All Ready zet weer een eindsprint in De Noormannen is de kluts helemaal kwijt Clinge doet goede zaken in degradatiestrijd 28 I Dinsdag 25 maart 2008 PZC Zierikzeese korfballers verslaan Tjoba in heuse kraker: 21-23. door Roeland van Vliet goes - Als All Ready in het nauw komt, is de Zierikzeese korfbal ploeg in staat wonderen te verrich ten. Dat bleek vorig jaar al. Zowel op het veld als in de zaal stond het achttal op degraderen, maar door sterke eindsprints werd dat toen ternauwernood voorkomen. Dit seizoen laat All Ready zich weder om niet zomaar naar de slacht bank leiden, zo bleek zaterdag. In het ronduit weergaloze duel met Tjoba (21-23-winst) bulkten de Zie- rikzeëenaars van de overlevings drang. All Ready staat na de inhaalwed strijd in Goes op de gedeelde zes de plaats. Net als Bolnes heeft het team van trainer Sjaak Joziasse ne gen punten. Met nog één speelron de te gaan - komende zaterdag is nummer twee HKC de opponent - heeft de ploeg weer alles in eigen hand. „Eén van de twee teams de gradeert", legde Joziasse uit. „Als Bolnes en wij zaterdag allebei win nen of verliezen, komt er een be slissingswedstrijd. Zijn onze resul taten verschillend, dan is er direct bekend wie er naar de tweede klas se gaat." Als All Ready zo'n vechtlust toont als tegen Tjoba, dan is ook HKC te verslaan, joziasse: „Bij Tjoba stond weliswaar niets meer op het spel, maar die ploeg vocht vandaag nog wel heel hard voor de eer. De Zeeuwse derby wil je namelijk al tijd winnen. De vraag is nu of HKC, dat toch al geen kampioen meer kan worden, met een zelfde instelling het veld in komt." Bij All Ready liep zaterdag alles op rolletjes. De ploeg hield met groot gemak Tjoba bij tot aan de rust, die bij een stand van 13-13 werd be reikt. Het grote publiek - vanuit heel Zeeland kwam men kijken - All Ready houdt zich knap staan- de in de derby tegen Tjoba en wint met 21-23. De Zierikzeese korfbalploeg heeft lijfsbehoud nu weer in eigen handen. Gele kaart Bij de stand van 20-21 incas seerde Dennis Voshart op grap pige wijze een gele kaart. Tijdens een duel om de bal met Sander Harinck kwam de routinier ten val. Harinck kon daardoor simpel naar de bal rennen en de bal binnen schie ten. Voshart pakte echter met zijn hand de enkel van Harinck beet, die struikelde en zijn doelkans in rook zag opgaan. De scheidsrechter kon niets an ders doen dan Voshart geel ge ven en Tjoba een strafworp toekennen. Voshart kon erom lachen. Wat moest hij anders. zag hoe de ploeg ook daarna gelijk waardig was aan de op papier bete re buurman. Na de 14-14 liep Tjoba wel weg naar 18-15, maar All Ready toonde veel veerkracht. Mede door twee prachtige afstandsschoten van Remy Quist kwamen de Zierik- zeëenaars weer langszij: 18-18. En eigenlijk was het daarna gebeurd met Tjoba. De groen-witten had den geen antwoord meer op het wervelende spel van Dennis Vos hart, die in de laatste zes minuten zijn zevende (19-20), achtste (19-21) en negende treffer (21-22) maakte. Remy Quist gooide daar na de kraker in het slot. „Zo'n wedstrijd speel je maar zel den", zei Quist kort na het laatste fluitsignaal. „Bij ons lukte echt al les. Dennis was heel scherp, ikzelf schoot ze er ook lekker in en we kregen ze allebei goed in onze han den van de anderen." Joziasse: „Wij hebben de winst ge boekt in de laatste tien minuten. Tjoba maakte veel passfouten en speelde de verkeerde mensen uit. Wij bleven ondertussen rustig en konden mooi profiteren." Scores Tjoba: Sander Harinck 9, Robert van Schaik 4, Dennis Broerse 3, Johanne- ke Vleugel en Niels Westmaas 2, Petra Rijn 1. Scores All Ready: Dennis Voshart 9, Remy Quist 5, Jan-Willem van Nieu- wenhuijze 3, Anouk van Tiggelhoven en Manon Torensma 2, Krista Bergsma en Tjoba-korfballer Niels Westmaas (midden) doet nog een uiterste poging om All Ready-speler Jan-Willem van Nieu- Henk de Graaf 1. wenhuijze te verdedigen. Henk de Graaf kijkt mee. foto Willem Mieras door Marco Puik goes - Door de slechte