Sport Gregory de Nooijer Kimi Raikl< Kopje onder VIJF VRAGEN OVER WIELRENNEN ri 30 Dinsdag 25 maart 2008 PZC Hans Dekkers won in de ZLM Tour van 2002 een sprintje voor de derde plaats, kort achter de winnaar... Fabian Cancellara. De Zwitser won zaterdag Milaan-San Remo Naam: Hans Dekkers Leeftijd: 26 Woonplaats: IJzendijke Beroep: Profwielrenner Ploeg: Mitsubishi Jartazi door Frits Bakker De solo van Fabian Cancellara, zaterdag in Milaan-San Remo, deed die den ken aan de solo van destijds in de ZLM Tour? „De kracht die hij toen al uitstraalde, bleek zaterdag in Milaan-San Re mo ook uit de manier waarop hij wegsprong. Hij is alleen nog veel ster ker geworden. Die solo in de ZLM Tour... Hij sprong weg uit een kop- groepje op anderhalve kilometer van de finish. Wij wisten gelijk dat we geen kans meer hadden." Wat voor renner was hij? „Ik had hem al meegemaakt bij de junioren, waar hij twee keer wereld kampioen tijdrijden was geworden. Al snel kwam hij bij de belofteploeg van Mapei terecht, toen ik voor Rabo reed. Hij was vooral een renner met veel explosieve kracht, die heel goed alleen kon rijden." Welk weer was het die dag in de ZLM Tour en hoe verliep de finale? „Het was winderig, zoals meestal, maar ook zonnig. Toen we de finale reden op de Kattendijksedijk waaide het flink uit elkaar. Daar zijn we met een groepje van vijftien man weggereden op weg naar de laatste ki lometers. Toen Cancellara vanuit derde of vierde positie demarreerde, was hij gelijk goed weg. Hij was zo sterk dat niemand kon reageren." Zag je toen al dat hij een supertalent was? Jawel, hij zat natuurlijk niet voor niets bij die ploeg van Mapei waar ook Pozzato en meer van die multi-talenten reden. En in dat jaar dat hij de ZLM Tour reed, won hij ook al wedstrijden bij de profs." Hoe is het met jou eigenlijk met al die mooie koersen van het voorjaar op komst? De knieblessure nog niet hersteld? „Ik heb nog geen meter gekoerst en getraind. Mijn knie speelt nog steeds op. Ik word behandeld in Antwerpen en hoop over een week of drie eindelijk weer fit te zijn." Tijdens de Olympische Spelen van Peking kij ken we allemaal vol ver wachting naar 'onze' spor ters. Het aantal medailles van Athene (22 stuks) moet over troffen worden, vinden we nu al. En misschien loopt de Oranje-koorts tegen die tijd wel zo hoog op, dat het enige medicijn een verbetering van het record van Sydney (25 plakken) is. Een groot deel van onze hoop is gevestigd op de zwemmers. Da's ook logisch, als je er tenminste van uitgaat dat resultaten uit het verle den garantie geven voor de toekomst. De Nederlanders hebben in de geschiedenis van de Zomerspelen namelijk meer eremetaal verzameld in het vijftigmeterbad dan op welke andere locatie dan ook. De badgasten van Oranje kre gen sinds 1900 zestien gou den, zeventien zilveren en achttien bronzen medailles omgehangen. Ze stonden dus samen 51 keer op het po dium. Op het totale aantal van 230 podiumplaatsen is dat 22 procent. Natuurlijk zijn er gewoon veel zwemnum- mers, maar toch... Als Nederland dan in China 25 medailles wil winnen, moeten de zwemmers er dus zes voor hun rekening ne men. De wielrenners (39 stuks, 17 procent) dragen vol gens dezelfde rekenmethode vier podiumplekken bij en de roeiers (23 stuks, to procent) twee of drie. Nu zullen de wielrenners en de roeiers die klus wel klaren. Maar de zwemmers... die gaan kopje onder. Tijdens het EK in Eindhoven zeiden de commentatoren op televisie constant 'dat de rest van de wereld gewaarschuwd is'. Maar zullen ze in