centimeter sneeuw en -2,7 graden zijn verstopt Am^ularirpe crnrpri csr\f*A Dronken man komt niet langs /\IIlUUldIlLeb bUJICIl gUCU slagbomen Westerscheldetunnel PZC Dinsdag 25 maart 2008 3 De Oranjemolen. foto Carlos Eckhardt Hier aan de besneeuwde kust. foto Ruben Oreel De Kinderdijk in Middelburg. Gino van den Broecke kijkt maan dagochtend vertwijfeld in het rond. Onder de sneeuw in speel tuin Nieuw Middelburg moeten nog vele paaseieren liggen. De vijf jarige heeft echter geen idee waar. Lachend vertelde zijn moeder dat de eieren een dag eerder, net voor het sneeuwen, waren verstopt. „Maar niemand weet nu waar ze allemaal liggen." Desondanks sla gen de kinderen er in een deel van de eieren te vinden. Ook Karin Smutte kijkt maandag terug op een mooie Pasen. Samen met man en drie kinderen ver bleef de inwoonster van het Duit se Krefeld een aantal dagen op camping Oranjezon in Vrouwen polder. „Lekker uitgewaaid", zegt ze tijdens het tanken in Middel- burg.Ook andere tankende Duitse toeristen mopperen niet. Suzanne Herrmann noemde het zelfs de mooiste Pasen in jaren. Waarom? Ze is zwanger en haar vriend Diet- mar heeft haar ten huwelijk ge vraagd. Sneeuwrollen in Hulst. Paaswens. foto familie Willemse Lente! foto Ineke Nienhuis foto Camile Schelstraete Een buitenkansje. foto W. de Putter 14 Patiënten zijn tevreden over vakkundigheid van personeel. door Claudia Sondervan GOES - Fris en verzorgd, beleefd, aandachtig; bijna driehonderd mensen die vorig jaar te maken kregen met ambulances boven de Westerschelde zijn complimen teus over de bemanningen daar van. Dat blijkt uit een klanttevre- denheidsonderzoek dat de cliën tenraad van de Regionale Ambu lancevoorziening Zeeland Boven de de Westerschelde uitvoerde. De raad stuurde achthonderd mensen die per ambulance werden ver voerd, met spoed of voor besteld vervoer, een vragenlijst. 296 men sen gaven antwoord. De cliënten raad van de ambulancedienst in Zeeuws-Vlaanderen deed hetzelf de met vierhonderd cliënten. Die resultaten zijn nog niet bekend. Een mooie opsteker noemde Thea Eckhardt van de cliëntenraad de uitkomst. Bejegening, vakkundig heid en zorgvuldigheid van de teams scoren hoog; 96 procent vindt dat goed. Onzekerheid blijkt als de vragen gaan over de tijdige respons van meldkamer en wagen: 2r procent onthoudt zich van een oordeel over de oproeptijd bij de meldkamer. Twaalf procent doet dat bij de vraag of de wagen bij spoed snel genoeg aankwam. Ze ven procent vindt dat de wagen te laat arriveerde. Volgend jaar komt er opnieuw een onderzoek. HOEK - De slagbomen op het tol- plein voor de Westerscheldetun nel bleven zondagmiddag even na half vijf gesloten voor een 36-jari- ge dronken Duitse automobilist. De bestuurder had flink geslingerd op de weg naar de tunnel en was tegen de middengeleiders gebotst. Een getuige zag dat de bestuurder van plaats wisselde met de bijrij der, net voor de gewaarschuwde politieagenten ter plaatse arriveer den. De inwoner van het Duitse Keve- laer weigerde aan een blaastest op straat mee te werken en werd daar om aangehouden en overgebracht naar het politiebureau. De man bleef volhouden dat hij niet achter het stuur van de auto had gezeten; de bijrijder vertelde de politie echter wél de waarheid. Het rijbewijs van de Duitser is in gevorderd. Uit de blaastest op het politiebu reau bleek dat de man bijna vijf keer zoveel had gedronken als is toegestaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3