart 2008 PZC S Tjoba-korfballer Niels Westmaas (midden) doet nog een uiterste poging om All Ready-speler Jan-Willem van Nieu- wenhuijze te verdedigen. Henk de Graaf kijkt mee. foto Willem Mieras Zierikzeese korfballers verslaan Tjoba in heuse kraker: 21-23. door Roeland van Vliet GOES - Als All Ready in het nauw komt, is de Zierikzeese korfbal ploeg in staat wonderen te verrich ten. Dat bleek vorig jaar al. Zowel op het veld als in de zaal stond het achttal op degraderen, maar door sterke eindsprints werd dat toen ternauwernood voorkomen. Dit seizoen laat All Ready zich weder om niet zomaar naar de slacht bank leiden, zo bleek zaterdag. In het ronduit weergaloos duel met Tjoba (21-23-winst) bulkten de Zie- rikzeënaars van de overlevings drang. All Ready staat na de inhaalwed strijd in Goes op de gedeelde zes de plaats. Net als Bolnes heeft het team van trainer Sjaak Joziasse ne gen punten. Met nog één speelron de te gaan - komende zaterdag is nummer twee HKC de opponent - heeft de ploeg weer alles in eigen hand. „Eén van de twee teams de gradeert", legde Joziasse uit. „Als Bolnes en wij zaterdag allebei win nen of verliezen, komt er een be slissingswedstrijd. Zijn onze resul taten verschillend, dan is er direct bekend wie er naar de tweede klas se gaat." Als All Ready zo'n vechtlust toont als tegen Tjoba, dan is ook HKC te verslaan. Joziasse: „Bij Tjoba stond weliswaar niets meer op het spel, maar die ploeg vocht vandaag nog wel heel hard voor de eer. De Zeeuwse derby wil je namelijk al tijd winnen. De vraag is nu of HKC, dat toch al geen kampioen meer kan worden, met een zelfde instelling het veld in komt." Bij All Ready liep zaterdag alles op rolletjes. De ploeg hield met groot gemak Tjoba bij tot aan de rust, die bij een stand van 13-13 werd be reikt. Het grote publiek - vanuit heel Zeeland kwam men kijken - PW All Ready houdt zich knap staan- de in de derby tegen Tjoba en wint met 21-23. De Zierikzeese korfbalploeg heeft lijfsbehoud nu weer in eigen handen. Paasdamtoernooi wordt gewonnen door speler uit Stavenisse. door Daaf Kasse 'S-GRAVENPOLDER - Jan van de We- teringh is zaterdag winnaar gewor den van het Paasdamtoernooi van de PZDB. De dammer uit Stavenis se pakte in het dorpshuis van 's-Gravenpolder de hoofdprijs na een barrage met Wim Koppejan. Beiden hadden in het toernooi over vijf ronden acht punten vero verd. De organisatie had dit jaar de deel nemers niet ingedeeld in teams, maar gekozen voor een indivi dueel toernooi. Jan van de Wete- ringh ging van start met gelijke spelen tegen Aart Walraven en Wim Koppejan, maar was in de laatste drie ronden niet te stuiten. Slechts één speler slaagde er in de Gele kaart Bij de stand van 20-21 incas seerde Dennis Voshart op grap pige wijze een gele kaart. Tijdens een duel om de bal met Sander Harinck kwam de routinier ten val. Harinck kon daardoor simpel naar de bal rennen en de bal binnen schie ten. Voshart pakte echter met zijn hand de enkel van Harinck beet, die struikelde en zijn doelkans in rook zag opgaan. De scheidsrechter kon niets an ders doen dan Voshart geel ge ven en Tjoba een strafworp toekennen. Voshart kon erom lachen. Wat moest hij anders. zag hoe de ploeg ook daarna gelijk waardig was aan de op papier bete re buurman. Na de 14-14 liep Tjoba wel weg naar 18-15, maar All Ready toonde veel veerkracht. Mede door twee prachtige afstandsschoten van Remy Quist kwamen de Zierik- zeeënaars weer langszij: 18-18. En eigenlijk was het daarna gebeurd met Tjoba. De groen-witten had den geen antwoord meer op het wervelende spel van Dennis Vos hart, die in de laatste zes minuten zijn zevende (19-20), achtste (19-21) en negende treffer (21-22) maakte. Remy Quist gooide daar na de kraker in het slot. „Zo'n wedstrijd speel je maar zel den", zei Quist kort na het laatste fluitsignaal. „Bij ons lukte echt al les. Dennis was heel scherp, ikzelf schoot ze er ook lekker