Blauwbekken Nieuwe film over opbouw na watersnood Herdenking joodse slachtoffers in maart Sla Rei 40% korting! NU (H)EERLIJK VOORDEEL OPHEFFINGSUITVERKOOP! van Bave P.CIIVEufifiPS MEÜBEÜHÜIS Goede zaken op bootshow 12 I Dinsdag 25 maart 2008 PZC Leuke fauteuil In lime of petrol kleur, met metalen frame. Ook in andere leerkleuren leverbaar. Van 475,- voor 375,- Wilgenstraat 1 Oosterland Tel.: 0111 - 64 12 13 ZIERIKZEE - Leerlingen, ouders en leerkrachten van de Johan Louis de Jongeschool in Zierikzee her denken vanmiddag de joodse slachtoffers van de Tweede Wereld oorlog. Dat gebeurt om 13.30 uur bij het joods monument op de hoek van de Grachtweg en de Caustraat. De school heeft het monument ge adopteerd. Herdacht wordt dat op 24 maart 1942 achttien joodse fami lies uit Zierikzee zijn weggevoerd door de bezetter. Vanwege Pasen is de herdenking dit jaar een dag la ter. De bedoeling is dat deze her denking voortaan altijd op 24 maart plaatsvindt. Bij wijze van overgang is er dit jaar op de gebrui kelijke datum van 4 mei ook nog een herdenking. De school stopt daar echter mee omdat 4 mei in de meivakantie valt. Veel leerlin gen, ouders en andere belangstel lenden zijn dan niet in de gelegen heid de plechtigheid bij te wonen. Schoolbestuur en gemeente heb ben hiertoe in overleg besloten. De plechtigheid vanmiddag begint om 13.30 uur met een stille tocht van de school in 't Vrije naar het monument. Wethouder Roel van der Wekken houdt om 13.45 uur een toespraak. Leerlingen leggen een herdenkingskei en één van hen draagt een gedicht voor. De centrale dodenherdenking blijft op 4 mei in Renesse. Dertig zwemmers en vijfhonderd kijkers bij Paasduik Renesse. door Ton van den Nouweland RENESSE - Goed dat er na afloop warme chocolademelk werd geser veerd, want het was zondagmid dag best fris om te zwemmen in zee. „Leuk, koud, maar het viel mee," klappertandt de elfjarige Robbin. „Een beetje koud," vult Remco (8) stoer aan. Tevoren had den de broertjes Van der Vet uit Renesse verteld dat ze het wel ver frissend vonden, zo'n plons in de koude zee. „In het zwembad zwemmen we ook gerust in koud water," zei Robbin. En Remco had niks te vrezen: „want ik heb een speklaagje op m'n buik." Voor het eerst werd zondag bij strandpaviljoen Zuid-Zuid-West de Paasduik gehouden. Die is bedoeld als opening van het toeristisch seizoen. Coördinator re- creatiewerk Pim Felius van cam ping Julianahoeve bedacht deze nieuwe activiteit: „We zochten iets om het seizoen goed te beginnen en het moest iets met de zee te ma ken hebben. Nou, dan kom je al snel op met z'n allen het water in. Toeristen en inwoners gaan letter lijk samen in zee, leuk toch? Het is eèn experiment. Dat Pasen dit jaar zo vroeg valt, maakt het niet mak kelijker. Maar het moet een tradi tie worden." Margie Hendrix uit Breda heeft met vriend Ab en de kinderen Leroy en Manuela een jaarplaats op de Julianahoeve. „Le roy en ik gaan meestal al in april in zee zwemmen. Leroy is astma tisch en zeewater is goed voor zijn huid." Ab vindt de actie van zijn vriendin 'prettig gestoord'. De dj spoort het publiek in Campings voor driekwart vol De verblijfsrecreatie op Schouwen-Duiveland heeft deze paasvakantie een bezettingsgraad van 68 procent. Volgens lokaal Recron-voorzitter Ed Troost zijn bungalowparken en ho tels nagenoeg volgeboekt en zijn de campings voor driekwart bezet. Zondag tijdens de Paasduik, het startschot voor het seizoen, had het zee water een temperatuur van 7 graden. De lucht was twee graden kouder. - De jaarlijkse Nieuwjaarsduik trekt 250 zwemmers en duizenden kijkers. Zuid-Zuid-West nog eens extra aan: „Haal je bikini en doe mee. Topless mag ook. Ik zou het zelf niet doen, maar het mag." Nicole Hassel en Kyra Calov uit Wegberg bij Düsseldorf houden het bij een hemdje en een korte broek. Als vrolijke noot dragen ze een Ha- waïaanse bloemenkrans. De twee doen mee „Weil es spass macht." Tegen tweeën begeeft de