Turnschool Zeeland Chayenne Wiskerke grijpt net naast de titel Gouden paasweekend voor turnster Padmos Melissa Scherpenisse de sterkste Dinsdag 25 maart 2008 PZC Loes Linders gaf een demonstratie in Vlissingen. foto Lex de Meester Pupil van Delta Sport gaat met twee gouden plakken aan de haal. door Marco Verdoorn vlissingen - Sporthal Baskensburg was gisteren het toneel van het sterkbezette Gymnova turntoer- nooi. Twee dagen na de Zeeuwse turnkampioenschappen namen tweehonderd turnsters van bijna twintig verenigingen uit het zui den en het midden van Nederland het in de meerkamp tegen elkaar op. Van de Zeeuwse deelnemers eiste Lisa Padmos een hoofdrol op. De 8-jarige pupil van Delta Sport uit Zierikzee turnde zich in de eerste divisie instap, niveau acht, naar de hoogste podiumplek. En dit nadat ze twee dagen eerder ook al goed was voor een gouden plak op de Zeeuwse kampioenschappen. De moeder en trainer van de kers verse Zeeuwse kampioene, Jutta Padmos, legde uit dat het Gymno- vatoernooi voor de turnster uit Brouwershaven een mooie gelegen heid is om om wedstrijdritme op te doen. „Op dit toernooi ondervindt Lisa 1^ Lisa Padmos uit Brouwershaven turnt zich op zowel de Zeeuwse turnkampioenschappen als het Gymnovatoernooi naar de hoog ste podiumplek. meer tegenstand dan gebruikelijk in Zeeland. De concurrentie in de regio is niet zo groot. Deze wed strijden zijn een mooie gelegen heid om allerlei dingen uit te pro beren en te kijken hoe ver ze staat." Daar kreeg de trainer al snel ant woord op. In haar klasse turnde Li sa Padmos de concurrentie op ach terstand en sprokkelde een totaal score van 34.825 punten bij elkaar. Jutta Padmos relativeerde de goe de uitslagen van haar dochter. „Zo als gezegd heeft ze niet zo heel veel tegenstand in de provincie, maar voorlopig kunnen we op dit niveau nog goed uit de voeten. We gaan kijken hoe ver we komen, maar turnen op landelijk niveau is iets dat we wel zien zitten." Van een heel andere zorg zijn de omstandigheden waarin de turn ster van Delta Sport moet trainen. De gymzaal waarin geoefend wordt, is eigenlijk wat aan de krap pe kant. „We hebben een perma nente opstelling, maar de ruimte is te klein om een mat in te plaat sen. Om te kunnen trainen op dit onderdeel moeten we dan ook uit wijken naar verschillende oefenlo caties in de omgeving. Zo zijn we al naar de turnscholen in Prinsen beek en Vlissingen gegaan. Dat is wel drie kwartier rijden", legde ze uit. „Lisa heeft daarom dit seizoen slecht drie keer een mat gezien, dat is niet ideaal", aldus de trainer. Sterk verouderde oefenlocatie is niet langer toereikend. door Marco Verdoorn VLISSINGEN - De Turnschool Zee land liet zich zaterdag op de pro vinciale kampioenschappen na drukkelijk zien. De turnschool heeft verschillende talenten in de gelederen en behaalde dan ook een grote hoeveelheid aan ereme- taa. Zo lijkt het de Turnschool van voorzitter Michel van Gils op spor tief gebied voor de wind te gaan. Maar onder de oppervlakte slui mert al geruime tijd een pro bleem. Na een zwervend bestaan streek de turnvereniging enkele ja ren geleden neer in het voormali ge roc-gebouw aan de Dreesstraat in Vlissingen. De gemeente stelde het pand ter beschikking en kwam de turnschool financieel tegemoet. Maar inmiddels lijkt de Turn school Zeeland uit haar jas ge groeid. De sterk verouderde oefen locatie is al lang niet meer toerei kend. Hoofdtrainer Koos Hamels traint de turnsters uit de wedstrijdgroep. De 58-jarige Vlissingse oefenmees- ter legt uit waar het op dit mo ment aan