Tjoba houdt kater over aan derby Hekkensluiter Waarde pakt weer punten Rillandia slaat vroeg toe in duel van 58 minuten 28 Dinsdag 25 maart 2008 PZC B Korfballers onderuit in enerverend duel met All Ready: 21-23. door Roeland van Vliet GOES - Tjoba is bezig aan een onge woon matige serie. De korfbal ploeg uit 's-Heer Hendrikskinde ren pakte in de afgelopen vier duels slechts één punt. Na nederla gen tegen Bolnes (16-19) en Mer- wede (9-13) en een gelijkspel tegen De Vinken (13-13) verloor de eer steklasser van trainer Kees Broerse zaterdag ook van All Ready. In een bijzonder spectaculair duel - zo zie je ze eigenlijk maar zelden in Zee land - was de degradatiekandidaat uit Zierikzee met 21-23 te sterk. Broerse baalde zichtbaar. Natuur lijk vanwege de verloren Zeeuwse derby, maar ook vanwege het mis lopen van een heuse kampioens wedstrijd. „Voor de wedstrijd te gen Bolnes hadden we nog volop kansen op de titel", zei hij. „Ik had een scenario in mijn hoofd waar bij we alle resterende wedstrijden zouden winnen, inclusief de laat ste tegen koploper SDO. Daardoor zouden we op gelijke hoogte ko men en een beslissingswedstrijd af dwingen. Maar helaas, het heeft niet zo mogen zijn." Desondanks maakte Tjoba zater dag geen uitgebluste indruk. Met Sander Harinck, elke zeven minu ten goed voor één treffer, en Den nis Broerse, de attractief spelende vervanger van de onlangs geope reerde Dirk-Jan Westmaas, schotel de de thuisploeg de vele toeschou wers een mooie wedstrijd voor. De groen-witten hadden allleen de pech dat All Ready zo veel weer stand bood. Daardoor was bij rust nog niets beslist: 13-13. In de tweede helft leek Tjoba bij 18-15 een beslissend gaatje te heb ben geslagen. Maar All Ready, op sleeptouw genomen door een ont ketende Dennis Voshart, kwam verrassend terug. De Zierikzeeë- Tjoba verliest in de eerste klasse van All Ready. In een ongemeen spannend duel moeten de korf ballers uit 's-Heer Hendrikskinde ren na 21-21 het hoofd buigen. Inhaalduel Tjoba-AII Ready stond aanvan kelijk gepland op 16 februari. Het duel werd afgelast en uitge steld nadat de Bevelandse club werd opgeschrikt door het overlijden van Jolanda Kole. Omdat bijna nergens anders in Zeeland gekorfbald werd, za ten de tribunes van Sportpunt Zeeland bomvol. naars namen vervolgens zelfs het initiatief over en liepen uit naar 19-21. Tjoba had nog wel de kracht om langszij te komen, maar op een tweede demarrage van All Rea dy had het Bevelandse achttal geen antwoord meer. Broerse: „We hebben bijna de hele wedstrijd niets verkeerd gedaan. Maar in de laatste zeven a acht mi nuten hebben we constant de ver keerde keuzes gemaakt. We speel den niet meer de mensen uit die we uit móesten spelen. Er werd door de verkeerde mensen gescho ten." Dat had ook Sjaak Joziasse, trainer van All Ready, gezien. „Wij bleven in de slotfase rustig, terwijl Tjoba gehaast ging spelen en de fouten maakte." Voor Joziasse kwam een droom uit, zo bekende hij. Zijn ploeg pak te namelijk twee punten en heeft daardoor lijfsbehoud opeens weer in eigen hand. Broerse zat daaren tegen met een kater. En die kan al leen maar groter worden tijdens het veldseizoen. Tjoba heeft welis waar nog volop kansen op de titel, maar moet de eerste twee thuis wedstrijden zonder publiek spe len. Dat is de straf na het vorig jaar gestaakte duel met Swift. Broerse, zuchtend: „Dat heeft natuurlijk weer invloed op de ploeg. Zo blijft het maar onrustig..." Scores Tjoba: Sander Harinck 9, Robert van Schaik 4, Dennis Broerse 3, Johanne- ke Vleugel en Niels Westmaas 2, Petra Rijn 1. Scores All Ready: Dennis Voshart 9, Remy Quist 5, Jan-Willem van Nieuwen- huijze 3, Anouk van Tiggelhoven en Ma- non Torensma 2, Krista Bergsma en Henk de Graaf 1. Gele kaart: Dennis Voshart. door Klaas Verspoor COES - Waarde bleef in de vierde klasse B van het zaterdagvoetbal voor de tweede keer op rij ongesla gen. Dat was dit seizoen nog niet eerder voorgekomen. Na het gelijk spel van vorige week tegen ZSC'62 klopte de ploeg van trainer Joost van de Griek nu Vrederust met 2-1. Vrederust-Waarde 1-2: In een ge- lijkopgaande eerste helft kwam Waarde door