hele meu te - dertig zwemmers en een klei ne vijfhonderd kijkers - zich rich ting zee. Het duurt even voordat ie dereen door heeft op welke plek er wordt gestart. Maar dan gaan ze ook: schreeuwend rennen de dap peren de zee in voor een ultrakort bad. Ondanks het applaus baalt Karin Verhoek uit Scharendijke als ze uit het water komt: Nee, het is niet meegevallen, zegt ze blauwbek- 'Ik krijg het niet koud want ik heb een speklaagje op mijn buik' kend. „Kijk eens naar mijn voe ten." Die zijn knalrood. Organisa tor Pim Felius is tevreden. Het was leuk, maar het kan beter. „De speaker was op het strand niet te horen. Dat komt door de wind uit zee. Volgend jaar misschien een speaker op een auto." Die auto kan dan meteen het startpunt mar keren. „Een afzetting met linten mag niet, denk ik, want het is een openbaar strand. Maar de reacties zijn positief en dat is goed voor volgend jaar. Er zijn vanmiddag verschillende andere campinghou ders wezen kijken. Die hebben nu gezien wat de Paasduik inhoudt. Die gaan volgend jaar natuurlijk meedoen." Cineasten stuiten op nog onbekende beelden van Grontmij. OUWERKERK - Filmmakers Erik-Jan van der Meer en Jaap Verseput zijn in hun zoektocht naar infor matie over het herstel van het Zeeuwse landschap na de waters noodramp gestuit op twintig mi nuten beeldmateriaal van inge nieursbureau Grontmij. „Een gou den bron, die heel mooi materiaal heeft opgeleverd," zegt Verseput. Van der Meer, medewerker van de Dienst Landelijk Gebied (DLG) en cultureel ondernemer Verseput maken in opdracht van het Waters noodmuseum een film over de herinrichting van het landschap in de periode 1954-1963. Aanleiding waren de reacties van bezoekers van een tentoonstelling vorig jaar. Bij het zien van foto's van de her inrichting kwamen veel verhalen los. Van der Meer en Verseput zochten negen vertellers thuis op met de camera. „Bij de Schelphoek waar het eerste gat in de dijk ont- l^j De film Opgeruimd en Omgespit, over de herinrichting van het landschap na de watersnood, wordt zaterdag 5 april vertoond in het Watersnoodmuseum. stond, zijn in de loop van maan den diepe geulen ontstaan, waar door zand werd afgezet. Zo'n zand- pakket was soms wel anderhalve meter dik. Aan de andere kant, bij Ouwerkerk zag je hetzelfde. Aan het begin werd veel zand afgezet, verderop minder en aan het eind van de geul zelfs een beetje klei. Dat zag eruit als een soort zand woestijn. Heel desolaat. Dat was al te zien op foto's maar daar hebben we nu ook bewegende beelden van." De film Opgeruimd en Omge spit gaat ongeveer 45 minuten du ren en gaat zaterdag 5 april in het watersnoodmuseum in première. Eigenlijk zou de rolprent afgelo pen zaterdag bij de seizoensope ning worden vertoond. Daar is vanaf gezien omdat er dan te veel activiteiten op één dag zouden zijn. Verseput is „eerlijk gezegd wel blij met twee weken uitstel." SCHARENDIJKE - Het echtpaar Polderman uit Burgh-Haamstede kijkt rond op de Grevelingen Boat- show in Scharendijke. Twee offertes voor nieuwe sche pen, één gebruikt jacht verkocht en een aantal 'pros pects'. Zo omschrijft Kees Hundersmarck, eigenaar van jachtwerf De Grevelingen het resultaat van de show, die de afgelopen drie dagen in haven Kloosternol werd ge houden. „Op zo'n show zie je toch dat een aantal lopen de contacten een verkoopimpuls krijgt. Tegelijkertijd doe je weer nieuwe contacten op", zegt Hundersmarck. De bootshow werd door circa achthonderd mensen be zocht. foto Dirk-Jan Gjeltema 430 Alle gouden sieraden, oorknoppen, plaatjes, kruisjes, bedels met 40% korting! Talloze aanbiedingen met 50%, 60% 70% korting! Alle horloges, bekende merken 25% korting maar ook 50% en 60% korting! Alle gouden armbanden en colliers, briljant sieraden, zilveren sieraden en parelsieraden Walstraat90 Vlissingen Tel.: 0118-413635 Alle occasions 40% extra korting! dat is 70% - 80% voordeliger dan nieuw!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 62