Zeeland Hulstenaren doen zegje over stad Vernield dak en bluswaterschade bij fikse woningbrand Ossenisse Al is de paashaas nog zo snel, kinderen vinden zijn eitjes wel ZEEUWS-VLAANDEREN 15 11 15 Sluisenaar belandt met auto in kanaal bij Retranchement Mosselkwekers roepen om aandacht met spandoek boven A58 Dinsdag 25 maart 2008 Ook tijdens Pasen werkt Prorail aan het spoor Tip? redtern@pzc.nl Uitslag enquête moet leidraad zijn voor tienjarig promotieplan. door Sheila van Doorsselaer HULST - De Stichting Bevordering Stadsontwikkeling Hulst (SBSH) houdt een tevredenheidsenquête onder bewoners en ondernemers. De uitslag van de enquête vormt de leidraad voor een nieuw promo tieplan voor de stad. Zo'n 150 digitale enquêteformulie ren zijn inmiddels rondgestuurd. De geënquêteerden krijgen zeven tien vragen voorgelegd over het woon- en verblijfsklimaat in de stad. Ook wordt hen gevraagd met een rapportcijfer aan te geven hoe (on)tevreden ze zijn over onder andere het winkelaanbod, speel- voorzieningen, scholen, openbaar groen, de verkeersveiligheid, voor zieningen voor ouderen en het openbaar vervoer. Daarnaast wordt hun mening gevraagd over het gemeentebestuur en dienen de respondenten naar hun stad te kij ken door de ogen van een toerist. Vinden die de stad bruisend, gezel lig of open, of juist saai, gesloten of misschien wel modern? De digitale formulieren moeten ui terlijk begin april zijn ingevuld. In juni houdt de SBSH een bijeen komst waarin de conclusies uit het onderzoek worden gepresenteerd. „Wij willen de uitkomsten van de enquête gebruiken om te komen tot een promotieplan voor de stad waar we tien jaar mee vooruit kun nen", zegt Theo Mattheeuws van de SBSH. De stichting pakt de zaken voort varend aan. Zo wordt voor het op stellen van het promotieplan de hulp ingeroepen van het gerenom- l1^ De Stichting Bevordering Stads- ontwikkeling Hulst werkt aan een nieuw promotieplan voor Hulst. Aan de basis hiervan ligt een tevredenheidsenquête. meerde interactieve reclamebu reau .Bone uit Utrecht. Met klan ten als De Staatsloterij, ABN Am- ro, Sara Lee (Pickwick) en MSN weet .Bone wel hoe een product in de markt te zetten. De directeur van .Bone woont in Hulst en heeft zich bij de SBSH gevoegd. „We zijn er heel erg blij mee en trots op dat we geadviseerd worden door de man achter de campagne www.iamsterdam.nl en dat onze burgemeester Jan-Frans Mulder de kar van ons eigen promotieplan wil trekken." De SBSH werkt al een aantal jaren achter de schermen om in Hulst verloedering en verpaupering te gen te gaan en om diverse interes sante activiteiten te ontplooien. Zo zet de SBSH zich ervoor in om Hulst behalve als koopstad, ook op de kaart te zetten als kunst- en cul tuurstad. De eerste resultaten worden nu zichtbaar met de inrichting van een kunstkwartier. Onder de naam HulStart worden zes leeg staande panden in de omgeving van de basiliek voor een onbedui dend bedrag verhuurd aan (begin nende) kunstenaars en ambachts lieden. Post Art, het atelier in het voorma lige postkantoor in Hulst, komt ook uit de koker van de SBSH. Koud Pasen weerhoudt kinderen niet van zoektocht naar eieren door Cino van den Broecke VOGELWAARDE - Het was zompig, slikkerig, op verschillende plaatsen lagen flinke plassen en bovenal was het koud. Maar chocolade is chocolade... Op verschillende plaatsen in Zeeuws-Vlaanderen werd dus dit weekeinde ijverig naar eitjes ge zocht. Zo ook in Vogelwaarde waar in het parkje aan de Bossest- raat ruim