een treffer van Gert-Jan Stok op voorsprong. Colle ga-spits Anton Verweij zorgde met een diagonaal schot nog voor rust voor de gelijkmaker van Vrederust. In de tweede helft waren de mees te kansen voor de thuisploeg, maar was het Waarde dat een kwartier voor tijd door de tweede goal van Stok aan de winnende treffer kwam. SPS-Kruiningen 1-0: Beide ploe gen kregen nauwelijks uitgespeelde kansen. SPS kwam in de eerste helft na een prima aanval aan de enige goal. Bart Vane zette vanaf de rechterkant voor, waarna de door Jacco Janse teruggelegde bal ingeschoten werd door Willem Be velander. Zo'n twintig minuten voor tijd liep SPS-speler Dick Uil tegen zijn tweede gele kaart op en kon de thuisploeg met tien man verder. Kruiningen ging daarna op zoek naar de gelijkmaker, maar vond die niet. Smerdiek-Chrislandia 1-1: Vlak voor rust stelde Smerdiek-speler Erik van Haaften met een steek pass ploeggenoot Jelle Rinses in staat om de 1-0 aan te tekenen. Vlak na de hervatting profiteerde Chrislandia van niet doortastend handelen in de verdediging van Smerdiek. [ohan Bevelander zorg de vervolgens voor de gelijkmaker. Brouwershaven-ZSC'62 1-1 (0-0). Pa trick Berrevoets 1-0, Niels van de Moezel 1-1. EXECUTIEVERKOOP Op 28 maart 2008, om 12.00 uur zal openbaar worden verkocht een Volvo V70TDI, kl. zilver, bj. 1998 met kenteken 09-ZG-NP; een DAFTE 47 XS-19, bj. 1999, met kenteken HB-JN- 81een DAF TE 47 XS, bj. 2003 met kenteken BN-FR-18; een Scania P 3 M 4x2 AS 60115, met kenteken VD-73-DX; en wel ten laste van De besloten vennootschap met beperkte aansprakelijkheid Koel en Vrieshuis Reimerswaal BV. De openbare verkoop vindt plaats te KRUININGEN aan het adres Nishoek 2. De verkoop geschiedt bij opbod, zonder opgeld of BTW en uitsluitend tegen contante betaling. Een kwartier voor aanvang is er gelegenheid tot bezichtiging. De kans bestaat overigens dat de verkoop niet doorgaat. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot: Timmermans Verduit Gerechtsdeurwaarders/incasso Vlasmarkt 6 Postbus 2139 4460 MC Goes tel. 0113-246333 UITSLAGEN WÊÊÊÊÊÊÊi BILJARTEN Driebanden. Derde divisie, poule vier. 's Lands Welvaren 1-DGV 8-0: Rinus Part- kow-Hans Boeren 35-27, 52; Jean Paul de Kra- ker-René Kuystermans 35-21, 44; Louis Dallin- ga-Ludo Alberts 30-21; Jaap Hameling-Jos van Peer 30-27, 51. DAMMEN Paasdamtoernooi PZDB: 1Jan van de Wete- ringh 8 (na barrage); 2. W. Koppejan 8; 3. A. Goudzwaard, C. Rijk en Janny van de Wete- ringh 7; 6. J. Houmes, Jeroen de Jonge, R. de Kok, M. Poulisse, N. Roelofsen en J. Tilroe 6; 12. F Blaas, C. van Eenennaam, K. Osté, R. de Rijke, M. de Visser en D. de Waal 5; 18. Jan de Jonge, J. Louwerse, J. van der Plasse, J. Poppe, M. Walraven en N. de Winter 4; 24. C. Boot, B. Kpozuxe, J. Verstraate en D. Wattel 3; 28. L. de Visser 1 RUGBY Vriendschapplijk: Tovaal-Trowbridge RFC 10-31. VOETBAL Zondagvoetbal. Tweede klasse E. Halsteren-Terneuzen 0-2 (0-1). Sinan Coban 0-1, Sinan Coban 0-2. Derde klasse A. Roosendaal-Clinge 1-2 (1-0). Nick Emmen 1-0, Thomas Leegwater 1-1, Peter Drumont 1 -2 (strafschop). voor meer uitslagen zie www.pzc.nl MIDDELBURG - FC Dauwendaele en Rillandia werkten in de derde klas se A van het zaterdagvoetbal een restant af De arbiter staakte op 26 januari het duel na ongeregeldhe den. De stand was op dat moment 0-0. In de 58 resterende speelminu ten wist Rillandia zaterdag als eni ge het net te vinden: 0-1. Acht minuten na de aftrap kwam Rillandia aan de winnende goal. Na een vrije trap schampte Mare Dirksen de bal. Na de 'korte' eer ste helft kwam het initiatief na rust bij de thuisploeg te leggen. Dauwendaele-trainer Gérard de Nooijer telde veel kansen voor zijn eigen ploeg. Een bal tegen de on derkant van de lat, een kopbal net naast. We hebben genoeg kansen gehad op de 1-1, maar je moet ze wel maken", zei de teleurgestelde Dauwendaele-trainer. Rillandia blijft na de zege op de vijfde plek staan. Tjoba-korfballer Niels Westmaas (midden) doet nog een uiterste poging om All Ready-speler Jan-Willem van Nieu- wenhuijze te verdedigen. Henk de Graaf kijkt mee. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 50