Sport :önen slaat keihard terug nel naast podium PZC Dinsdag 25 maart 2008 31 Supermoto een opgetogen Raikkönen. Hij had een 'ontspannen' race beleefd. „Ik heb het rustig aan gedaan om er zeker van te zijn dat niets fout zou gaan." De 28-jarige Fin kon het zich permitteren. Zijn voorsprong op de rest van het veld was zó groot, dat foutloos blijven voldoen de was om de wedstrijd te win nen. Raikkönen putte er vertrou wen uit. „We zijn in een behoor lijk goede positie voor de rest van het seizoen." En daar zat iets in, want de snel heid van de Ferrari's blijkt, zoals tijdens de wintertests al werd ver moed, een stuk groter dan die van de andere teams. De enige smet op de feestelijkheden bij Ferrari vormde het opnieuw uitvallen van Felipe Massa. De Braziliaan beland de in de dertigste ronde in de grindbak en moest het restant van de race noodgedwongen vanuit de pitstraat bekijken. Massa, die op het circuit van Se- pang van pole was vertrokken en daarna lange tijd de wedstrijd dic teerde, wacht nog steeds op zijn eerste WK-punt. Werd hij in Au stralië nog geplaagd door motori sche problemen, dit keer had de Ferrari-coureur zijn uitvallen aan zichzelf te wijten. Hij gaf bij het uitkomen van een bocht te vroeg weer gas en werd prompt slachtof fer van het ontbreken van traction control op zijn F2008. Daardoor worden fouten onmiddellijk afge straft. Welhaast zeker is dat de ban op traction control dit seizoen nog meer onverwachte schuivers zal opleveren. Zondag was het met na me Kubica die profiteerde. De Pool nam de tweede plaats over van Massa, die na de eerste pitstop door Raikkönen was voorbijge streefd, en had geen enkele moeite zich op die positie te handhaven. Kovalainen maakte met zijn po diumplaats het weekend van McLa ren nog enigszins goed. De renstal had het in Maleisië niet gemakke lijk. De Fin en zijn teamgenoot Le w's Hamilton waren zaterdag tij dens de kwalificatietraining goed geweest voor een derde en vierde plaats, maar werden door de inter nationale autosportbond FIA vijf plaatsen teruggezet. Aanleiding voor de straf was het tijdens de kwalificatie hinderen van een aan tal achteropkomende coureurs. Toen ik als aankoop werd gepresenteerd, moest ik op de stoel staan om een liedje te zingen voor spelers zoals Marcel Desailly, ]uan Veron en Hernan Crespo. Als de jongens er genoeg van heb ben beginnen ze met brood te gooien om je af te kappen. Chelsea-speler Joe Cole moest, net als alle nieuwelingen, een liedje zingen op De Stoel. In De Pers. „Als ik na een training bijvoorbeeld zei: 'Lekker getraind, hè, Wil lem?', somde hij op wat ik weer verkeerd had gedaan. Liep ik soms huilend van het veld." NEC-trainer Mario Been in VI over Willem van Hanegem. „Doping maakt van een ezel geen renpaard. Ie gaat er misschien twee tot vijf procent beter van presteren. De besten zullen hoe dan ook altijd voorin te vinden zijn." Wielrenner Patrick Sinkewitz bekende vorig jaar doping te hebben gebruikt. In Bild. „los heeft alle reden de ogen uit zijn kop te schamen. Als je hoort hoe hij nu over mij praat... Beschamend. Dit is de jongen voor wie ze het woord 'lui' hebben uitgevonden." Oud-coureur lan Lammers over Jos Verstappen. In Sport week. „Vergelijk het met een Keniaan die het zeilen wint. Afkomstig uit Amsterdam, onder de zeespiegel en hoog in de bergen winnen. Prachtig." Charles van Commenée, technisch directeur van het NOCNSF, over snowboardster Nicolien Sauerbreij. Sauer- breij won onlangs de wereldbeker. In AD. Terry gunt Beckham de aanvoerdersband John Terry, aanvoerder van het Engelse voetbalteam, wil zijn aanvoerdersband aan David Beckham afstaan als de ze morgen in de oefeninter land tegen Frankrijk speelt. Beckham, sterspeler van Los Angeles Galaxy, is voor het eerst sinds maanden weer op genomen in de nationale se lectie. Beckham kan zijn honderdste interland bereiken. „David heeft de afgelopen tijd uitzon derlijk gepresteerd", zei Terry gisteren. „Als hij woensdag speelt, verdient hij het om de aanvoerdersband te dragen." Lewis Hamilton had wel tijd voor biertje Hij werd vijf plekken terug gezet op de startgrid, merkte tijdens de race in het snikhete Sepang dat zijn wa terfles niet werkte en stond vervolgens ruim twintig se conden stil in pits omdat het rechterwiel niet van zijn McLaren wilde. Toch behield Lewis Hamilton zijn gevoel voor humor. De Brit had een gevat antwoord klaar, toen hem gevraagd werd wat er door zijn hoofd schoot toen hij zo lang in de pits stond. „Ik had wel tijd voor een bier tje", sprak Hamilton, die door dat akkefietje het podium uit het zicht verloor. RUG UMMER Vliegende camera's bij het EK voetbal Zürich zet tijdens de Euro pese titelstrijd voetbal