Kees Wesdorp DUIVELiRNDS MEQBEUHÜIS Op de motor of achter truckersstuur Soap bouwweg nog niet ten einde Genootschap wil in gemeentehuis 1 2 Dinsdag 25 maart 2008 PZC B Leuke fauteuil In lime of petrol kleur, met metalen frame. Ook in andere leerkleuren leverbaar. Van 475,- voor 375,- Wilgenstraat 1 Oosterland Tel.: 0111 - 64 12 13 Auto gestolen en weer terug in Wemeldinge wemeldinge - Een ondernemer in Wemeldinge die zijn auto zondaga vond even geparkeerd had bij zijn bedrijfj vond bij terugkomst een le ge plek aan. Op hetzelfde moment dat hij aangifte deed, kwam er een bericht binnen dat de auto was ge vonden aan de Nieuwendijk. Het voertuig is op sporen onderzocht. Kruininger beneveld achter het stuur GOES - Een 22-jarige man uit Krui- ningen hield in de nacht van zon dag op maandag stug vol slechts twee pilsjes te hebben gedronken, terwijl vier keer het maximum bij hem werd gemeten. Volgens hem was het van de drank van zaterdag avond. Zijn rijbewijs is hij kwijt. Duikers beroofd van kleding en apparatuur kattendijke - Dieven hebben zon- dag tussen 16.00 en 17.00 uur tele foons, geld, cd's, computerspullen en kleding gestolen uit drie auto's van duikers aan de Kattendijkse- dijk in Kattendijke. De duikers hadden dubbel pech, want een maal uit de ijskoude Oosterschelde hadden ze geen droog goed. Drie bestuurders betrapt bij controle MIDDELBURG - Bij controles in Ar- nemuiden, Serooskerke, Vlissin- gen, Middelburg, Meliskerke, West- kapelle en Domburg werden in de nacht van zaterdag op zondag 208 blaastesten afgenomen. Drie be stuurders zaten fout. Een van hen moest zijn rijbewijs inleveren. Transportsector werft chauffeurs op open dag verkeersschool Dek. door Mieke van der Jagt iiOES - Zo'n driehonderd mensen kwamen zaterdagmiddag naar de open dag bij verkeersschool Dek in Goes. Veel zeventienjarigen, na tuurlijk, die haast niet kunnen wachten tot de dag dat ze kunnen gaan lessen. Maar ook mensen die boven de zuurballenwet zijn en een proefrit in een auto mochten maken. De jongeren moesten zich beperken tot de simulator, die ook nauwelijks stilstond. VTL, het kennis- en opleidingscen trum van de transportsector, nam de gelegenheid te baat om vracht wagenchauffeurs te ronselen. Daar van zijn er landelijk 5500 tekort. VTL beheert daarom een potje waaruit aspirantchauffeurs gratis een opleiding kunnen krijgen met de zekerheid van een baan. Opleidingsadviseur Kees Moeleker van VTL was blij met de geboekte resultaten. Hij kon twintig men sen inschrijven voor een informa tie- en sollicitatiedag op 1 april. Wie daarna gemotiveerd is en goedgekeurd, krijgt toegang tot een database waarop alle chauf- feursbanen in Nederland staan. Dan is het nog een kwestie van sol liciteren en aan de opleiding begin nen. Zeeuwen volgen hun oplei ding bij verkeersschool Dek in Goes, waarmee VTL een overeen komst heeft. Maar bij Dek kun je meer leren dan alleen gewoon autorijden of trucks besturen. Ondanks het gure weer was de belangstelling voor de motor weer enorm groot. Op het verkeersplein van Dek mag je tij dens de open dag proefritten ma ken en er snorden dan ook voort durend gehelmde motorrijders rond. In een tent lieten de bezoekers zich voorlichten over de mogelijk heden: alle opleidingen die tot het begeerde roze kaartje moeten lei den, wat voor letters er dan verder ook op staan. Nieuw plattelandscafé in Geersdijk als kantine van het houtmuseum. door Mieke van der Jagt GEERSDIJK - Wie cultureel erfgoed wil behouden, zal er zelf goed voor moeten zorgen. „Voor je het weet, is het weg", weet Kees West dorp in Geersdijk. Hij houdt er dan ook een werkplaats en een ma gazijn op na, waar alle timmer mansgereedschap en machines voor houtbewerking gekoesterd worden. Een museum moet het worden. Maar Wesdorp gaat nog een stapje verder. Als je heimwee hebt naar wat verdwenen is, mist wat vroeger vanzelfsprekend was, moet je het gewoon terughalen, voordat de herinnering ook is ver vaagd. Zondag ontving hij de eerste gas ten in zijn plattelandscafé, het type café dat hij zelf al jaren mist en dat geldt evenzeer voor de gas ten. „Het café is eigenlijk uit nood geboren", vertelt de kersverse kroegbaas. „We werken met de stichting Houtzaagwerf Kortgene al jaren aan een museum, waar je alles kunt leren over hout en het ambacht van timmerman. We zit ten aan de Oude Kortgeensedijk op een schitterende toeristische route, maar mensen willen bij zo'n voorziening ook wel eens wat gebruiken. Een kantine leek de op lossing, maar dan wel in de sfeer van 1900, de tijd waaruit veel van onze gereedschappen stammen." Kees Westdorp zag het meteen voor zich, het verdwenen