Binnenland Harde aanpak vieze lucht steden bepleit berco Kunsthandelaar verdacht van fraude BOEK ONLINE of bel 0900- 9697 5 voor de meest uitgebreide collectie van FRANKWALDER 6ERRY WEBER PZC Dinsdag 25 maart 2008 I 5 Onderzoeker Milieu- en Natuurplanbureau maant politiek tot actie. den haag - Stadsbesturen moeten vergaande maatregelen nemen om de voortschrijdende luchtveront reiniging in drukke stadsgebieden terug te dringen. Met de tot dusver door de over heid geplande verkeersmaatrege len is er geen garantie dat de Euro pese normen worden gehaald, waarschuwt het Milieu- en Natuur planbureau (MNP) na analyse van de nieuwste cijfers over de lucht kwaliteit. Volgens het MNP houden steden te weinig rekening met onzekerhe den in de prognoses. Zo is het we ren van vieze vrachtauto's op pa pier wellicht genoeg om de lucht te zuiveren, maar kan dat in de praktijk anders uitpakken. Onderzoeker Guus Velders van het MNP vreest dat gemeenten te optimistisch zijn. „Daar maak ik me zorgen over", aldus Velders. „Wij zeggen: reken je niet rijk, an ders blijkt straks misschien dat je de norm net niet haalt." Extra maatregelen kunnen in zijn ogen zijn: hogere parkeertarieven of een verbod op alle oude, vervui lende auto's in stadscentra, zoals Amsterdam wil. Dit voorjaar ver schijnt het Nationaal Samenwer kingsprogramma Luchtkwaliteit (NSL) waarin staat hoe de steden denken de Europese normen te ha len. Volgens de Vereniging Nederland se Gemeenten (VNG) is dat een hele opgave. „Heel veel gemeenten zijn erg goed bezig en richten zich op het halen van de normen, om dat die al erg strak zijn", aldus een Er zijn volgens het Milieu- en Na- tuurplanbureau harde maatrege len nodig om de luchtkwaliteit in de steden op tijd aan de Europe se regels te laten voldoen. woordvoerder van de VNG. Neder land worstelt al jaren met de Euro pese normen voor luchtkwaliteit. Veel plekken zijn zó vies dat bouw projecten stranden, omdat ze extra vervuiling veroorzaken en er te vens geen plan is voor verbetering. Recent zette de Raad van State nog een streep door bouwprojec ten in de Rotterdamse wijk Nieuw-Crooswijk en de Amster damse Zuidas. Volgens de laatste berekeningen van het MNP voldoet Nederland op de meeste plekken tijdig aan de Europese normen. Voor fijnstof gelden die vanaf 2011, voor stik stofdioxide vanaf 2015. Maatregelen als roetfilters op die selauto's en de invoering van reke ningrijden moeten daarvoor zor gen. Voor knelpunten langs snel wegen, in steden en rond intensie ve veehouderijen zijn extra maatre gelen nodig die in het Nationaal Samenwerkingsprogramma Lucht kwaliteit staan. Amsterdammer zou deel uitmaken van internationale bende. amsterdam - Een Amsterdamse kunsthandelaar wordt verdacht van betrokkenheid bij een interna tionaal witwasnetwerk. De Britse en Amerikaanse autori teiten hebben een onderzoek inge steld. De man is eerder dit jaar in Lon den gearresteerd en ondervraagd. Hij is inmiddels op borgtocht vrij. Hij zou in zeker drie gevallen kunstwerken van een vals bewijs van herkomst, een 'provenance', hebben voorzien. Hij ontkent de beschuldigingen. Hoe omvangrijk het witwasnet werk is, staat niet vast. Maar vol gens een Britse bron die nauw bij het onderzoek betrokken is, kan het schandaal 'grote schade toe brengen aan de internationale kunst- en antiekhandel'. Centraal in het onderzoek staat de Londense investeringsfirma Aitco, die aankopen van de kunsthande lange vorstslraal - goes laar zou hebben gefinancierd. Ait co zou vorig jaar onder meer twee zeer waardevolle oudheidkundige objecten veilen bij Christie's New York die de verdachte een valse provenance zou hebben gegeven. Volgens een officiële verklaring van Scodand Yard zijn zes verdach ten opgepakt, onder wie de top man van Aitco. Ook de Nederlandse assistent van de kunsthandelaar wordt verdacht van betrokkenheid bij de zwendel. Hij geeft toe dat hij een valse ver klaring heeft opgesteld. Onderzoek naar beoordelen pleegouder utrecht - De Inspectie Jeugdzorg voert dit jaar een onderzoek uit naar de manier waarop wordt geke ken of aspirant pleegouders ge schikt zijn kinderen op te vangen. In RTL Nieuws stelde hoogleraar opvoedkunde Jo Hermanns giste