Sport Missie van deOndernemer.ni Dwalingen van Jol zijn Feyenoord fataal in de derby tegen Sparta PSV maakt geen fout in titelrace Hoe wordt mijn computernetwerk geen ingewikkeld web? CBS Robben is boos op Van Basten Alles over ICT, automatisering en méér. 22 Dinsdag 25 maart 2008 PZC TOPSCORER W1MHH 1. Huntetaar (Ajax) 27 2. N'Kufo (FC Twente) 21 3. Nelisse (FC Utrecht) 16 Danny Koevermans (midden) teken de voor de 3-0 van PSV. eindhoven - PSV lijkt een nieuwe landstitel niet meer te kunnen ont gaan. Tegen het door blessures ver zwakte FC Groningen oogde de koploper zaterdag beter dan in de voorgaande weken. De zege kwam geen moment in gevaar: 3-0. PSV mocht vooral Brian van Loo dankbaar zijn. De doelman van Groningen ging kort na rust op zichtig in de fout door een zacht schot van Otman Bakkal door zijn handen te laten glippen. Het ver zet van de uitclub was na de twee de treffer gebroken. Tot het doel punt van Bakkal bood Groningen prima partij. Danny Koevermans had PSV, na een slimme hakbal van Bakkal, voor rust al op voorsprong gescho ten. De spits scoorde in de slotfase van de tweede helft opnieuw, zo dat hij nu op veertien treffers staat. „Het was alsof we drie weken niet hadden gevoetbald. Zo gretig wa ren we, vooral in de beginfase", oordeelde een tevreden trainer Sef Vergoossen. PSV zette met de zege een reuzen stap op naar de vierde opeenvol gende landstitel. noordwijk - Er dreigt een nieuwe rel in de boezem van het Neder lands elftal. Arjen Robben hee ft in het tijdschrift Sportweek van deze week forse kritiek op bonds coach Marco van Basten. De linksbuiten van Real Madrid, die zondagavond na een blessure z'n rentree maakte tegen Valencia, vindt het onbegrijpelijk dat Van Basten al maanden niets van zich heeft laten horen. „Toen ik belang rijk was voor Oranje, was er om de haverklap contact, nu kan ik me het laatste gesprek met hem niet eens meer herinneren." Robben vindt het ook merkwaar dig dat hij niet is opgenomen in de selectie voor morgenavond te gen Oostenrijk. „Dit is de laatste interland voor het EK-trainings- kamp. Het is heel teleurstellend dat ik niet ben geselecteerd. De bondscoach had kunnen weten dat ik precies op tijd weer fit ben." Het is niet de eerste keer dat een gerenommeerde international zegt dat Van Basten kil en afstandelijk opereert. Eerder lieten Ruud van Nistelrooij en Mark van Bommel zich zo uit over de coach. Marvin Emnes schiet dappere Spartanen met prachtgoal naar zege. door Hans Leber rotterdam - Feyenoord beleeft voor het tweede jaar op rij een ze nuwenslag om Europees voetbal veilig te stellen. Twee scheidsrech- tersfouten van Dick Jol bepaalden zondag mede de uitslag (3-2) van een enerverende Rotterdamse stadsderby tegen een gepassio neerd spelend Sparta. Die ploeg verschafte zich een beetje lucht in de strijd tegen degradatie. Een onterecht goedgekeurd doel punt (hands bij de balaanname) van Spartaan Nourdin Boukhari en een onterecht afgekeurd doel punt van Luigi Bruins kunnen de Kuipbewoners aan het einde van het seizoen lelijk opbreken. Dick lol gaf na de wedstrijd de fout bij Boukhari toe, maar in het geval van Bruins niet. Ook na het bekijken van de tv-beelden be weerde de arbiter dat Bruins, toen hij de bal intikte uit een hoek schop, Sparta-goalie Raymond We- sterveld hinderde in diens vijfme- tergebied. Ajax, drie punten voor op de rest, SC Heerenveen, FC Twente, NAC Breda, FC Groningen en Feye noord gaan de laatste vier competi tiewedstrijden uitmaken wie op de Europese plaatsen twee tot en met vijf eindigen. Voor Feyenoord is er nog de mogelijkhed in via be kerwinst tegen Roda JC Europa in te gaan. Bert van Marwijk moet goede re sultaten halen tegen NAC Breda, FC Utrecht, Willem II en Roda IC om een debacle te voorkomen. „Het zou heel bitter zijn als deze fouten van lol aan het einde bepa lend blijken te zijn geweest", zei de Feyenoordtrainer na de wed strijd zichtbaar teleurgesteld. De Spartaanse goals van Boukhari (twee keer) en Marvin Emnes (in blessuretijd) waren fraai. En het bleek maar weer eens dat strijd en passie, zeker op Spangen, iedere te genstander in de problemen breng en. Voor Feyenoord scoorden Theo Lu cius en Giovanni van Bronckhorst. Nicky Hofs zat na een blessure weer bij de selectie en binnenkort beschikt Van Marwijk met And- wele Slory ook weer over een extra aanvaller. Hij heeft de spelers hard nodig, want de gedachte dat het 100-jarig jubileumjaar in een sof eindigt na de zware investeringen van vorige zomer, maakt in