zeventig kinderen liepen te neuzen tussen bladeren, takken en struiken. Alvorens het startsein van de zoektocht klonk, vermaak ten de kinderen zich prima met het springen in de plassen en het uittesten van hun regenlaarzen. Gewapend met mandjes, bakjes en tasjes gingen ze in twee groep jes de bossen en struiken in op zoek naar gekleurde eieren. Ren nend, gillend en speurend naar kleurtjes tussen de dorre blaadjes zetten ze hun zoektocht in gang. Dolenthousiast en soms ook wat sip en teleurgesteld keerden ze even later terug van hun zoekmis- sie. Maar of ze nu veel of weinig ei eren hadden gevonden, ze werden na afloop allemaal getrakteerd op zoete paaslekkernijen, zoals hazen en eieren. Op een enkel buitje na was Pluvius genadig voor het loka le feestcomité. Echte zware regen werd ze bespaard en na een dik Met hulp van de paashaas werden de eieren gevonden. foto Camile Schelstraete uur rennen en springen kon de paashaas weer gaan uitrusten. Be halve in Vogelwaarde was er op tal van andere plaatsen in de regio eveneens paasvertier met zoek tochten, knutselactiviteiten en an dere bezigheden. Zo trokken kin deren in Sas van Gent door het centrum op zoek naar eieren, wa ren in Spui activiteiten in en om het buurthuis en werd er geknut seld in het Biervlietse dorpshuis. Op eerste paasdag was er nog paas eieren zoeken en een speurtocht in de Sluiskilse speeltuin, tot groot enthousiasme van de lokale jeugd. door Sheila van Doorsselaer OSSENISSE - Een uitslaande dak brand in een woning aan de Lage- weg in Ossenisse heeft zaterdaga vond veel schade veroorzaakt. Er raakte niemand gewond. De oor zaak van de brand is nog onbe kend. De melding over de brand kwam zaterdagavond omstreeks 18.20 uur binnen. De brand kreeg eerst de kwalificatie binnenbrand, maar werd mede door de harde wind al gauw opgeschaald naar een mid- delbrand. Twee blusvoertuigen (een uit de kazerne van Vogelwaar de en een uit Kloosterzande), de hoogwerker uit Hulst en Salvage kwamen ter plaatse. De bewoners hadden zichzelf al in veiligheid kunnen brengen. Na een uur blussen kon Tom Pauwels, officier van dienst, het sein brand meester geven. „De oorzaak van de brand moet nog worden onder zocht, wij weten alleen dat de brand in de nok van het dak is ont staan. Er is veel schade door het bluswater en in het dak zit een gat van drie bij drie meter. De bewo ners van het huis moeten de nacht elders doorbrengen." De brandweerlieden hebben een zeil over het gat gespannen om extra schade door het weer te voor komen. RETRANCHEMENT - Een 24-jarige au tomobilist uit de gemeente Sluis belandde in de nacht van zondag op maandag in het uitwateringska naal tussen Sluis en Retranche ment. Hij raakte lichtgewond aan zijn nek en is overgebracht naar het ziekenhuis in Knokke. De politie kreeg rond 01.00 uur de melding van een passant. Eenmaal ter plaatse, zagen de agenten dat de auto drie meter uit de kant. Van inzittende(n) was echter geen spoor te bekennen. Duikers van de brandweer hoefden niet in actie te komen omdat de bestuurder zich meldde. Hij verklaarde door de gladheid van de weg te zijn ge raakt. Nadat hij uit zijn auto was geklommen, keerde hij huiswaarts om droge kleren aan te trekken. Zijn mobieltje werkte niet meer, zodat hij niet kon bellen. De blaasproef wees uit dat de man niet gedronken had. Na overleg tussen brandweer en politie werd besloten het totaal vernielde voer tuig bij daglicht te bergen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53