in en we kregen ze allebei goed in onze han den van de anderen." Joziasse: „Wij hebben de winst ge boekt in de laatste tien minuten. Tjoba maakte veel passfouten en speelde de verkeerde mensen uit. Wij bleven ondertussen rustig en konden mooi profiteren." Scores Tjoba: Sander Harinck 9, Robert van Schaik 4, Dennis Broerse 3, Johanne- ke Vleugel en Niels Westmaas 2, Petra Rijn 1. Scores All Ready: Dennis Voshart 9, Remy Quist 5, Jan-Willem van Nieu- wenhuijze 3, Anouk van Tiggelhoven en Manon Torensma 2, Krista Bergsma en Henk de Graaf 1. prestatie van Van de Weteringh te evenaren. Koppejan, afkomstig uit 's-Gravenpolder, was net als de la tere winnaar begonnen met twee remises, maar won vervolgens ook drie keer. In de sneldambarrage, waarin bei de spelers slechts drie minuten (plus twee seconden per zet) tot hun beschikking hadden, was Van de Weteringh te sterk voor zijn concurrent. Eindstand: 1. Jan van de Weteringh 8 (na barrage); 2. W. Koppejan 8; 3. A. Goud zwaard, C. Rijk en Janny van de Wete ringh 7; 6. J. Houmes, Jeroen de Jonge, R. de Kok, M. Poulisse, N. Roelofsen en J. Til- roe 6; 12. F. Blaas, C. van Eenennaam, K. Osté, R. de Rijke, M. de Visser en D. de Waal 5; 18. Jan de Jonge, J. Louwerse, J. van der Plasse, J. Poppe, M. Walraven en N. de Winter 4; 24. C. Boot, B. Kpozuxe, J. Verstraate en D. Wattel 3; 28. L. de Vis ser 1. Taekwondoka Koeliev wint zilveren medaille den bosch - Taekwondoka Gajal Koeliev uit Zierikzee is zaterdag tweede geworden bij de open Zuid-Nederlandse kampioenschap pen in Den Bosch. De zeventienja rige Schouwse sporter won zijn eerste wedstrijd ruim op punten, waarna hij de finale verloor met twee punten verschil. De clubgeno te van Koeliev bij Taekwondo Kou- dekerke, de Middelburgse Tashira Ririhena, won ook zilver. Eén doelpunt Rillandia volstaat voor de winst middelburg - Rillandia heeft het restant (52 minuten) van het eer der gestaakte duel bij Dauwendae- le met 0-1 gewonnen in de derde klasse. Acht minuten na de aftrap kwam Rillandia aan de winnende goal. Uit een vrije trap schampte Mare Dirksen de bal: 0-1. In de tweede helft kreeg de Middelburg se thuisclub tal van kansen, maar kon ze niet verzilveren. Zierikzee heeft rivaal minder in titelstrijd goes - Zierikzee en Vlissingen heb ben een concurrent minder in de titelstrijd van derde klasse A in het zondagvoetbal. Nummer drie Roosendaal verloor het duel met Clinge (1-2), waardoor de achter stand op Zierikzee (tweede) vijf punten bedraagt. Beide clubs moe ten nog vier duels spelen. Vlissin gen heeft één punt meer dan Zie rikzee én een wedstrijd minder ge speeld. Lewedorpse Boys virtueel tweede goes - Mede dankzij een knappe 3-0-overwinning bij FC Moerstra ten blijft Lewedorpse Boys de bes te papieren houden in de strijd om de tweede plaats in de vijfde klasse B van het zondagvoetbal. Jeffrey Jansen opende zaterdag de score. In de tweede helft vergroot ten Jan Verton en Ronald Onder- dijk de marge voor de ploeg van trainer Edwin Zuijdwegt. vlissingen - Ninah Hubregtse be haalde gisteren de hoogste Zeeuw se dagscore bij het Gymnova-toer- nooi in Vlissingen. De turnster van Delta Sport noteerde een sco re van 9.400 op sprong. Geen Zeeuwse gymnaste kwam daar overheen. Ninah Hubregtse werd zelf uitein delijk derde in de tweede divisie pupillen. Dat ze niet won, kwam met name door haar balkoefening. Die leverde slechts een score van 4,850 op. De enige Delta Sport-ze- ge kwam op naam van Lisa Pad mos in de eerste divisie instap. Zij behaalde op alle vier onderdelen de hoogste score in haar categorie. Delta Sport behaalde verder nog drie tweede plaatsen in Vlissingen. Esther Loeve (derde divisie junior) deed dat met onder meer een knappe brugoefening (9.050). Ook Mariko Padmos (tweede divisie jeugd) en Sanne Reintjes (pre in stap) werden tweede. pagina 32 meer over Lisa Padmos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 66