Rotterdam-Zuid iedereen erg nerveus. Marvin Emnes van Sparta loopt juichend weg nadat hij zijn ploeg naar de winst op Feyenoord heeft geschoten. foto Fred Ernst/ANP Zeeuwse coach ziet apathisch en kwetsbaar Ajax tegen Twente. door Dick Sintenie enschede - Marco van Basten kan zich opmaken voor een lange zo mer. Als het Europees kampioen schap met Oranje achter de rug is, mag hij met Ajax in de krochten van het internationale voetbal op zoek naar een deelnamebewijs voor de Champions League of het Uefa-Cuptoernooi. De houding en het spel van de Amsterdammers tegen FC 1\vente (2-1 nederlaag) beloven niet veel goeds voor de laatste weken van de competitie, waarin Ajax een plaats bij de bovenste vijf moet be vechten. Het voetbal van de Am sterdammers in vier woorden sa mengevat: lamentabel, apathisch, ideeënloos en kwetsbaar. De Amsterdammers kwamen nog wel op 0-1 door een eigen goal van Douglas, maar werden daarna ge vonnist door Wilkshire en Elia, die in de laatste minuut de win nende inschoot. Klaas-Jan Huntelaar was na afloop kritisch: „We hadden sneller op portunistisch moeten gaan spe len", zei de spits, die ook tegen PSV al liever een aanvallender con cept had willen zien. De achterstand op PSV is nu ze ven punten. Dat is te veel, met met nog vier wedstrijden te spe len, om de koploper nog serieus te kunnen bedreigen. De missie van interim-trainer Adrie Koster is derhalve mislukt. „Toen ik het in oktober overnam, wilde ik met Ajax om de titel strij den, dat boek is nu dicht", moest de Zeeuwse coach bekennen. Het verschil met de aanstaande kampioen, toch ook verre van on genaakbaar dit seizoen, is pas de laatste vijf maanden ontstaan. Op het moment dat Koster het werk overnam van Henk ten Cate stond Ajax tweede met zeventien pun ten uit zeven wedstrijden. Eén punt achter de toenmalige koplo per Feyenoord (achttien uit ze ven). Voor wat het waard is: Henk ten Cate haalde gemiddeld 2,4 punten per wedstrijd. Onder leiding van Koster ligt dat gemiddelde tot dus ver met 1,7 punten (veertig uit 23) beduidend lager. Dat is uiteraard niet alleen Koster aan te rekenen. Het verval bij Ajax is al tijdens de voetballoze zomerperiode ingezet. Weken waarin Ajax zijn beste spe lers voor veel geld verkocht en voornamelijk herinvesteerde in winkeldochters. Goedkoop bleek duurkoop. Ajax miste het hoofdtoernooi van de Champions League en dat van het Uefa-Cuptoernooi, werd door NAC roemloos uitgeschakeld in de KNVB-beker en verslikte zich in de potentiële degradanten VW (2-2) en Excelsior (2-1). Dat gebeurde net voor de winter stop. Na het kerstreces zou alles an ders worden, maar de wens van technisch directeur Martin van Geel bleek de vader van de gedach te. Ajax teerde vooral op de standvas tige soldaten John Heitinga en Thomas Vermaelen, de Spaanse diesel Gabri en de doelpunten van Klaas-)an Huntelaar. De ruime en sprankelende zeges op AZ (6-1) en Feyenoord (3-0) zijn de schamele Amsterdamse hoogtepunten van het seizoen, maar daar stonden zo veel meer uitglijders tegenover. Met vier bovenmodale spelers win je geen prijzen. Gabri (hamstring blessure) werd woensdag tegen PSV en zondag in Enschede node gemist. Zijn afwezigheid maakte de toch niet bang uitgevallen Kos ter voorzichtig in zijn strategische keuzes. Misschien was dat wel terecht, want op het moment dat de trai ner het risico wél nam, ging het prompt fout. Ajax viel de tweede helft aan tegen FC TWente, maar Luke Wilkshire en Eljero Elia scho ten de kampioenskansen aan dig gelen. De vraag is of Ajax sterk ge noeg is en over voldoende veer kracht beschikt om bij de boven ste vijf te eindigen. Het verschil met de huidigejiummer zes op de ranglijst, FC Twente, bedraagt slechts vijf punten en Ajax speelt nog twee lastige uitwedstrijden te gen Heerenveen en FC Groningen. Of beter gezegd: een loodzware exercitie in het noorden. Adrie Koster heeft met Ajax het zicht op de titel verspeeld. De Amsterdammers staan na het verlies tegen FC Twente (2-1) nog voor een zwaar slot. Home Mijn Regio Mijn Bedrijf Mijn Netwerk Services deOndernemer.nl is hét business-to-business platform van Nederland. U vindt er bijvoorbeeld gratis handige tips, praktische artikelen, checklists, modelbrieven, modelcontracten en andere antwoorden op vragen met betrekking tot personeel, financiën, bedrijfsvoering, ICT, juridische zaken en meer. Meld u dus nu gratis aan bij de grootste regionale kennisbron voor ondernemers. Gericht op succes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 24