een nekslag EUBEL VEILING Betogers verstoren ceremonie Servisch tennisfeestje in Indian Wells Van de Ven vierde met gebroken vinger Nederland zeker van finaleplaats in Hockey League Liquidatie Meubel Veiling Topdesign meubelen in leder en stof Kijkdagen op woensdag, donderdag, vrijdag dagelijks voor de veiling vanaf 12.00 uur. Hermesweg, Vlissingen B PZC Dinsdag 25 maart 2008 27 Aardverschuiving zet Milaan-San Remo op zijn kop. door Ad Pertijs san remo/den haag - Iets meer dan tien jaar lang was Milaan-San Remo het domein van de sprin ters. Na de indrukwekkende zege van krachtpatser Fabian Cancel- lara dient zich de vraag aan of dat tijdperk nu voorbij is. „Wellicht moeten we overwegen om vanaf volgend jaar met andere renners naar Milaan-San Remo te komen. Met een aanvaller als Thomas Dekker bijvoorbeeld," zei Rabo- bank-ploegleider Erik Breukink na de 99e editie van de tradionele openingsklasser. Vanaf het moment dat Erik Zabel in 1997 de Primavera won, lukte het wel eens meer om de massas print voor te blijven, maar het le ken vooral toevalstreffers. Tsjmil in 1999 en Bettini in 2003 bleven uit de greep van een verdeeld pelo ton. Pozatto trok in 2006 de sprint zo verrassend en flitsend hard aan voor Boonen, dat niemand nog in zijn wiel kon komen. Zaterdag was er echter geen spra ke van een verrassing op de Lun- gomare van San Remo. Het groep je dat na de afdaling van de Pog- gio aan de laatste kilometers be gon, was zo klein en onsamenhan gend dat de overgebleven sprin ters zich als onzekere weeskinde ren naar de finishlijn lieten voe ren. De aanvallers roken hun kans. Eerst ging Landaluze. Cancellara haalde hem terug. Hij keek om, zag dat hij een gaatje had en zette nog een keer aan. Achter hem voelde iedereen dat het gebeurd was. „Het was niet eens een ge plande aanval", liet Cancellara we ten. „Zo iets doe je op instinct. Vo rig jaar koos ik in de Ronde van Vlaanderen het totaal verkeerde moment. Dat zal me nu niet meer overkomen." De 27-jarige Zwitser heeft geleerd op zijn instinct te vertrouwen. Dat gevoel zei hem voor de lente- klassieker dat Milaan-San Remo in eerste instantie voor de sprin- Djokovic is in finale Fish de baas, Ivanovic verslaat Koeznetsova. indian wells - Novak Djokovic heeft in Californië het sterk bezet te tennistoernooi van Indian Wells op zijn naam gebracht. De als derde geplaatste Serviër, begin dit jaar al winnaar van het Australi an Open, won zondag in de finale van de Amerikaan Mardy Fish, de verrassende bedwinger van de Zwitserse favoriet Roger Federer. Djokovic had daarvoor drie sets nodig: 6-2 5-7 6-3. „Dit is een droomstart van het nieuwe tennisjaar", zei Djokovic na afloop. „De twee tot dusver grootste toernooien heb ik allebei gewonnen. Ik geloof meer in me zelf dan vorig jaar. Dat is een be langrijke oorzaak voor dit succes." Djokovic verkleinde door de toer ters is. „Ik kan ook een massas print winnen. Alles is mogelijk, maar mijn hoofddoelen zijn de Ronde van Vlaanderen en Pa- rijs-Roubaix", sprak de'winnaar van Tirreno-Adriatico voor de start. In de koets voelde hij dat zaterdag alles anders was. Met name door het inbrengen van een nieuwe hel ling: Le Manie. Vanwege de gevol gen van een aardverschuiving was de organisatie van Milaan-San Re mo gedwongen om honderd kilo meter voor de finish een omlei ding over Le Manie in het par koers te leggen. Niet alleen maak te het de koers acht kilometer lan ger, de extra helling sneed zo hard in het vlees van het peloton, dat de meeste renners een stuk min der fris aan de traditionele finale over Capo's, Cipressa en Poggio begonnen dan anders. Breukink: 'Wellicht moeten we overwegen om met andere renners te komen' Dat was vooral te merken op de Poggio. Het spervuur van aanval len bleef uit, maar daarnaast ging ook bij de meeste sprinters het 'nekkie' eraf. Oscar Freire overleef de als een van de weinige sprin ters de slag op de Poggio. „Jam- mergenoeg had hij net niet een mannetje bij zich aan het einde van de afdaling," zei Breukink. Dat gold ook voor de andere sprin ters. De sprintersploegen waren gesloopt door de omstandighe den. Freire: „Ik voelde het al aan komen en heb ook nog even over wogen om zelf maar aan te val len." Breukink: „Het zal mij benieuwen wat ze nu gaan doen met Mil- aan-San Remo. Le Manie heeft het koersverloop veranderd. De spurtersploegen zaten kapot op het einde. Als die omleiding over Le Manie er in blijft, is het duide lijk dat ook de organisatie iets ge vonden denkt te hebben waar door de wedstrijd niet steeds op een sprint uitdraait." pagina 30: vijf vragen over... nooizege de achterstand op Rafael Nadal op de wereldranglijst. De Serviër staat nog wel derde. „Nu breekt een moeilijke periode aan", aldus Djokovic. „Het is moelijker om aan de top te blijven dan aan de top te komen. Maar dit is niet mijn einddoel. Ik wil verder groeien." Bij de vrouwen ging de