Zeeland Meer controle Veerse Meer r LÈVj 11 Ziekenhuispersoneel voert actie BEVELANDEN-THOLEN 15 15 Collectief kleumen bij 'White Christmas' Man bedreigd met koevoet Geld voor kids en goed concert zeeuwse .2E1Ï2LEJJBBS Ijstijd Dinsdag 25 maart 2008Tip? redgoes@pzc.nl Mosselkwekers roepen om aandacht met spandoek boven A58 Ook tijdens Pasen werkt Prorail aan het spoor COLIJNSPLAAT - Een mooie voorjaarsavond, daar hadden de or ganisatoren van het paasvuur op gerekend. In plaats daarvan werd het bitter koud, nat en uiteindelijk zelfs wit. Toch kwa men nog een kleine honderd mensen naar het hoekje in de dijk tussen Colijnsplaat en Wissenkerke om een grote hoop hout in de fik te zien gaan. Dat lukte niet best. Muzikanten van Apollo uit Wissenkerke en brassband Wilhelmina uit Co lijnsplaat bliezen dapper 'Daar juicht een toon, daar klinkt een stem' en andere opstandingsliedjes. Maar toen de stapel pal lets en ander afval bleef weigeren glorieus in vlammen op te gaan en het collectief kleumen een aanvang nam, klonk de me lodie van White Christmas uit het koper. foto Willem Mieras Diensten werken meer samen om overlast intensief tegen te gaan. door Emile Calon MIDDELBURG - Waterschap Zeeuw se Eilanden gaat samen met ande re diensten deze zomer intensie ver patrouilleren op en om het Veerse Meer. Daarmee willen het waterschap, de politie, Staatsbosbe heer, Rijkswaterstaat en de ge meenten de overlast beperken en ongeregeldheden aanpakken. Uit het Controleplan voor dit jaar van het waterschap blijkt dat de ge zamenlijke patrouilles in juni be ginnen als het de tijd is van de eindexamenfeesten. Die controles GOES - De politie heeft zater dagnacht een 27-jarige Goesenaar opgepakt die een 24-jarige plaatsge noot bedreigde met een koevoet. De laatste liep nogal luidruchtig over de Heernisseweg in Goes. De 27-jarige, die achteraf beweerde te zijn bedreigd, haalde een koevoet uit zijn huis en trachtte de herrie maker te slaan. Hij miste, maar moest beschuldigd van poging tot zware mishandeling de cel in. gaan vervolgens door tot en met september. Er wordt gedurende de zomermaanden met name in de avonduren en 's nachts gezamen lijk gepatrouilleerd omdat overdag, door de sociale controle en de ge wone inspecties door de afzonder lijke diensten, het aantal overtre dingen meevalt. Tijdens de patrouilles van 20.00 tot en met 02.00 uur letten de con troleurs van die verschillende dien sten op alle mogelijke overtredin gen, van het illegaal vissen met fui ken en wild kamperen tot het ver nielen van andermans eigendom en het illegaal lozen van afval. In de verschillende jachthavens rond om het Veerse Meer zijn alleen al 3500 ligplaatsen voor plezierjach- door Emile Calon VLISSINGEN - Personeel van Zieken huis Walcheren heeft zondagoch tend tal van pamfletten in het Vlis- singse ziekenhuis opgehangen. Het was een protest tegen de manier waarop de top van het ziekenhuis omgaat met de belangen van me dewerkers en patiënten. In de pamfletten wordt a la Loesje commentaar gegeven op de fusie plannen met het Goese zieken huis. De pamfletten zijn onderte- ten. Zeker in de zomermaanden wordt daar regelmatig gestolen en vernield. Omdat het de bedoeling is vaker dan in het verleden te controleren is de patrouilleboot van het water schap minder inzetbaar voor ande re taken. Ook gaat het waterschap meer portofoons aanschaffen zo dat de verschillende patrouilles be ter met elkaar kunnen communice ren. Het dagelijks bestuur van het wa terschap is tevreden over de sa- Verschillende diensten, waaron der politie, waterschap en Rijks waterstaat, werken samen om 's avonds en 's nachts vaker te pa trouilleren op het Veerse Meer. kend door 'Walchje, het bezorgde neefje van Loesje' en 'Goesje, het geïrriteerde zustertje van Loesje'. Vestigingsdirecteur Zomer moet het in een aantal van die pamflet ten ontgelden. 'Een Zomer maakt nog geen ziekenhuis' is bijvoor beeld een tekst waarin naar hem wordt verwezen. Patiënten en bezoekers van het zie kenhuis lieten dit paasweekeinde blijken dat ze het eens zijn met de pamflettenactie. Koos Broekzitter menwerking bij de handhaving van de regels. Door samen op pad te gaan kan er namelijk worden op getreden tegen alle soorten overtre dingen. De samenwerking leidt er volgens het waterschap ook toe dat mede werkers van de afzonderlijke dien sten meer te weten komen over eikaars werk en werkwijze. Buiten de patrouilles om benaderen ze el kaar nu ook met vragen en tips. Het ligt in de bedoeling dat een ca merateam van het tv-programma 'Op de Bon' van de AVRO deze zo mer enkele malen meegaat met een nachtelijke patrouille van de verschillende diensten op het wa ter en op de oevers van het Veerse Meer. heeft zelfs een flink aantal van de pamfletten verzameld en opgehan gen op het raam naast zijn bed op de vierde verdieping. Bezoekers lazen de pamfletten ook met instemming. Net als het personeel vrezen ze dat achter de schermen de beslissing over ver bouwing van het ziekenhuis in Goes al is genomen. Volgens hen wordt Walcheren straks opge scheept met een veredelde eerste- hulppost. GOES - Het concert Heart for Har mony, zaterdagavond in 't Beest in Goes, heeft zo'n zeshonderd euro opgeleverd voor het opvangproject voor aids-kinderen van Els van Teijlingen in Oeganda. Sense For ward, Destine, Nuff Said en the Hot Stewards brachten niet alleen geld in het laatje maar zorgden ook voor een goed concert. De be nefietavond was een initiatief van de stichting De Figurant. Tip? redactie@pzc.nl Nieuwland is in rep en roer. Op postcode 4339 is de ijsprijs geval len van een loterij. Bij de bakker annex kruidenier is een vrieskast neergezet. Uit alle hoeken van het dorp stromen de prijswinnaars toe, russen de ijsre- gens en hagelbuien door. lammer dat de straatprijs er niet is gevallen, want dan was het dorp verlost van het stempel be- nedenmodaal. Aan de andere kantbeter iets dan niets. Oplettende inwoners wisten al dat er iets gaande was. In het buitengebied, vlakbij het dorp, heeft zich onlangs een kleurling gevestigd. De nieuwe inwoner heeft een toe passelijke naam. Ijsvogel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45