'Meer macht hulpverleners' Ongeluk vaak aan begin rit Siss r\ t 21 en 25 Nederland verrast door witte Pasen winde nieuwe fiat 500 1 LULUw.aenietenopziinitaliaans.n U, 5° HET WEER: Sneeuwbuien L| Dinsdag 25 maart 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 71 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 Veldhuis zwemt perfecte race op slotdag EK - VLISSINCEN - Sneeuwpret in het Nollebos in Vlissingen. heel het land was korte of langere tijd bedekt onder een dikke veel sneeuw gevallen tijdens de paasdagen, foto Lex de Meester Sneeuw domineerde de paasdagen 2008 in Nederland. Bijna witte laag. Volgens het KNMI is er sinds 1901 niet meer zo- pagina 2 en 3: Pasen in Zeeland Commissie InAxis pleit voor grotere bevoegdheid hulpteams. DEN HAAG - Hulpverleners moeten bij gezinnen en personen met complexe maatschappelijke proble men meer macht krijgen om di rect in te grijpen. Daarvoor pleit de Commissie Innovatie Open baar Bestuur (InAxis) die donder dag een rapport met die conclusie aan het kabinet overhandigt. Een team met hulpverleners van verschillende instanties moet vol gens de commissie snel beslissin gen kunnen nemen zonder bang te hoeven zijn later door hun lei dinggevenden te worden terugge floten. Daarbij moeten de verschil lende instanties waarvoor de hulp verleners werken een deel van hun autonomie opgeven. Hulp teams, bestaande uit experts van alle betreffende instanties, kunnen zo effectief en sneller samenwer ken om problemen bij jonge veel plegers, multiprobleemgezinnen en de jeugdwerkloosheid aan te pakken. De nieuwe aanpak is de afgelopen drie jaar in drie steden uitgepro beerd. Met succes, constateren bur gemeesters Cohen (Amsterdam), Opstelten (Rotterdam) en Den Oudsten (Enschede). In Rotter dam werd bijvoorbeeld in twee jaar tijd het aantal jongeren zon der werk meer dan gehalveerd. Zware probleemgezinnen waarbij de vader bijvoorbeeld gevangen zit, de moeder drugsverslaafd is en de kinderen verwaarloosd wor den, krijgen nu vaak te maken met een arsenaal aan hulpverleners. Maar de samenwerking is soms zo gebrekkig dat de hulpverleners niet weten wat voor soorten hulp het gezin krijgt. Dat naast elkaar werken ernstige gevolgen kan heb ben, bleek onder meer uit de zaak-Savanna. De mishandelde peuter werd dood teruggevonden in de kofferbak van haar moeders auto, terwijl het gezin onder toe zicht stond van hulpverleners. Volgens de commissie is het van belang dat hulpverleners van ver schillende instanties (gemeente, ggz, jeugdzorg, justitie) in één team samenwerken. Ieder teamlid moet namens zijn organisatie bin dende afspraken kunnen maken. APELDOORN - De helft van alle au to-ongelukken vindt plaats in de eerste of laatste vijf minuten van de autorit. Op dat moment zijn veel bestuurders afgeleid, omdat ze met andere zaken bezig zijn dan autorijden. Dat blijkt uit een analyse van alle schademeldingen van de grootste verzekeraar op dit gebied, Centraal Beheer Achmea. De autogordel zorgt voor de meeste afleiding. Vlak na het wegrijden of vlak voor de aankomst zegt 6o procent de riem om of af te doen. Ook het opsteken van een sigaret of het installeren van de telefoon zijn zaken die veel bestuurders lie ver tijdens het rijden doen in plaats van voor het vertrek. Italiaanse weken bij Interieur Paauwe Koopzondag moet mogelijk blijven zie pagina 4 Pasen is te commercieel geworden öiiëens 15% aantal reacties: 637 EN MÊÊmÊSBR Zeeland: 2, 3, 11 t/m 15; Binnen land: 4 en 5; Buitenland: 6; Cultuur: 7; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 21 t/m 37; Televisie: 38 en 39. Italië ligt de komende weken in Zonnemaire! Met op-en-top Italiaans design van o.a. Selua, Minotti, Artemide en Poliform. Wie in dit 'little Italy' zijn/haar slag slaat maakt kans op een lang weekend gratis in de nieuwe Fiat 500 rijden, een weekend Tirol of: 66H Fiat 5 00.' Nieuwsgierig? Ongeduldig? Kijk nu op:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1