schort. „Er zijn bij onze turnvereniging 26 wedstrijdturn sters actief We proberen ze hier op een hoger niveau te trainen. Maar met de huidige oefenlocatie wordt dat steeds moeilijker. We hebben in verschillende ruimtes in het gebouw turntoestellen staan. Het probleem is het lage pla fond. Bij de hoge sprongen komen met name de oudere turnsters in de problemen. Op dit moment is het behelpen." Kelly Goedegebuure is zo'n voor beeld van een getalenteerde wed strijdturnster. Ze gooit de laatste tijd hoge ogen op diverse turntoer- nooien. Zo was ze op de Zeeuwse turnkampioenschappen goed voor goud in haar klasse. De tienjarige inwoonster van 's-Heer Hendrik skinderen, met in haar kielzog tweelingzusje Wendy, wordt een kansrijke turncarrière toegedicht. Ze is inmiddels opgenomen in de talentenselectie van de Gymnas- tiekunie (KNGU). Daarnaast heeft de Turnschool Zeeland talentvolle turnsters als Sandra van de Ven en Rebecca Yuen in de gelederen. Zij turnen in de hoogste klasse, de ere divisie voor jeugd. Het mag duidelijk zijn dat deze trainingslocatie niet past bij de am- Tien keer goud p EMM Terneuzen was zaterdag de grootverdiener bij het ZK turnen. De club pakte tien gou den medailles. Een goede tweede was de Turnschool Zeeland met acht eerste plaasten. Delta Sport Zierikzee en For- za Gymnastica waren elk goed voor vier gouden plakken. p MTV'69 en Atlas volgend res pectievelijk met drie en twee gouden medailles. VTV, Voor waarts Axel en de turncombi- natie Zuidwest Nederland ver overden één keer goud. bities van de turnschool. Hamels benadrukt dan ook dat voor het trainen van talenten een goede ac commodatie onontbeerlijk is. „We proberen de getalenteerde turn sters zo lang mogelijk bij ons te houden. Je kunt ze doorsturen naar een grotere turnschool in bij voorbeeld Heerenveen, Zoeter- meer of Nijmegen, maar je hebt het hier over meisjes van rond de tien jaar oud. Die keuze is dan ook aan de ouders. Wij proberen ze hier in elk geval op een hoog ni veau te blijven trainen, maar daar hoort wel een goede accommoda tie bij." De Turnschool Zeeland heeft nu het idee opgevat om aansluiting te zoeken bij het nieuw te bouwen Indoor Event Vlissingen. Dit mega- centrum biedt onder meer onder dak aan een skihal, een kartbaan en een bowlingbaan. „In principe zijn we daar al heel ver mee", ver zekert Hamels. „Maar de proble men rond de Vlissingse gemeente raad werkten niet in ons voor deel." De trainer doelt daarmee op de val van het Vlissingse gemeente bestuur in november vorig jaar. Maar dat dit plan voorlopig toe komstmuziek is. De exacte locatie van dit evenementenpaleis staat nog niet vast. Er wordt voorlopig uitgegaan van het stationsgebied. De realisatie zal naar alle waar schijnlijkheid echter pas medio 2010 een feit zijn. De Turnschool Zeeland is succes vol tijdens de Zeeuwse kam pioenschappen turnen. De club pakt acht gouden medailles in Vlissingen. door Marco Verdoorn VLISSINGEN - Zo'n tweehonderd turnsters streden afgelopen zater dag in de Vlissingse sporhal Bas kensburg om de Zeeuwse titel in hun klasse. Van de eredivisie tot en met de vijfde divisie kwamen de turnsters in actie op de meer kamp. Turnschool Zeeland was verantwoordelijk voor de organisa tie en ging er met vele medailles vandoor. Zo veroverden de tweelingzusjes Kelly en Wendy Goedegebuure na mens de Vlissingse Turnschool res pectievelijk goud en zilver in de ta- lentenklasse. In de eerste divisie, bij de pupillen 1, mocht Chaima Moustaquim het goud omhangen. Ze was weliswaar de enige in haar klasse, maar ze