Slagvaardig Wemeldinge profiteert van offday bij Hoedekenskerke Lebo klimt na winst S-jTVys rr Van de Weteringh klopt Koppejan in sneldambarrage Rabout is in zijn element in het barre Breskens WAARDEBON -jmuuMuiAsmiMuni» WFJh NDRUMSTICKS k,lo 1?8 ERGEHAKT k,lo 2.98 RUNDERRIBLAPPEN 3?8 KUIKEMFiLEl 4?s WHS wint eerste duel Feyenoord 100 jaar Cup Degradatie futsallers Kloetinge is in zicht Kwadendamme blijft hopen op lijfsbehoud Zeeuws getint RBC A1 strandt in halve finale r*l 's Lands Welvaren koploper na simpele zege Wolfaartsdijk moet lang wachten op bevrijdende treffer. door Marco Puik goes - Door de slechte weersom standigheden gingen er in de vier de klasse A van het zaterdagvoet bal afgelopen weekend slechts drie van de negen wedstrijden door. De verrassing viel zaterdag in Westkapelle te noteren waar Noor mannen op eigen veld met 2-3 ver loor van Nieuwland. Wolfaartsdijk sint-annaland - De voetballers van WHS uit Sint-Annaland heb ben zaterdag hun eerste duel in de Feyenoord too jaar Cup gewon nen. De ploeg was met 3-1 te sterk voor Stedoco. Voor rust werd het 2-0 door treffers van Leon de Wit te (penalty) en Patrick van Schet sen. In de tweede helft maakte Patrick Ketting de 3-1. en Wemeldinge boekten overwin ningen. Wolfaartsdijk-Bevelanders 1-0: De beste kansen waren voor de thuisclub en eigenlijk was het de hele wedstrijd wachten op een voorsprong voor Wolfaartsdijk. Be velanders hield echter lang stand. De beslissing viel pas vijf minuten voor tijd. Op aangeven van Jarno Waterham schoot Erik de Kok de thuisclub naar een kostbare zege. Hoedekenskerke-Wemeldinge 1-4: De thuisclub had een offday en Wemeldinge profiteerde daar bergen op zoom - Voor de futsal lers van Kloetinge is degradatie uit de eerste klasse bijna een feit. De Bevelandse ploeg verloor met 14-5 van concurrent Vévé/Taxi Geers en staat nu acht punten achter op de nummer tien. Voor Kloetinge scoorden Maarten Griep (2), Michel Ribbens, Tijs Uit- terhoeve en Patrick Wuhl dankbaar van. Wilco Zuijddijk te kende voor de 0-1. Robin van der Linde maakte daarna twee treffers, waarvan eentje na een schitterend afstandsschot, en gooide het duel al voor de rust in het slot. In de openingsfase van de tweede helft deed Bernard Prevost wel iets te rug voor Hoedekenskerke (1-3), maar het slotakkoord was voor Pie- ter Bolle, die de 1-4 maakte. Oe Noormannen-Nieuwland 2-3 (1-0). Sebastian van de Welle 1 -0, Janot Joosse 1 -1Richard Jacobs 1 -2, Niek Minder- houd 2-2, Richard Jacobs 2-3. kwadendamme - Met een 2-1-zege in de Zuid-Bevelandse derby tegen Luctor'88 heeft zondag-vierdeklas ser Kwadendamme de hoop op handhaving levend gehouden. Door een eigen doelpunt van Paul van den Dries kwam Kwadendam me voor. Een kwartier voor tijd maakte Ruben Osse de 2-0. Via Jur- gen van Maldegem werd het 2-1. B ROOSENDAAL - De Al van RBC Roosendaal, waarin plaats is inge ruimd voor meerdere Zeeuwse voetballers, is in de halve finale van de Nike-Cup uitgeschakeld door de leeftijdsgenoten van Hee renveen. De Friezen, die met vijf Nederlandse en vier buitenlandse jeugdinter nationals aantraden, wonnen het bekerduel in Roosen daal met 2-1. Heerenveen Ai is in de eredivisie in de titelstrijd verwikkeld met AZ, Sparta, Feyenoord en Ajax. Daardoor was het niet vreemd dat de ploeg ook in de wedstrijd tegen RBC lange tijd domineerde. Bij RBC stonden de Zeeuwen Tom Janssen, Frank van Kouteren en Thomas van den Houten in de basis. Van Kouteren was dicht bij een doelpunt. Hij raakte een kwar tier voor tijd uit een vrije trap de lat. Paasdamtoernooi wordt gewonnen door inwoner Stavenisse. door Daaf Kasse 's-GRAVENPOLDER - Jan van de We- teringh is zaterdag winnaar gewor den van het Paasdamtoernooi van de PZDB. De dammer uit Stavenis se pakte in het dorpshuis van 's-Gravenpolder de hoofdprijs na een barrage met Wim Koppejan. Beiden hadden in het toernooi over vijf ronden acht punten vero verd. De organisatie had dit jaar de deel nemers niet ingedeeld in teams, maar gekozen voor een indivi dueel toernooi. Jan van de Wete- ringh ging van start met gelijke spelen tegen Aart Walraven en Wim Koppejan, maar was in de PZC Dinsdag 25 maart 2008 29 GOES - Mede door een knappe 3-0-overwinning bij FC Moerstra ten blijft Lewedorpse Boys de bes te papieren houden in de strijd om de tweede plaats in de vijfde klasse B van het zondagvoetbal. In een redelijk gelijkopgaande eer ste helft nam Lebo zaterdag