bij begin van toeristenseizoen - jfeife JÉ WÊÈ Slavenkas betaalt zeereis voor jongere Zeilbootje slaat om -afj GIJZEL ff Man opgepakt na ruzie om verloren gsm Prosta Totaal: ff ff- 3 halen 2 betalen! Prosta Totaal voor een Drogisterij Kruiderij DE RODE PILAREN s pzc Dinsdag 25 maart 2008 13 Si^' i;"»» f v «w w •- W1: - -• Dertig toeristen en inwoners van Schouwen-Duiveland namen eerste paasdag een bad in de nog erg koude Noordzee. De Paasduik in Renesse markeert de opening van het toeristenseizoen en moet een traditie worden. foto Dirk-Jan Gjeltema Heeft de Tam-Tam zijn werk gedaan? Binnenkort opent in Zierikzee op Havenpark 1 heel opzienbarend zierikzee - De Slavenkas van Zie rikzee stelt, zoals elk jaar, een be drag beschikbaar om één jongere van Schouwen-Duiveland een zee reis te laten maken. Die reis wordt gemaakt met De Eendracht, een driemaster die Rot terdam als thuishaven heeft. Het schip gaat dit jaar naar Engeland en Noorwegen. Om voor de reis in aanmerking te komen, moet een aantal vragen worden beant woord. De vragen staan dit jaar in het teken van het cultureel erf goed. Deelname aan de prijsvraag staat open voor inwoners van Schouwen-Duiveland van zestien tot 26 jaar oud. Jongeren die elders wonen of studeren, maar waarvan de ouders hier wonen, komen ook in aanmerking. De Slavenkas bestaat sinds 1735. Zeelieden stortten geld in de kas voor het geval hun familie losgeld moest betalen aan kapers. De vragenlijst ligt vanaf vrijdag bij de Pontes scholengroep en in de bilbliotheken. De vragen staan nu al op de site: 0| www.slavenkas.nl scharendijke - Op het Grevelin- genmeer, tussen de Archipel en de Stampersplaat is zaterdagmiddag een open zeilbootje met twee op varenden omgeslagen. Toen de reddingsboot van de KNRM-post Ouddorp het bootje in het vizier kreeg, hadden de on fortuinlijke zeilers al hulp van een Zodiac, een gemotoriseerde rub berboot, gekregen. Vanwege de kou en de stevige noordenwind op het water heeft de KNRM beide bootjes begeleid naar surfschool Ossenhoek aan de Brouwersdam. burgh-haamstede - Een 42-jarige man uit Burgh-Haamstede heeft vrijdag enkele uren in de cel geze ten omdat hij een verloren gsm-te- lefoon niet terug wilde geven. Het toestel behoorde aan een veer tienjarige jongen uit Gouda. Die meldde zich via zijn eigen tele foon. De vinder beloofde de jon gen dat die zijn mobieltje in Burgh-Haamstede mocht komen ophalen. Toen de jongen en zijn begeleidster bij het huis van de vin der in Burgh-Haamstede waren, weigerde die het mobieltje terug te geven. Hij eiste vindersloon. De begeleidster werd hardhandig naar binnen getrokken. Bemiddeling door de politie mis lukte, waarna de man werd aange houden. Omdat hij zich verzette, is hij ingesloten. Na verhoor van al le betrokkenen gaf de politie de te lefoon terug aan de jongen en werd de man vrijgelaten. |de specialist in lijsten lijstenmakerij Biezelingsestraat 102a, Kapelle 0113-342383 www.lijstenmakerijgijzel.nl De Vrieze verhaalt in dorpsraad Oosterland oosterland - Wïm de Vrieze komt morgenavond verhalen ver tellen in de dorpsraad van Ooster land. Op de agenda staan verder de verkiezing van een nieuw raads lid, de financiën en een uitleg over reanimatieapparatuur door het Ro de Kruis. De dorpsraad komt om 20.00 uur bijeen in dorpshuis De Oosterhof aan de Sint Joostdijk 17. www.oosterland.com Actiemiddag in 't Opper Bruinisse bruinisse - Het welzijnswerk van In 't Opper in Bruinisse houdt morgen een actiemiddag. Te koop zijn cadeau- en decoratieartikelen en boeken. Er zijn kinderactivitei ten, poppenkast, muziek en de kapper laat de scharen lustig knip pen. Tegen de honger zijn er ge haktballen, gebakken vis en bolus sen. De middag in 't Opper begint om 14.00 uur en de opbrengst is voor de Vrienden van 't Opper. Kinderboerderij houdt een knutselmiddag zierikzee - In kinderboerderij De Punt aan de Scheldestraat in Zie rikzee is morgen een knutselmid dag. De kinderen mogen gipsen beeld jes verven. De middag duurt van 13.30 uur tot 15.30 uur. Opgeven kan op telefoonnummer 417179. i frreta fprosta 'V frost; Nü 135 tabletten van 53,85 VOOr 35,90! normale prijs 17,95 per stuk ij, I: Krachtige prostaatformule met vitaminen en antioxidanten www.derodepilaren.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63