soort ge lagkamer met een klein toogje, bij- elkaar gescharrelde cafémeubels, een onbeduidend buffetje, spaar kas, een ouderwets biljart en keuen in een rek aan de muur. „Het café van Wagenaar aan de Kaai in Borssele, die sfeer stond me voor ogen. Een bruin café dat zelf bruin geworden is, geen flau wekul, een beetje kaal en absoluut geen muziek. Voila, we hebben het in het voormalige woonhuis ongeveer nagemaakt. Nu moet het z'n eigen leven gaan leiden." Dat lukte tijdens de Pasen al aar dig. Hoewel er alleen nog genode gasten binnen kunnen omdat de vergunning nog niet rond is, heeft het café alles in zich om de huiska mer van regelmatige voorbijgan gers te worden. De onbehandelde grenen vloer zal langzaam door leefd raken, het houtvuur in de potkachel geeft, zeker tijdens een witte Pasen, behaaglijke warmte en de muren zullen uiteindelijk i vanzelf het patina van de tevreden roker ontvangen. „Met dat rookver- 1 bod in de horeca hoefik niet te zit ten, want ik heb geen personeel, al leen vrijwilligers." Dat de vergunning nog niet rond is, komt door tijdsdruk en tegen vallers. „We moesten natuusrlijk al les zelf doen, want het mocht geen geld kosten. Kitsch is wel goedkoop, maar dat wil ik niet. De vergunning hangt nog op een ven tilator. Die moet er nog in. Ik heb een prachtexemplaar van 1920. Doet het perfect, maar er zit geen certificaat bij, natuurlijk. Als het ding getest is, en het kan erin, heb ik aan alle vergunningsvoorwaar den voldaan en kan ik bier gaan verkopen." De kastelein is van plan om buiten het seizoen in het weekeinde open te gaan, en als de toeristen rondwa- Voor gasten die naar het café gaan om een praatje te maken, zonder blikmuziek ren, elke dag. „Ik ga proberen een vaste zondagmiddagstek te wor den voor gasten die naar het café komen om een praatje te maken, niet om doof te worden van inge blikte muziek. Live-muziek is na tuurlijk wat anders. Dat is altijd prima in een kroeg." In het plattelandscafé wordt Olm-bier getapt. „Het is rebellen- bier. Die vent werkte jaren bij Heineken, maar was het beu om alsmaar wurgcontracten af te slui ten. Dat spreekt mij wel aan. Bo vendien: Olm, een andere naam voor een iep. Beter kun je het als kantine van een houtwerf niet ver zinnen." Naar verwachting gaat het plattelandscafé komend week end echt open. door Harmen van der Werf 's-heerenhoek - De zich tot een soap ontwikkelende affaire rond de 'illegale' bouw- annex ontslui- tingsweg in de 's-Heerenhoekse nieuwbouwwijk De Blikken is nog niet ten einde. Wijkbewoners die de weg als twee de ontsluiting willen houden, heb ben een oude belofte van de ge meente Borsele ontdekt. Namelijk: dat de weg blijft liggen tot er een vaste tweede ontsluiting is. De toe zegging zou bij de aankoop van de bouwkavels gedaan zijn. Inmiddels ziet Borsele zich door de rechter gedwongen de weg te slopen. In het bestemmingsplan is er groen ingetekend. Direct aanwonenden willen daar niet langer op wach ten. Het verzet in de wijk tegen de sloop van de weg - gesteund door 85 bewoners - richt zich tegen de gemeente. Die had sneller werk moeten maken van een tweede ontsluitingsweg. De provincie wil de daar echter tot voor kort niet aan meewerken. door Maartje Huijben SINT PHILIPSLAND - De Oud Gere formeerde Gemeente buiten ver band hoopt dit jaar haar nieuwe onderkomen in het voormalige ge meentehuis van Sint Philipsland te betrekken. Het pand is groot ge noeg om 150 zitplaatsen te creë ren. Op de bovenverdieping komt de pastorie van dominee A.P. van der Meer. De geloofsgemeenschap splitste zich vorig najaar af van de Oud Ge reformeerde Gemeente in hetzelf de dorp. Wortel van dat conflict was een persoonlijke kwestie tus sen ouderling H. van Westen en de dominee. Circa tweehonderd kerkgangers gingen mee naar het nieuwe verband. De kantine van Van Dijke Zeeland aan de Kwekerijweg en later in dorpshuis De Wimpel hebben de afgelopen maanden als kerk dienst gedaan. „Het beviel ons prima", zegt Wim van Dijke van de kerkge meente. „Maar het is een tijdelijke oplossing." Het voormalig gemeen tehuis is nu in beeld als kerkge bouw. „Een prima plek. We kun nen er iets prachtigs van maken. Wel moeten we het enigszins ver bouwen, maar we zetten er samen met de leden de schouders onder." De koop is nog niet helemaal rond, maar Van Dijke ziet het roos kleurig in. „We hebben inmiddels een verzoek ingediend bij de ge meente om het bestemmingsplan te wijzigen. Ik ben positief We gaan ervan uit dat we dit jaar op de nieuwe locatie zitten." Ondanks het gure weer was de belangstelling voor de motor weer enorm groot. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 46