on bemande en met een camera uitgeruste vliegtuigjes in om meer zicht op de mensenmas sa te hebben. De objecten worden bediend door werknemers van de luchtmacht. De toestellen zijn ongeveer vijf meter lang. De lucht macht heeft er achtentwintig tot zijn beschikking. De vliegende camera's wor den ook boven de Zwitserse hoofdstad Bern gebruikt om de verkeersituatie in het oog te houden. Ada Kok breekt pols en vinger Pech voor Ada Kok tijdens de Europese kampioen schappen zwemmen in Eind hoven. De oud-olympisch kampioene en één van de am bassadrices van het toernooi heeft bij een ongelukkige val van de trap bij het hotel haar pols en vinger gebroken. Met haar arm en vinger in het gips reikt ze zaterdag wel een medaille uit. Kok behoorde in de jaren zes tig tot de wereldtop op de vlinderslag. Op de Spelen van 1968 won ze goud op het nieuwe nummer bij de vrou wen: de 200 meter vlinder- slag. 67 Tennisser Robin Haase is op de wereldranglijst vijftien plaat sen gestegen. De Hagenaar staat nu 67e, zijn hoogste posi tie ooit. Haase bereikte vorige week de tweede ronde bij het Masters Series-toernooi van Indian Wells. Daarin verloor hij van Juan Monaco. Aansluitend sloeg Haase zich naar de over winning van de challenger in Sunrise. Hij versloeg de Frans man Sebastien Grosjean met 7-5 5-7 6-1. Martin Verkerk maakt eveneens een grote sprong op de we reldranglijst. De oud-finalist van Roland Garros steeg van plaats 674 naar plaats 576. Verkerk dankt de opmars aan winst van het futuretoernooi in Montreal vorige week. Bij de vrouwen zakte Michaëlle Krajicek één plek. De Neder landse staat nu 34e. zijn directe belager die hij zojuist was gepasseerd. Na afloop van de race op het talud aan de zeezijde van de Westkappel- se zeedijk raakten de gemoederen nog even verhit. Mensen uit de en tourage van Van Roozendaal deel den uit frustratie zelfs enkele rake klappen uit. De boel werd snel ge sust. Gregory de Nooijer tekende protest aan tegen de manoeuvre van Van Roozendaal, omdat hij het 'echt een waardeloze actie vond.' „Voor het klassement maakt het niks meer uit, maar het gaat me om het principe." De derde editie van Races by the Sea werd verreden onder barre weersomstandigheden. Het decor van golven met schuimkoppen was fraai. Maar vanwege de felle wind en de regenbuien was de pu blieke belangstelling met zo'n vijf tienhonderd toeschouwers veel minder groot dan in voorgaande ja ren. In verband met de veiligheid werd niet gereden op het strandge- deelte van het circuit. „Heel jammer", vond organisatie lid Ronald van de Sande. „Want dit is het enige stukje strand dat in het hele ONK is opgenomen. Maar het was niet verantwoord, omdat er door het slechte weer van vrij dag nog veel water op stond. De rijders zakten er te diep in weg." Van de Sande gaf toe dat hij in de nacht van vrijdag op zaterdag niet al te best had geslapen. Want even tjes zag het er na een sombere vrij dag - toen de trainingen werden af gelast - naar uit dat de wedstrijd zaterdag ook zou worden afgebla zen. „Gelukkig hebben we dit niet hoeven doen. Het zou echt een ramp zijn geweest. Niet alleen voor de organisatie omdat we geen uitwijkmogelijkheid naar een andere dag hadden, maar voor al ook voor onze vrijwilligers die weer keihard hebben gewerkt. En vergeet de rijders niet. Er zijn zelfs deelnemers uit Denemarken, Frankrijk en Engeland. Het zou toch wel heel wrang zijn geweest als ze helemaal voor niks hierheen waren afgereisd." Supermoto is een tak van mo torsport die bestaat uit een sa menvoeging van motocross, speedway en wegrace. Het circuit in de supermoto be staat uit ongeveer 70 procent asfalt en 30 procent onverhard. In het offroadgedeelte kunnen springschansen zijn aange bracht. Races by the Sea was zaterdag voor het eerst onderdeel van het open Nederlands kam pioenschap (ONK) supermoto van de landelijke motorsport bond KNMV. Het was boven dien de enige motorrace in Ne derland die niet was afgelast. Dennis Doens uit Oostburg was de enige Zeeuwse deelne mer bij de Euro's, de klasse on der de inters. Hij haalde de 23e plaats. Adrie Peene uit Oud-Vossemeer werd tiende in de eerste groep van de nation- alen, de klasse onder de Euro's. Hetzelfde resultaat haalde Peter Maranus uit Aagtekerke in de tweede groep van de nat- ionalen. Zij waren daarmee de beste Zeeuwen. De jeugdrace werd gewonnen door Devon Vermeulen uit Eindhoven. Na Races by the Sea volgen in het kader van het ONK super moto nog dertien wedstrij den. De eerstvolgende is op 13 april in Lelystad. Eind oktober worden ook nog twee races op het Belgische cir cuit in Spa Franchorchamps verreden. 2S by the Sea. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33