weersom standigheden gingen er in de vier de klasse A van het zaterdagvoet bal slechts drie van de negen ge plande wedstrijden door. De ver rassing viel zaterdag in Westkapel- le te noteren waar Noormannen op eigen veld met 2-3 verloor van Nieuwland. Voor de ploeg van trai ner Evert Wisse betekende dit de derde nederlaag op rij. De achter stand op koploper DFS bedraagt nu zes punten. De Noormannen-Nieuwland 2-3: Beide ploegen hadden veel last van de hevige wind. In de eer ste helft nam Noormannen de lei ding door een treffer van Sebasti- aan van der Welle. Na de pauze haalde Nieuwland het maximale rendement uit het windvoordeel. Janot Joosse scoorde de gelijkma ker en Richard Jacobs zette Nieuw- and op voorsprong. Niek Minder- houd bracht de thuisclub nog wel langszij maar tien minuten voor tijd zorgde Richard Jacobs voor de beslissing door 2-3 te scoren. Wolfaartsdijk-Beveianders 1-0 (0-0). Erik de Kok 1 -0. Hoedekenskerke-Wemeldinge 1-4 (0-3). Wilco Zuijddijk 0-1, Robin van der Linde 0-2, Robin van der Linde 0-3, Ber nard Prevost 1-3, Pieter Bolle 1-4. In de vierde klasse B bleef Waarde voor de tweede keer op rij ongesla gen. Na het gelijkspel tegen ZSC'62 klopte de ploeg nu Vrede rust met 2-1. Vrederust-Waarde 1-2 (1-1). Gert-Jan Stok 0-1, Anton Verweij 1-1, Gert-Jan Stok 1-2. SPS-Kruiningen 1-0 (1-0). Willem Bevel ander 1-0. Smerdiek-Chrislandia 1-1 (1-0). Jelle Rinses 1-0, Johan Bevelander 1-1. Brouwershaven-ZSC'62 1-1 (0-0). Pa trick Berrevoets 1 -0, Niels van de Moezel 1-1. Taekwondoka's halen zilver in Den Bosch den bosch - Op het open Zuid-Ne derlands kampioenschap taekwon do in Den Bosch was er twee keer zilver voor leden van taekwondo vereniging Koudekerke. Tashira Ririhena (11) uit Middel burg verloor haar finale met één punt verschil. Gajal Koeliev (17) uit Zierikzee werd ook tweede, nadat hij net als Ririhane vrij gemakke lijk de eindstrijd haalde. Die ver loor hij met twee punten verschil. Vrouwen Oostkapelle onderuit op eigen veld oostkapelle - Oostkapelle verloor zaterdag op eigen veld met 1-2 van het tweede team van Ter Leede. Na vijf minuten profiteerde Ter Leede van een misser in de Oostka- pelle-defensie: 0-1. Na rust liepen de bezoeksters uit naar 0-2, toen de bal uit een hoekschop in het doel werd gekopt. Wendy Barent- sen scoorde nog wel tegen voor Oostkapelle. Goede resultaten mountainbikesters nieuwkuijk - In barre weersom standigheden tijdens een wed strijd in Nieuwkuijk boekten de mountainbikesters Marqarieta de Neve uit Middelburg en Aimee Schoe uit Vrouwenpolder goede re sultaten. De Neve was het snelste meisje in de klasse voor 13- en 14-jarigen. Schoe kwam net iets te kort om te zegevieren in de categorie 8- tot en met 10-jarigen. RBC A1 uitgeschakeld door Heerenveen A1 Roosendaal - De A-junioren van RBC zijn in de halve finale van de Nike-Cup uitgeschakeld door Hee renveen Ai. De Friezen, die met vijf Nederlandse en vier buiten landse jeugdinternationals aantra den, wonnen het bekerduel in Roosendaal met 2-1. Bij RBC ston den de Zeeuwen Tom Janssen, Frank van Kouteren en Thomas van den Houten in de basis. VLissiNGEN - Door een 2-1-zege op Roosendaal, de nummer drie van de ranglijst, pakte Clinge drie be langrijke punten in de strijd tegen degradatie uit de derde klas A. Roosendaal-Clinge 1-2. Gaande weg de eerste helft nam de thuis ploeg steeds meer het heft in han den, wat na 25 minuten de ope ningstreffer van Nick Emmen ople verde: 1-0. Ook na rust bleef Roosendaal sterker en hing de 2-0 in de lucht. Halverwege de tweede helft kwam een hardwerkend Clin ge echter op gelijke hoogte toen Thomas Leegwater profiteerde van een verdedigingsfout: 1-1. Kort voor tijd bezorgde Peter Drumont vanaf elfmeter de bezoekers de niet helemaal verdiende, maar wel zeer nuttige overwinning: 1-2 de eindstand. Roosendaal-Clinge 1-2 (1-0). Nick Em men 1-0, Thomas Leegwater 1-1, Peter Drumont 1-2 (strafschop).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 30