Pasen in Zeeland: elf Staking kleinmetaal van de baan Niemand weet meer waar de eieren PZC De Wolf De krant 5 weken voor 15 euro! 2 Dinsdag 25 maart 2008 pzc Het is een schandeeeeh, een schandeeeeh, dat de over heid niks doetPlots klinkt deze tekst uit de keu ken. Het hese stemmetje van mijn negenjarige zingt uit volle borst dit protestlied. Wij, haar ouders, beiden al decennialang in overheidsdienst, kijken elkaar fronsend aan. Wat is dit? Is de geest van het marktdenken in haar gevaren of is dit juist een roep om har der overheidsoptreden? Als dit de teksten zijn die ze met ne gen jaar laat horen, wat zal ze dan voor liederen zingen als ze zestien is? Wat hebben we fout gedaan? Plots weet ik het. De weekendviering van afgelopen vrijdag, waarin gejaagd werd op haar. Zij is de wolf in: 'de wolf die van mensen hield'. Opgejaagd door jagers, boze boeren, vileine rod deltantes, de burgemeester en Boomerang Paul. De overgave waarmee ze hun liedjes zongen en hun rollen speelden was fantastisch. Voor de uitvoering was ik even in de klas met geblindeerde ramen. Daar was iedereen bezig met de kostuums en de schmink. De sfeer laat zich het best vergelijken met een mix van Sinterklaas avond, verjaardagsfeest en het begin van de grote vakantie. De spanning, de vrolijkheid en de uitgelatenheid zijn tastbaar. Ie dereen loopt met rode wangen van opwinding dwars door el kaar. Zelfs de grootste Sombermans kan hier een glimlach niet onderdrukken. Het enthousiasme van acht- en negenjarigen is op een mense lijk hoogtepunt. Ze zijn zich nog niet echt bewust van de we reld buiten de veilige muren van school en thuis. Als het is af gelopen, zegt één van hen: „Ik vond het heel leuk, maar het duurde maar heel kort." Het besef van vluchtigheid begint door te dringen. Langzaam stappen zij uit de wereld waarin wolven van mensen houden. Het hese stemmetje van mijn negenjarige zingt dit protestlied MARLEEN BLOMMAERT V.. de nacht van zondag op maandag een temperatuur van -2,7 graden. Koude en sneeuw zijn niet echt bij zonder met Pasen, aldus de Zeeuw se weerman. „In april valt er ook wel 's wat sneeuw. Wat het weer nu bijzonder maakt is de hoeveel heid sneeuw die is gevallen. Zo veel is écht zeldzaam." Het koude weer is ook vandaag nog niet voor bij. Broeke verwacht nog wel wat sneeuw en hagel, maar niet meer in grote hoeveelheden. Verkeer moet ook in ieder geval deze och tend nog rekening houden met gladheid door opvriezing landin waarts. Bijna heel Nederland zag gisteren overigens korte of langere tijd sneeuw. Het zuidoosten van Dren te kreeg te maken met vijf centime ter. In het zuiden van Brabant en in Zuid-Limburg lag 3 tot 4 centi meter sneeuw en overal in het land tenminste 1 of 2 centimeter. De meeste sneeuw van heel Nederland, een laag van elf centimeter, viel in zijn eigen woonplaats, Ritthem. Waarnemer van Jos Broeke van Meteo Zeeland mat de hoeveelheid op de Ritthemsestraat in het Walcherse dorp. Ook in west-Zeeuws- Vlaanderen en in de zak van Zuid-Beve land, met name bij 's Heerenhoek, viel een vergelijkbare hoeveelheid. Het koudst werd het deze Pasen in Wilhelminadorp. De thermometer bereikte daar in „Sinds 1901, toen de officiële me tingen begonnen, hebben we niet zoveel sneeuw gehad met Pasen als dit jaar", zei een woordvoerder van het KNMI.Volgens het KNMI was deze Pasen ook de koudste sinds tijden. De koudste paasda gen had De Bilt in 1964 met op 29 en 30 maart maxima van 3,9 en 4,5 graden. Dit jaar was de tempe ratuur vergelijkbaar. De meest win terse paasdagen ooit, dat wil zeg gen in zeker drie eeuwen, was in maart van 1845. Vooral de eerste helft van die maand was ijzig koud met temperaturen van 10 tot 20 graden onder nul. ■Fj veel lezers hebben de PZC foto's ge- stuurd van de besneeuwde paasda gen. Een kleine selectie vindt u op deze pagina's; voor het complete overzicht: www.pzc.nl/foto/fotoalbum (kies: Pasen 2008) COLOFON Directeur/uitgever Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Redactie Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315600 