een 1-0 voorsprong via Jeffry Jansen. Met de wind in de rug kon Jan Ver ton halverwege de tweede helft de ze voorsprong via een vrije trap uitbouwen naar 0-2. De thuis ploeg kreeg hierna nog een goede kans op de aansluitingstreffer, maar die werd niet benut. Even la ter bepaalde Ronald Onderdijk de eindstand op 0-3. Door de winst is de ploeg van trai ner Edwin Zuijdwegt opgeklom men naar de vierde plaats. Als naar het aantal verliespunten wordt gekeken, staat Lewedorpse Boys tweede. laatste drie ronden niet te stuiten. Eerst versloeg hij Cees van Eenen- naam en Ad Goudzwaard, en in de vijfde ronde was hij ook te sterk voor Kees Rijk. Slechts één speler slaagde er in de prestatie van Van de Weteringh te evenaren. Koppejan, afkomstig uit 's-Gravenpolder, was net als de la tere winnaar begonnen met twee remises, maar won vervolgens ook drie keer. Zeeuws jeugdkampioen Roland de Rijke, Jan de Jonge en Johan Tilroe gingen voor de bijl. In de sneldambarrage, waarin bei de spelers slechts drie minuten (plus twee seconden per zet) tot hun beschikking hadden, was Van de Weteringh te sterk voor zijn concurrent. De derde plaats werd gedeeld door drie spelers: Ad Goudzwaard, Kees Rijk en Janny van de Weteringh. MAX 4 KILO PER BON PER KLANT/S. V.P. WOONPLAATS INVULLEN. GOURMET ZIE WWW.MAROS.NL KILO ■h Reclames geldig I t/m zaterdag ÈKILO GROOTHANDELSKORTING 10 a 20%, bij afname van 3 kg per vers vleessoort excl. reclames LI M Aardenburgse atleet finisht als eerste in koude Paaskustloop. door Wim de Vos BRESKENS - Sneeuw en hagelbuien, maar ook droog weer en zonne schijn. Dat waren de ingrediënten die de weergoden gisterochtend de deelnemers aan de Paaskust loop in Breskens te bieden had den. Geen normale omstandigheden voor de tijd van het jaar, maar Theo Rabout was in zijn element. De Aardenburgse atleet keert te rug van enkele lichamelijke onge makken, waaronder een virusinfec tie. In Breskens toonde hij aan dat hij weer een stapje verder was en ogenschijnlijk vrij gemakkelijk won. Lang nadat de wedstrijd voorbij was, stond Rabout nog na te bibbe ren van de kou. „Toch hou ik wel van extreme weersomstandighe den. In die wedstrijden ben ik op mijn best. Dat was vandaag ook weer het geval. Ik had niet gedacht dat ik al zo vroeg bij de concurren tie weg zou lopen, maar het ging eigenlijk vrij eenvoudig", aldus Ra bout. „Ik ben weer een stapje ver der na die vervelende blessures. Ik heb nu vier weekeinden achter el kaar een wedstrijd gelopen en het gaat steeds beter. Steeds een po diumplaats en nu dus een eerste plaats." Met de concurrentie doelde Ra bout op lopers als Erik Goossen, Eric Cappon, Patrick van Quekel- berghe en Erwin Harmes. Zij zorg den samen voor een sterk deelne mersveld. Al vrij vroeg in de wedstrijd kwam Rabout alleen vooruit te zit ten. Hoe de rest ook probeerde aan te dringen, hij bleef alleen aan kop om uiteindelijk met vijftig se conden voorsprong op Erik Goos sen te winnen. Zijn tijd na 9300 meter was 36 minuten en 51 secon den. Maycke van Summeren won bij de vrouwen. Met 51.43 bleef ze haar enige concurrente bijna zes minu ten voor. Rutger Veerman uit Aardenburg liep een parkoersrecord op de kor te afstand (3700 meter). Hij liet de klok stilstaan na 14 minuten en 36 seconden. Liselot Kaijser uit Ter- neuzen was de eerste vrouw op de ze afstand. De middenafstand (6500 meter) werd bij de mannen gewonnen door Wivo Verstraate uit Westka pelle en bij de vrouwen was de Hulsterse Sandra de Block de snel ste. KWADENDAMME - De driebanders van 's Lands Welvaren behaalden in de vooruitgespeelde wedstrijd in poule vier van de derde divisie drie banden een vlotte 8-o-overwin- ning op DGV uit Roosendaal. De ploeg doet met de overwinning vol op mee in de titelstrijd. Momen teel staat de formatie één punt bo ven Royal/De Parel, dat wel één duel minder heeft gespeeld. De strijd tegen DGV verliep soepe ler dan vooraf verwacht. Alleen Ri- nus Pankow had na een koude start de nodige moeite met tegen stander Hans Boeren. Jean Paul de Kraker had het makkelijker tegen René Kuystermans. Louis Dallinga legde zijn wil op aan Ludo Alberts. Alleen Jaap Hameling was aanvan kelijk superieur aan ]os van Peer maar die kwam ijzersterk terug tot 25-25. Toen vond Hameling het wel letjes en besliste het duel met een mooie eindsprint. Theo Rabout gaat alleen aan kop in de Paaskustloop. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 51