groeit uit zijn jasje NIEUWS GETIPT VOOR U Koen Leenhouts maakt favorietenrol waar Gratis nieuwe schoenen? Orthello maakt snel progressie Patrick Vervaet snelste Zeeuw in marathon Utrecht Kleding langer mooi en schoon Schoon én milieubewust... pzc Dinsdag 25 maart 2008 33 door Roeland Alders OOST-SOUBURG - Koen Leenhouts heeft zijn favorietenrol waarge maakt tijdens het open Zeeuws snelschaakkampioenschap. Met een half puntje meer bleef de scha ker van Het Witte Paard de voor Bergen op Zoom spelende Wim Maes nipt voor. Er deden 32 schakers mee aan het traditionele snelschaaktoernooi voor de Pasen. Leenhouts, duide lijk de sterkste op papier, had het vaak erg moeilijk. En vaak moest de uit Oostburg afkomstige scha ker een puntendeling toestaan. Ge lukkig voor Leenhouts deden de naaste concurrenten Wim Maes en Joey Grochal dat ook. Soubur ger leroen Hekhuis maakte het toernooi weer spannend na winst op Leenhouts. Rogier van Gemert kon niet winnen met een dame voorsprong, doordat hij tev eel tijd had verbruikt, hetgeen liet zien dat Leenhouts niet in grootse vorm was. De laatste ronde bood Leenhouts snel remise aan. Henk Greevenbosch nam deze remise gretig aan, hetgeen de internatio naal meester de titel opleverde. Wim Maes werd tweede voor Goe- senaar Joey Grochal. De 1800-ratingprijs ging naar Ter- neuzenaar Eric Roose. De prijs voor beste speler onder de 1600 ra ting werd binnengehaald door Goesenaar Rien de Bock. GOES - Thamar Zweistra is met het paard Orthello bezig aan een snel le opmars. De dressuuramazone van stal Hexagon uit Schore heeft de twaalfjarige ruin sinds januari onder het zadel. Zweistra won met Orthello zater dag in Oude Tonge in de Prix Saint George met een straatlengte voorsprong. Het duo scoorde 67,61%. Een dag later wonnen Zweistra en Orthello ook in het Brabantse Huiten. In de Interme diaire 2-klasse scoorden ze 64,51%. goes - Patrick Vervaet uit Sint Jan steen was gisteren de snelste Zeeuw in de bitterkoude mara thon van Utrecht. De atleet uit Sint Jansteen liep de 42 kilometer en 195 meter over een vrijwel sneeuwvrij parkoers in 2.55.00. Hij eindigde daarmee op de 29e plaats. Marco Ottjes uit Ossenisse werd 48e in 3.01.35. Wim van Dijke uit Oost-Souburg finishte als 49e in 3.03.12. De Middelburger John Gue- quièrre werd negende in de catego rie 55-plus in 3.28.08. Jaap de Blaey uit Wolphaartsdijk fi nishte in 3.49.03, Peter van Stee uit Lewedorp realiseerde een tijd van 3.52.27. Annemarie Pasveer sluit seizoen in stijl af BREDA - Annemarie Pasveer uit Ar- nemuiden heeft het schaatssei zoen in Breda waardig afgesloten. Bij de meisjes junioren werd ze in de marathon over tien ronden tweed. De winst ging naar Ilona Grandia. Later op de avond stond ze als derde op het podium bij de vrouwen die een race over 30 ron den afwerkten. Bij de mannen reed Ed de Looze (Zierikzee) naar een achtste plaats. Jean Paul de Bruijn ongeslagen kampioen BORKULO - Jean Paul de Bruijn is voor de dertiende keer nationaal kampioen topteamcompetitie ge worden. De Hulstenaar werd met het team van Cubri/Etikon uit Bor- culo, waarin ook Henri Tilleman en Patrick Niessen spelen, op twee wedstrijden van het einde van de competitie onbereikbaar voor de concurrentie. De Bruijn bleef als enige van zijn team ongeslagen in 22 wedstrijden. Minnaard imponeert bij wedstrijd in België goes - Marco Minanaard heeft in het Belgische Vaux-sur-Sure de Trophée des Jeunes Vététistes op zijn naam geschreven. De moun- tainbiker uit Wemeldinge had aan de finish een voorsprong van bijna vijf minuten op nummer twee. Bart Maas (Hansweert) werd vier de. Sebastiaan Zweedijk (Kapelle) won bij de junioren. Gisteren werd Maas 9e bij de elite in Nieuw Kuijk. Zweedijk werd achtste. Francke en Lavrijssen in voorste gelederen WERKENDAM - Agnieta Francke is bij een wielerwedstrijd voor ju nior-vrouwen en nieuweling-meis jes in Werkendam als achtste geëindigd. Het criterium over 40 km werd ge teisterd door winterse buien. De Kapelse eerstejaars juniore Birgit Lavrijssen eindigde op de 11e plaats, nadat ze ruim vijf kilome ter voor het eind na een solo werd teruggepakt. Robijn Crème wasverzachter maakt de kleding lekker zacht en zorgt voor een heerlijke geur. Maar. Robijn wasverzachter doet nog veel meer. Kleding gewassen met Robijn wasverzachter strijkt makkelijker, droogt sneller én blijft langer schoon. Ook zorgt Robijn wasverzachter voor kleur- en vormbehoud waardoor je kleding langer mooi blijft. Robijn. Want wat mooi is, moet mooi blijven. Robijn Robijn Probeer nu Sun All in 1 Green Power, het All in 1 vaatwastablet dat zorgt voor een perfect resultaat én beter is voor het milieu dan de overige Sun tabletten. De unieke Green Power formule reinigt net zo grondig, is beter voor de kwaliteit van het water, gebruikt minder verpakkingsmateriaal en geeft minder C02-uitstoot per was. Goed voor uw vaat en het milieu! Sun All in 1 Green Power: voor een schoon en milieubewust resultaat. j Green Power - -- 1 Ook beschikbaar in de variant Sun Green Power Classic. Voor meer infromatie: www.sungreenpower.nl Deze rubnek is opgenomen in alle regionale dagbladen v, «oplage bijna 1.8 miljoen) Heer informatie: e-mail info@nrp.nl o Kelly Goedegebuure won in de talentendivisie pupil 2. foto Lex de Meester Kijk snel op pzc.nl/specials

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35