ren dat er geen goed instrument is om nieuwe pleegouders adequaat te kunnen beoordelen. Zo zou het zelfs met een strafblad mogelijk zijn pleegouder te worden. Uitgebreide pauselijke dank voor bloemen rome - De paus heeft de Nederlan ders die voor de bloemen op het Sint Pietersplein zorgden tijdens het traditionele Urbi et Orbi wel vijf keer bedankt. Dat zei hoofdarrangeur Charles van der Voort zondag na afloop. Tegen een van de bloemarran- geurs die de paus een hand gaf en die zei zeer vereerd te zijn, zou Be- nedictus XVI hebben gezegd: „Het is mij juist een eer." Dode en gewonden door ongeval bij Hoorn hoorn - Door een botsing tussen twee auto's op de N302 bij Hoorn is gistermiddag een 40-jarige vrouw uit Wervershoof om het le ven gekomen. Haar twee zoontjes (6 en 8 jaar) raakten zwaarge wond. Het ongeval ontstond door dat de vrouw met het voorwiel van haar auto in de berm beland de. De inzittenden van de andere auto raakten lichtgewond. 'Overlastpleger houdt zich aan contract' rotterdam - Het aanpakken van overlastgevende jongeren door een contract met ze af te sluiten, heeft succes. Dat zei gisteren een woord voerder van de gemeente Rotter dam. Rotterdam heeft sinds 2006 met 26 jongeren zo'n contract on dertekend. Daarin hebben de jon ge overlastgevers beloofd zich te ge dragen. Wie zich niet aan de regels houdt, moet zich uiteindelijk voor de rechter verantwoorden. Rotterdammers overvallen in woning rotterdam - In een woning in Rotterdam zijn gisteren een 22-jari- ge vrouw en een 19-jarige man slachtoffer geworden van een roof overval. 1\vee gemaskerde mannen dron gen het huis binnen. Onder drei ging van een vuurwapen namen zij een televisie, mobiele telefoons en een iPod mee. Zondag werd en kele straten verderop ook al een roofoverval gepleegd. Ook wethouder weg door crisis Dinkelland denekamp - De bestuurscrisis in de gemeente Dinkelland heeft een nieuw slachtoffer geëist PvdA-wet- houder Evert-Jan Krouwel houdt de eer aan zichzelf na het lezen van een, nog niet openbaar, rap port over de integriteit van de drie wethouders van de gemeente. De wethouders zeiden in november het vertrouwen op in burgemees ter Willeme. Hij moest vertrekken. Hotel "Orange, (Ultra) all inclusive! Kemer biedt alles voor een heerlijke vakantie! Een ultra all inclusive strandvakantie boekt u nu al vanaf slechts 459! HOTEL COMFORT FLORA BEACH1**** - KEMER v.a. 459 Dit schitterende hotel ligt direct aan het strand en bestaat uit diverse club- en villa-kamers. Het hotel beschikt o.a. over bars, restaurants, amfitheater en een buitenzwembad. Verder is er een spa-center met sauna's en zijn er voor de kinderen meerdere speelplaatsen, een apart kinderbad en een miniclub. Luxueus genieten aan de Turkse Rivièra! Dat doet u in het ultra all inclusive Hotel Orange County al vanaf slechts 469! HOTEL ORANGE COUNTY* - KEMER v.a. 469 Dit luxueuze 5-sterren hotel is geheel gebouwd in Amsterdamse stijl en ligt direct aan het privé-strand, nabij het centrum van Kemer. Natuurlijk beschikt het hotel over een groot zwembad, maar liefst 7 restaurants, een snackbar en kunt u hier volop watersporten doen of een ouderwets avondje bowlen! Vertrekdata: dagelijks van 25/4 t/m 28/10. Prijzen zijn per persoon o.b.v. een 4-persoonsbezetting. Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/72075 Luxe en voordelig all inclusive vakantievieren? U boekt nu al vanaf slechts 469 een 8-daags verblijf in dit 5-sterren hotel! HOTEL GRAND PRESTIGE***** - SIDE v.a. 469 Dit unieke 5-sterren hotel is gelegen op ca. 250 m van het strand en is gebouwd in piramidevorm. Het hotel beschikt o.a. over bars. restaurants, discotheek en binnen- en buitenzwembad met apart kinderbad. Verder zijn er diverse (water)sportfaciliteiten en kunt u ontspannen in het spa-center met o.a. sauna en Turks stoombad. Vertrekdata: dagelijks van 1/4 t/m 28/10 Prijzen zijn per persoon o.b.v. een 4-persoonsbezetting. Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/71109 Vertrekdata: dagelijks van 24/4 t/m 28/10 Prijzen zijn per persoon o.b.v. een 4-persoonsbezetting. Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/71110

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5