Sport Theo Rabout is in zijn element tijdens Paaskustloop in Breskens Sinan Coban wijst Terneuzen de weg Van de Weteringh klopt Koppejan in de barrage Zuiderburen zijn heer en meester op het Paastoernooi van Bar de Belt Domburgse Tineke van Dort houdt Nederlandse eer hoog in Roosendaal Dauwendaele laat te veel kansen liggen WPZC Dinsdag 25 maart 2008 29 Eerste overwinning Aardenburgse atleet na veel blessureleed. door Wim de Vos BRESKENS - Sneeuw en hagelbuien, maar ook droog weer en zonne schijn. Dat waren de ingrediënten die de weergoden gisterochtend de deelnemers aan de Paaskust loop in Breskens te bieden had den. Geen normale omstandigheden voor de tijd van het jaar, maar Theo Rabout was in zijn element. De Aardenburgse atleet is op de te rugweg na lichamelijk ongemak, waaronder een virusinfectie. In Breskens toonde hij aan dat hij weer een stapje verder was en ogenschijnlijk vrij gemakkelijk won. Bij de vrouwen ging de over winning naar Maycke van Summe- ren uit Retranchement. Lang nadat de wedstrijd voorbij was, stond Rabout nog te bibbe ren. „Toch hou ik wel van extreme weersomstandigheden. Dan ben ik op mijn best. Dat was vandaag ook weer het geval. Ik had niet ge dacht dat ik al zo vroeg bij de con currentie weg zou lopen, maar het ging eigenlijk vrij eenvoudig", al dus Rabout. „Ik ben weer een stap je verder na die vervelende blessu res. Ik heb vier weekeinden achter elkaar een wedstrijd gelopen en het gaat steeds beter. Steeds een podiumplaats en nu dus eerste." 'Ik had niet gedacht dat ik al zo vroeg bij de concurrentie weg zou lopen' Met de concurrentie doelde Ra bout op lopers als Erik Goossen, Eric Cappon, Patrick van Quekel- berghe en Erwin Harmes. Zij zorg den voor een sterk deelnemers veld aan de Paaskustloop. Theo Ra bout had die wedstrijd nog niet op zijn palmares staan. „Ik heb hier nog niet zo dikwijls gelopen, maar het is wel de eerste keer dat ik hier nu win. Dat doet dus ook weer goed", zei de Aardenburger, die de komende weken niet aan wedstrijden zal meedoen. „Vier wedstrijden is voldoende. De ko mende weken ga ik vooral trainen en dan hoop ik snel mijn oude vorm weer helemaal terug te heb ben. Want nogmaals, het gene zingsproces heeft wel heel erg lang geduurd", meende de 34-jarige at leet. Reeds vrij vroeg in de wedstrijd lag Rabout voorop. Hoe de rest ook probeerde aan te dringen, hij bleef vooruit om uiteindelijk met vijftig seconden voorsprong op Erik Goossen te winnen. Maycke van Summeren won bij de vrouwen de tweestrijd met de Rot terdamse Marjolein Schrijver. Rut- ger Veerman uit Aardenburg liep een parkoersrecord op de korte af stand (3700 meter). Hij liet de klok ken stilstaan na 14.36. Liselot Kaij- ser uit Terneuzen was de eerste vrouw op deze afstand. De mid denafstand (6500 meter) werd bij de mannen gewonnen door Wivo Verstraate uit Westkapelle en bij de vrouwen door de Hulsterse San dra de Block. Na Madese Boys ook Halsteren onderliggende partij. door Eddy van der Hooft halsteren - De vrije val waardoor Terneuzen na de winterstop van een kampioenskandidaat verander de in een middenmoter lijkt ge stopt. De zondag-tweedeklasser won twee weken geleden al met 3-0 van Madese Boys en was zater dag ook te sterk voor Halsteren. In West-Brabant werd het 0-2. Ter neuzen had zelfs met ruimere cij fers kunnen winnen als de paal en lat niet nadrukkelijk meer treffers in de weg hadden gestaan. Zo kop te Dwight van Hulle al in de begin fase van de wedstrijd tegen de lat en trof zowel Fabian Wilson als Mustafa Yilmaz in de tweede helft de paal. Het overwicht van de bezoekers re sulteerde na een half uur in de openingstreffer. Aan de basis lag de kort tevoren voor Robin Dek ker ingevallen Jarno Waebeke, voor de afronding zorgde Sinan Coban: 0-1. De achterstand verplichtte Halste ren na de rust tot een meer aanval lende speelwijze, maar echt in ge vaar kwam Terneuzen nooit. Voor zover al aan de zege getwijfeld mocht worden, maakte Sinan Co ban tien minuten voor tijd aan al le onzekerheid een einde. Jona than Constancia ging een combina tie aan met Remco van Leeuwen, waarna Coban opnieuw als eind station fungeerde: 0-2. De spits is door zijn twee doelpunten van za terdag weer de enige topscorer van Terneuzen in de huidige competi tie. Hij schoot tot dusver elf keer raak. Constancia heeft negen doel punten op zijn naam staan. Halsteren-Terneuzen 0-2 (0-1). 