eindzege eveneens naar Servië: Ana Ivano vic versloeg in de finale de Russin Svetlana Koeznetsova met 6-4 6-3. Het was haar zesde WTA-titel. Koeznetsova bracht zaterdag in de halve eindstrijd nog haar landgeno te Maria Sjarapova de eerste sei zoensnederlaag (3-6 7-5 2-6) toe. Dankzij eindzeges bij de Australi an Open en het WTA-toernooi in Doha had ze voorafgaande aan de halve finale achttien duels op rij gewonnen. Ivanovic ging ook ten koste van een landgenote door. Zij versloeg Jelena Jankovic (7-6 6-3). Olympisch vuur begint in Griekenland aan reis om de wereld. olympia - De Griekse actrice Ma ria Nafpliotou heeft gisteren het olympische vuur ontstoken. De vlam maakt de komende tijd een 137.000 kilometer lange reis over de wereld om op 8 augustus in het Olympische stadion in Peking aan te komen. De ceremonie was in Olympia, de stad waar de antieke Spelen wer den georganiseerd. Een groepje be togers verstoorde de toespraak van Liu Qi, voorzitter van het Chinese organisatiecomité. De demonstran ten werden afgevoerd door de poli tie. Voorzitter Jacques Rogge van het IOC sprak gisteren opnieuw de hoop uit dat het geweld in Ti bet snel beëindigd wordt en dat hij hoopt op een vreedzame oplos sing. „Ons primaire doel is het rea liseren van de beste Spelen ooit in Peking." Alexandras Nikolaidis, die in 2004 olympisch zilver won bij het taekwondo, is de eerste van 605 Griekse lopers die de vlam door hun vaderland dragen. Op 30 maart dragen de Grieken de olym pische vlam over aan de organi satoren uit Peking, waarna de fakkel aan een wereldreis begint. Vlissingse motorcrosser woedend nadat manche wordt afgevlagd. door Rudy Boogert OLDEBROEK - Dit seizoen gaat-ie er komen. Motorcrosser Rinus van de Ven wil zijn eerste man che-overwinning behalen in het Open Nederlands kampioenschap (ONK). Hij reed vorige week in Ge- mert rondenlang op kop en giste ren in Oldebroek opnieuw. Maar die laatste stap naar de winst heeft de MX2-crosser uit Vlissingen nog niet gezet. Gisteren ontplofte hij bijna in de tweede manche in Oldebroek. „Ik Op zijn route langs alle continen ten doet het traditionele vuur on der meer Sint Petersburg, Londen, Parijs, San Francisco, Buenos Ai res, Islamabad, New Delhi, Kuala Lumpur, Jakarta, Canberra, Seoel was echt woedend", zei hij. Hij had een gat van zeven seconden geslagen met Erik Eggens, toen de wedstrijd werd stilgelegd. Ongeluk op de baan en de wedstrijd kreeg een herstart. Weg koppositie. „Ik was nog nooit zo boos geweest", zei Van de Ven. Bij de herstart kwam hij als der tiende door. Hij knokte terug naar de vijfde plaats en consolideerde die tot de finish. Opgeteld bij zijn vierde plaats uit de eerste manche werd Van de Ven vierde in het dag klassement. Daardoor klom hij naar de zevende plaats in het ONK-klassement. Dat stemde nog enigszins tot tevre denheid. Zeker nadat hij in de tijd en Pyongyang aan. Daarna keert het olympisch vuur terug in Chi na. Tijdens de slotceremonie van de Spelen op 24 augustus wordt de vlam gedoofd. training zijn vinger had gebroken. Met een stevige tape reed Van de Ven zijn rondes echter probleem loos. Door zijn prestaties in Gemert en Oldebroek hoopt Van de Ven een startbewijs te krijgen voor de eer ste Grand Prix van het seizoen, op 5 en 6 april op het Eurocircuit in Valkenswaard. „Maar volgens mij kunnen ze nu niet meer om me heen", zei Van de Ven gisteren. In de MXi eindigde Roy Gijsel uit Heikant in zijn tweede ONK-wed- strijd tweemaal als negentiende en hij staat nu 22e in het klassement. Souburger Casper Ovaa finishte beide manches in de achterhoede en staat 48e overall. TERRASSA - De hockeyers van HGC en Rotterdam hebben de fi naleronde van de Euro Hockey League bereikt. De twee Neder landse ploegen plaatsten zich in het weekeinde in het Spaanse Ter- rassa voor de laatste vier van de Europa Cup nieuwe stijl. HGC versloeg zondag het Spaanse Atletic Terrassa met 2-1, Rotter dam rekende gisteren af met het Engelse Reading: 3-2. De finaleronde van het nieuwe evenement wordt gespeeld met Pinksteren, op 10 en 11 mei in Ne derland. In de halve eindstrijd stui ten HGC en Rotterdam op elkaar, zodat er in elk geval een Neder landse finalist is. In de andere hal ve finale staan het Duitse Uhlen- horster HC en het Spaanse Egara. De hockeysters van Amsterdam eindigden gisteren in Parijs als der de in de strijd om de Europa Cup voor bekerwinnaars. Zaterdag 12.00 uur Zondag 12.00 uur Maandag 12.00 uur EETHOEKEN SALONTAFELS (RELAX) FAUTEUILS BANK STELLEN KASTEN WOONACCESSOIRES VERLICHTING KLEDEN (BERBERS) BOXSPRINGS, MATRASSEN ENZ. BESTELAUTO SPRINTER 1997 MAGAZIJNSTELLINGEN SCHEIDINGSWANDEN Veilingmeester: F.A. van Os, deurwaarder van de Werff 06 57 20 34 14 Winkelcentrum het Oude Groene Dijk Een demonstrant wordt meegenomen door de Griekse politie. foto Simela Pantzartzi/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49