schiep de kroeg die hij miste Noord-Beveland op de Vlaamse tv GIJZEL Feest in Kapelle met Boeregoed Open dag bij werf De Valk valt in water Prosta Totaal: 3 halen 2 betalen! ff*" Prosta Totaal voor een I' gezonde prostaatfunctie. Drogisterij Kruiderij DE RODE PILAREN B pzc Dinsdag 25 maart 2008 1 3 Kees Wesdorp is de kersverse kastelein in het plattelandscafé dat op eigen kracht een bruin café moet worden. Als de antieke ventilator is geïnstalleerd, is de vergunning rond en gaat Wesdorp in het weekeinde open. Naar verwachting deze week. foto Willem Mieras Gemeente heeft geld over voor plekje in zomervakantierubriek. door Mieke van der Jagt WISSENKERKE - De regionale om roep van de Belgische provincie Oost-Vlaanderen, AVS, neemt het eiland Noord-Beveland als eerste uitgebreide stop in de vakantieru briek 'Op Zwier'. Op Zwier, een Vlaamse uitdruk king die iets als 'vrolijk op pad' be tekent, neemt wekelijks een stad of een streek onder de loep, die voor de kijkers met niet al te veel reistijd te bereiken is. In voorgaan de zomers kwamen Veere, Sluis, Schouwen-Duiveland, Terneuzen, Middelburg en Borsele al aan bod. Voor dit jaar is, behalve Noord-Be veland, ook Vlissingen benaderd. De film over Noord-Beveland, wordt, ingebed in andere luchtige programma-onderdelen, voor het eerst uitgezonden op 24 juni. Het programma wordt de daaropvol gende 24 uur herhaald en ook nog op verschillende tijdstippen in de week erna. Op Zwier maakt geen journalis tiek onafhankelijk product. De VW-Noord-Beveland Walcheren en de gemeente bepalen samen wat de inhoud moet zijn. De film is dus meer een advertorial voor het recreatieve product Noord-Be veland, dan een documentaire. Er moet dan ook voor worden be taald. Een groot deel van de productielas- ten wordt gedragen door de Oost-Vlaamse televisie, AVS, die onder meer van reclame-inkom sten draait, maar Noord-Beveland en de VW moeten 5750 euro voor hun rekening nemen. Het voorstel is om ieder de helft te laten op hoesten. Als de uitzending, die in het westen van België te ontvan gen is, eenmaal is gestopt, mogen de VW en de gemeente vrijelijk over het beeldmateriaal beschik ken. Gemeente en VW zijn en thousiast over de filmplannen, want de kijkers van AVS hoeven maar een klein uurtje met de auto te rijden om de geneugten van Noord-Beveland te kunnen proe ven. Bovendien is de samenwer king met de Vlamingen een voor delige manier om aan een nieuwe promotiefilm te komen. kapelle - Ons Boeregoed, de vere niging voor instandhouding van Zeeuws cultureel erfgoed, houdt zaterdag een feestelijke avond in De Vroone in Kapelle. Behalve het koor, dat vrolijke va derlandse liedjes zingt, treden ook de dansgroep en de toneelclub op. Het stuk, De Stiefkoppen, is een klucht in drie bedrijven. Cabaret groep De Witkammetjes uit 's-Heerenhoek treedt ook op. Kaar ten zijn vanaf 19.00 uur aan da zaal te koop. 10E SPECIALIST IN LUSTEN lijstenmakerij - Biezelingsestraat 102a, Kapelle 0113-342383 www.lijstenmakerijgijzel.nl sint annaland - Gure wind, ijzige regen, hagel en sneeuw hebben za terdag de open dag van jachtmake- laardij De Valk in Sint Annaland in het water doen vallen. Verschil lende demonstraties op de buiten terreinen van De Valk en bij de bu ren, konden niet doorgaan vanwe ge het weer. Het springkussen voor de jeugd en de radiografisch bestuurbare bootjes moesten om dezelfde reden achterwege blijven. De Valk heeft aan de Koelhuisweg in Sint Annaland een kantoor be trokken met een groot buitenter rein. De Valk bemiddelt in alles op het gebied van de pleziervaart, ook als het om ligplaatsen gaat. Het nieuwe kantoor in Sint Anna land is strategisch gelegen in het Deltagebied. De Valk International BV werkt vanuit verschillende plaatsen in binnen- en buitenland. Aan de open dag zouden ook de buren, jachtspuiterij Kooij en Alu- marine 8c Busmaritiem, meedoen. De laatste bouwt aluminium jach ten, onderhoudt en verbouwt bo ten en exploiteert een grote win- terberging. Nu 135 tabletten van 53,85 VOOr 35,90! normale prijs 17,95 per stuk fprosta fProst Krachtige prostaatformule met vitaminen J en antioxidanten www.derodepilaren.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47