turnde een knappe score van 34.600 bij elkaar. Yarah Zandee toonde zich de beste meer kampster in de eerste divisie bij de pupillen 2. In de hoogste klasse, de eredivisie jeugd, maakte Melissa Scherpenis se uit Sint Annaland haar favorie- tenrol waar. De turnster van de Turncombinatie Zuid-West Neder land liet zien waar ze toe in staat is en turnde zich naar de eerste plaats. Scherpenisse hield Sandra van de Ven en Rebecca Yuen (bei den van de Turnschool Zeeland) ruim achter zich. Lisa Padmos (Delta Sport Zierikzee) veroverde het goud in eerste divisie instap. Turnschool Zeeland stond borg voor een vlekkeloze organisatie. Voorzitter Michel van Gils bena drukte het belang van de vele vrij willigers: „Zonder hen zou het ab soluut niet mogelijk zijn om zo'n evenement te organiseren." Kruiningse moet genoegen nemen met zilver op NK springen. door Lucien Roelandt ERMELO - Chayenne Wiskerke reed zaterdag op het nationaal kam pioenschap springen voor basis combinaties met VDL Rocksina drie rondjes uit het boekje. De Kruiningse combinatie bleef in Er- melo foutloos. Het was echter niet voldoende voor prolongatie van de titel in de klasse ZZ. In een zin derende barrage toonde Bart-Jan Zuidema zich met Update bijna een seconde sneller dan Chayenne Wiskerke. Het was een kampioenschap dat pas op de laatste sprong werd be slist. De Koninklijke Hippische Sport Federatie (KNHS) had zich geen fraaier sluitstuk van de finale om de ZZ titel kunnen wensen. Negen combinaties bereikten na een mooie inloopronde en een technische tweede manche de bar rage. De eerste starter in de barrage, Mi chel van der Knaap, zorgde met een voor vuurwerk. Hij stuurde zijn paard Stand By in de snelle tijd van 31.72 naar de finish. Als tweede in de beslissende ronde maakte Chayenne Wiskerke de tot Chayenne Wiskerke is dichtbij de prolongatie van haar springti- tel in de klasse Z. De Kruiningse komt uiteindelijk bijna een secon de tekort. de nok toe gevulde tribunes duide lijk dat ze niet van plan was om de titel zomaar uit handen te geven. Het achttienjarige talent uit Krui- ningen stuurde de Corland-doch- ter Rocksina in de hoogste versnel ling (30.79 seconden) foutloos over het parkoers. Het venijn bleek voor Chayenne Wiskerke in de staart te zitten. Laatste starter Bart Jan Zuidema uit het Drentse Lin de, die een uur eerder zich al de beste van de klasse Z had getoond, stuurde in een alles-of-niets-rit de Monaco-afstammeling Update met enorme galopsprongen in 29,82 se conden naar de titel. „Jammer", was de eerste reactie van Chayen ne Wiskerke. „Meer zat er niet in. Ik had het nadeel dat ik vooraan moest starten. Dan kunnen je ach- Chayenne Wiskerke tervolgers zich op je tijd richten. Dat doe je zelf ook. Want toen ik Michel van der Knaap had zien rij den, wist ik dat er alleen tijd te winnen was door na de dubbel met een korte wending voorlangs hindernis zes naar vier te gaan. Het was gewaagd. Toch lukte het aardig. Rocksina viel wel even stil, maar pakte meteen weer goed aan. Als ik het nu bekijk, heeft mij die kleine ophouding de titel gekost." „Toch ben ik tevreden. Rocksina heeft een voortreffelijke wedstrijd gelopen. Het is een fijn paard om te rijden, met veel vermogen en ka rakter om te winnen." Heel wat minder verging het de Zeeuwse vertegenwoordiger in de klasse Z Annemieke Maaskant. De amazone uit Bruinisse haalde met de merrie Rivera in het inlooppar- cours twee palen naar de bodem en wist zich hierdoor niet voor de finale te plaatsen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 34