de VS en Australië nou echt schrik ken? Is het niet eerder zo dat de Nederlanders zich zorgen moeten maken? in De Tongelreep bleek Mar leen Veldhuis van wereldni veau, maar alle anderen heb ben de concurrentie geens zins versteld doen staan. Inge Dekker, Chantal Groot en Hinkelien Schreuder toonden aan in Europa mee te kun nen, maar lijken echt (nog) niet snel genoeg voor een in dividuele beklimming van de Olympus. Pieter van den Hoogenband heeft dat al drie keer gedaan, maar is nu een zorgenkindje. Hij zwemt al jaren geen deuk in een pakje boter. Positivo's dichten hem nog kansen toe op prolongatie van zijn olym pische titel, maar zijn tover kracht lijkt uitgewerkt. Conclusie: de hosannatijd van Sydney en Athene is voor bij. Misschien pakken 'we' in Peking maar twee medailles, zoals in 1996. Of nul, zoals in 1992. De Nederlandse oogst van olympische zwemmedail- les heeft nu eenmaal veel weg van een golfbeweging. Roeland van Vliet Vierde plaats bij debuut ONK supermoto in Westkapelle. door René van Stee WESTKAPELLE - Hij hoopte bij zijn debuut op een plek bij de eerste acht. Boven verwachting werd het zaterdag tijdens Races by the Sea in Westkapelle een vierde plaats. Door dit resultaat ziet Gregory de Nooijer het verdere verloop van het open Nederlands kampioen schap (ONK) supermoto bij de in ters, de hoogste klasse, met veel vertrouwen tegemoet. Dat de twin tigjarige Vlissinger in die competi tie over drie weken voor het eerst met zijn nieuwe Gasgas rijdt, het Spaanse motormerk waarvoor hij in Nederland eerste rijder is, zal daaraan ongetwijfeld een positieve bijdrage leveren. „In theorie zou het dan nog beter moeten gaan dan vandaag. Maar daar wil ik nu eventjes niet aan denken. Het ging echt uitstekend", verklaarde een tevreden De Nooijer. De race werd op een nat en glibbe rig circuit gewonnen door Marcel van Drunen, meervoudig winnaar van het ONK en tevens voormalig Europees kampioen. De Eindhove- naar prolongeerde daarmee zijn ze ge van vorig jaar. Theodoor Bouchee uit Geldrop, vorig jaar derde, werd na een fel gevecht om de hoogste podiumplaats nu twee de. Ruurd van Roozendaal (Steg- gerda) haalde voor Gregory de Nooijer de derde plaats. De Vlissinger vond dat er eigenlijk meer in had gezeten. Want halver wege de tweede manche kwam hij na een fraaie inhaalmanoeuvre in de bocht na de finish in derde posi tie te liggen. In de bocht daarna werd De Nooijer er echter bruusk afgereden door Van Roozendaal, 1^ Een verwaaid en verregend Ra- ces by the Sea in Westkapelle heeft met Marcel van Drunen de zelfde winnaar ais vorig jaar. Gre gory de Nooijer wordt vierde. De voorsprong van Kimi Raikkönen op de rest van het veld was zó groot, dat foutloos blijven voldoende was om de wedstrijd te winnen. foto Gero Breloer/EPA Fi-coureur van Ferrari oppermachtig tijdens Grand Prix Maleisië. door Erwin Blatter SEPANG - Ferrari is weer terug. Na de desastreuze race in Melbourne waar slechts één WK-punt werd gescoord, liet het Italiaanse Formu le t-team zondag zien waarom het met zoveel zelfvertrouwen uit de winter was gekomen. Kimi Raikkö nen reed tijdens de Grand Prix van Maleisië soeverein naar de winst, op grote achterstand ge volgd door BMW-coureur Robert Kubica en Heikki Kovalainen van McLaren, die respectievelijk twee de en derde werden. „Alles pakte perfect uit hier", zei -xsm Paul Haullussy (292) houdt Igor van Lit (308) achter zich in Westkapelle bij de nationalen tijdens de derde editie van Rac

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 32