E-mail: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Buitenruststraat 18, Middelburg Postbus 8070, 4330 EB Middelburg Tel: 0118-493000 Redactie Bevelanden-Tholen Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315670 Redactie Zeeuws-Vlaanderen Willem Alexanderlaan 45, Terneuzen Tel: 0115-645769 Postbus 145, 4530 AC Terneuzen, Redactie Schouwen-Duiveland Grachtweg 23a, Zierikzee postbus 80, 4300 AB Zierikzee Tel: 0111-454651 Advertenties Verkoopteam Zeeland Tel: 0113-315520, fax: 0113-315529 E-mail: teamzeeland@pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend goed Tel: 076-5312277, fax: 076-5312274 E-mail: segmentteam@pzc.nl Familieberichten Tel: 0800-8060 pzcfamilieberichten@wegenernieuwsmedia.nl Personeelsadvertenties 0900-5628 722 Kleintjes 0900-6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Bel PZC Lezersservice 0800 - 0231 231 (gratis) Toets 1automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda lezersservice@pzc.nl U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 22,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 64,00 (acceptgiro €67,00) Jaar €245,50 (acceptgiro €248,50) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Dishoek. foto Lex de Meester De meeste toeristen lieten zich de afgelopen dagen niet afschrikken door de sneeuw en de kou. Slechts een en keling pakte de biezen. „Pasen viel vroeg, onze gasten wis ten dat het bepaald geen dertig gra den zou zijn en zijn dus gewoon gekomen, óók de mensen met een tent, want de tenten van tegen woordig zijn goed geïsoleerd", zegt Yamina Abdoun van vakantiepark De Pannenschuur in Nieuwvliet. Ook recreatiecentrum De Vogel in Hengstdijk is redelijk gevuld. De meeste vakantievierders hebben zich verschanst in hun caravans. „Ze verstoken wat meer, maar naar huis gaan ze niet", zegt een medewerker van de receptie. Drie Duitse gasten van camping De Duinhoeve in Burgh-Haamste- de konden het niet meer aanzien. „We hadden vijftien Paasarrange- menten. Die liepen tot en met tweede paasdag. Drie gasten zijn zaterdag vertrokken", vertelt Rena- te Blom van De Duinhoeve. Voor het overige reageren de kampeer ders met humor op kou en sneeuw. „Onze vaste gasten ko men aan de balie doosjes zonne schijn bestellen." Op camping Duin en Zand in Scharendijke overheerst de teleur stelling over de kou. Maar geen van de gasten is vroegtijdig ver trokken. „Wij hebben van 't week end veel mensen in campers. Die hebben hoegenaamd geen last van het weer", aldus campingeigenaar Gerard Cobussen. Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 64,- per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 67.- per kwartaal O ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening IC gaai zorgvuldig om mei persoonsgegevens. door Ben Jansen goes - De staking vandaag en mor gen bij Zeeuwse bedrijven in de kleinmetaal (installatie-, metaalbe- werkings- en garagebedrijven) is van de baan. Zaterdagmorgen vroeg hebben de onderhandelaars van de vakbon den en de metaalwerkgevers een akkoord bereikt over een nieuwe CAO. Het onderhandelingsresultaat voor ziet onder meer in een loonsverho ging van 6,5 procent (3,5 procent op 1 april dit jaar en 3 procent op 1 februari 2009). Daarnaast zijn af spraken gemaakt over een eenmali ge toeslag van 800 euro, behoud van de leeftijdsdagen voor oudere werknemers en een scholingsdag. longeren krijgen 6 procent extra. Twee weken geleden staakten 340 voornamelijk Zeeuws-Vlaamse werknemers in de kleinmetaal al een dag. Ze lieten de bonden toen weten dat op hen kon worden gerekend voor een tweede, langere stakings actie, „Zo zie je maar, staken heeft zin", was het commentaar van de regio nale stakingsleider in Zeeland, Koos de Meij van FNV Bondgeno ten. Het was de bedoeling dat de sta kers zich vanmorgen in 't Meulen- gat in Sluiskil zouden laten in schrijven. In plaats daarvan geven vertegen woordigers van de bonden daar een toelichting op het CAO-ak- koord. Behalve in Zeeland zou de ze week ook worden gestaakt bij een aantal grote installatiebedrij ven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 2