29. Si nan Coban 0-1, 81. Sinan Coban 0-2. Scheidsrechter: M.R.M. Vorstenbosch uit Rosmalen. Gele kaart: Ad van Meel (Hal steren) Aantal toeschouwers: 200. Er waren 150 deelnemers aan het Paastoernooi. foto Lex de Meester OOST-SOUBURG - De beste darters kwamen afgelopen zondag uit Bel gië. Christof van der Wal won op het Paastoernooi de finale van Joh nny Petermans met 2-0. Ook de halvefinalisten Stefaan Deprez en Alain van Bouwel zijn Belgisch. De enige Zeeuw die zich in Oost-Souburg naar de kwartfinale wist te gooien was Joost de Roos. De Domburger maakte geen schijn van kans tegen Petermans en verloor met 4-0. Oost-Soubur- ger Dennis van Lomwei deed van zich spreken door met een maxi male uitgooi van 170 te finishen. De Britse favoriet Steve West, vo rig jaar nog winnaar van het toer nooi, verloor in de kwartfinale met 4-2 van Deprez. ROOSENDAAL - De piepjonge Tine ke van Dort heeft in Roosendaal de korte zwemloop in het kader van het Grontmij zwemloopcir- cuit gewonnen. De Domburgse deed 29 minuten en 35 seconden over 500 meter zwemmen en 5 ki lometer lopen. Het was de enige Nederlandse zege in de door Bel gen beheerste wedstrijd. Van Dort staat op de tweede plaats in het klassement achter Cornelia Roth uit Leidschendam. Stefan Nieu- wenhuize (Kruiningen) was met een derde plaats de beste Nederlan der bij de mannen op de korte af stand. Remy Vasseur uit Vlissin- gen, nog niet hersteld van een trai ningsstage op Lanzarote, werd achtste op de lange afstand (1 kilo meter zwemmen, to kilometer lo pen). Bij afwezigheid van Anne Kwist (Tholen) won Corine Nelen uit Edam bij de vrouwen. Inwoner van Stavenisse wint Paasdamtoernooi in 's-Gravenpolder. door Daaf Kasse 's-GRAVENPOLDER - Jan van de We teringh is zaterdag winnaar gewor den van het Paasdamtoernooi van de PZDB. De dammer uit Stavenis se pakte in het dorpshuis van 's-Gravenpolder de hoofdprijs na een sneldambarrage met Wim Koppejan. Beiden hadden in het toernooi over vijf ronden acht pun ten veroverd. De organisatie had dit jaar de deel nemers niet ingedeeld in teams, maar gekozen voor een indivi dueel toernooi. Jan van de Wete ringh ging van start met gelijke spelen tegen Aart Walraven en Wim Koppejan, maar was in de laatste drie ronden niet te stuiten. Eerst versloeg hij Cees van Eenen- naam en Ad Goudzwaard, en in de vijfde ronde was hij ook te sterk voor Kees Rijk. Slechts één speler slaagde er in de prestatie van Van de Weteringh te evenaren. Wim Koppejan, afkom stig uit 's-Gravenpolder, was net als de latere winnaar begonnen met twee remises, maar won ver volgens ook drie keer. Zeeuws jeugdkampioen Roland de Rijke, Jan de Jonge en Johan Tilroe gin gen voor de bijl. In de sneldambarrage, waarin bei de spelers slechts drie minuten (plus twee seconden per zet) tot hun beschikking hadden, was Van de Weteringh te sterk voor zijn concurrent. De derde plaats werd gedeeld door drie spelers: Ad Goudzwaard, Kees Rijk en Janny van de Weteringh. Gerben Hoek van Dijke uit Arne- muiden is er zaterdag niet in ge slaagd zich te plaatsen voor de fina le van het Nederlands pupillen- kampioenschap. Het jonge talent van de Middel burgse damclub speelde in Tilburg een sterk toernooi, waarin hij lang uitzicht had op een plaats bij de eerste vier. In de slotronde kon hij tegen de latere winnaar Jannes Kr omhout een stand met een schijf meer niet in winst omzetten, waar door hij op weerstandspunten zes de werd. MIDDELBURG - FC Dauwendaele en Rillandia werkten in de derde klas se A van het zaterdagvoetbal een restant af De arbiter staakte op 26 januari het duel na ongeregeldhe den. De stand was op dat moment 0-0. In de 58 resterende speelminu ten wist Rillandia zaterdag als eni ge het net te vinden: 0-1. Acht minuten na de aftrap kwam Rillandia aan de winnende goal. Na een vrije trap schampte Mare Dirksen de bal. Na de 'korte' eer ste helft kwam het initiatief na rust bij de thuisploeg te leggen. Dauwendaele-trainer Gérard de Nooijer telde veel kansen voor zijn eigen ploeg. Een bal tegen de on derkant van de lat, een kopbal net naast. We hebben genoeg kansen gehad op de 1-1, maar je moet ze wel maken", baalde de teleurgestel de Dauwendaele-trainer. Dauwen daele staat nu zevende op de rang lijst. Theo Rabout Eieren voor de deelnemers aan het Paasdamtoernooi. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31