Veere steekt geld in betere brandweer Zeeland Brandweer redt Duitse paraglidster uit twaalf De beide langlaufski's staan helaas nog thuis Regels voor wonen boven winkels NU (H)EERLIJK VOORDEEL OPHEFFINGSUITVERKOOP! van Bove 40% korting! 1 2 Dinsdag 25 maart 2008 pzcyj Door rukwinden woeien de zeilen van een kraam de lucht in tijdens de Paas- markt op de Vlissingse boulevard. foto Lex de Meester Ondanks het slechte weer trekt Vlissingse Paasmarkt veel publiek. door Emile Calon vlissingen - Ondanks, of mis schien wel dankzij, het slechte weer was het zondag zeer druk tij dens de Paasmarkt op de Vlissing se Boulevard. Het leek wel of alle Walcherse toeristen besloten had den geld te spenderen bij een van de vele kramen. Zelfs op de mo menten dat het met kracht hagel de bleef het publiek langs de kra men trekken. Hooguit werd er op die momenten net iets meer ge schuild onder de luifels van de kra men. Rukwinden zorgden er zelfs een enkele keer voor dat de zeilen van een kraam de lucht in wilden. Op zulke momenten grepen kraam- houder en publiek gezamenlijk in zodat er niets ernstigs gebeurde. Organisator Niek Kerkhof van de Stichting Speciale Markten Zuid- west-Nederland kijkt dan ook met tevredenheid terug op de Paas markt die voor de tweede maal ge houden werd. Vorig jaar ontston den er tijdens de eerste markt de nodige problemen omdat overal werd geparkeerd. Door het inzet ten van verkeersregelaars en ver wijsborden waren er zondag niet zulke problemen. Cor Menting vond de Paasmarkt in ieder geval een mooie toeris tische attractie. De inwoner van Hengelo verbleef het afgelopen weekeinde met wat andere familie leden in een huisje bij Oostkapel- le. Hij verbrak die zondagmiddag de risksessie om even lekker uit te waaien langs de Boulevard. Zijn vriendin Olga nam de gelegenheid waar om in Vlissingen een paar extra broeken voor haar tweeling te kopen. Die beide jongens waren niet weg te slaan bij de supertram poline. Ook Ingrid Hammer uit het Duitse Dusseldorf was daar te vinden. Van haar ouders mocht ze zich zelfs tweemaal uitleven op die supertrampoline. Moeder Christel had alleen spijt dat ze haar ski's thuis had gelaten. „Wie verwacht nu dat je met Pasen in Nederland kan langlaufen? Nie mand toch?" Zelfs op de momenten dat het zondag met kracht hagelde bleef het publiek langs de kramen op de Vlissingse Boulevard trekken. Korpsen scoren op 77 beoordelingspunten 35 onvoldoendes. door Emile Calon DOMBURG - De gemeente Veere dreigt het zeggenschap over de brandweer kwijt te raken als de ko mende jaren niet meer geld uitge trokken wordt om de korpsen te verbeteren. De Veerse korpsen scoorden namelijk bij een doorlich ting op een flink aantal terreinen onvoldoendes. Eind 2009 moeten die negatieve scores zijn wegge werkt. Die negatieve score geldt niet al leen voor de gemeentelijke korp sen. Ook op het gemeentehuis moet er het een en ander verbete ren. Burgemeester Rob van der Zwaag is ervan overtuigd dat het lukt om eind volgend jaar een rui me voldoende te scoren als de ge meentelijke brandweerkorpsen weer onder de loep worden geno men. Het grootste manco is vol gens hem dat allerlei processen Politiek Veere wil meer vakantieappartementen in de dorpskernen. door Emile Calon domburg - Boven winkels en hore- capanden in de kernen van de ge meente Veere mogen maximaal twee vakantieappartementen ko men. Ze moeten elk minimaal veertig vierkante meter groot zijn. En per appartement moet er een gegarandeerde parkeerplaats voor een auto zijn. De Veerse politiek wil dat boven winkels en horecapanden in de verschillende kernen toeristen kun nen verblijven. Nogal wat van die appartementen staan leeg en dat niet worden beschreven. Zo wordt bijvoorbeeld na een oefening niet precies opgeschreven wat er nu wel en niet fout ging. En ook op tal van andere terreinen blinkt de administratie van de korpsen niet uit in helderheid en inzichtelijk heid. Van der Zwaag constateert dat Veere binnen Zeeland op dat ter rein geen uitzondering vormt. Ook tal van andere gemeenten scoorden negatief als het gaat om de hulp van de brandweer aan mens en dier in nood. Positieve uitzonderingen vormden de brand weer van Middelburg/Vlissingen en dat van Terneuzen. Bij het door lichten van de brandweer in Veere bleek dat die bij 35 van de 77 be oordelingspunten geen voldoende haalde. Deels zijn dat administra tieve fouten, maar die mogen vol- De gemeente Veere moet extra geld uittrekken om de brand weer op peil te brengen. Bij een doorlichting scoorden de Veerse korpsen niet goed. komt de leefbaarheid en de sociale controle niet ten goede. Om daar wat aan te doen, wil het gemeente bestuur toestemming geven om de ruimte boven die zaken te verhu ren. Volgens de Veerse politiek kan zoiets gunstig uitpakken voor de bedrijvigheid in die kernen. Het kan er ook nog voor zorgen dat de kwaliteit van de bestaande appartementen verbeterd wordt. Want in de visie van de Veerse fracties moeten die bovenapparte- menten toch een zekere luxe uit- De Veerse politiek heeft regels opgesteld om het verhuren van leegstaande woonruimte boven horecazaken en winkels aan toe risten toe te staan. gens de beoordelaars desondanks niet worden behaald. Van der Zwaag weet nog niet hoe veel geld nodig is om de brand weer eind 2009 helemaal op orde te hebben. Voorlopig is er veertig mille uitgetrokken om de eerste klussen te klaren. Zo goed als ze ker is er een veelvoud van dat be drag nodig om alles op orde te krij gen. In de plannen wordt nu al re kening gehouden met het aantrek ken van twee extra beroepskrach ten. Van der Zwaag benadrukt dat er op het gebied van brandbestrij ding weinig mis is. „Het werk wordt gedaan. Daar kunnen de in woners op vertrouwen." Hij geeft ook aan dat binnen de ge meente nu wel al gedacht wordt aan het bundelen van beroepsmen sen op enkele centrale posten. Bij alarm overdag kunnen die vanuit die posten meteen uitrukken. Want de aanrijtijden blijven het zorgenkind van de brandweer. Overdag zijn er immers vaak te weinig vrijwilligers om snel uit te rukken. stralen. Daarmee kan het peil van de andere appartementen ook wor den opgetrokken. Het is echter niet de bedoeling dat ondernemers die nieuwe mogelijk heid aangrijpen om hun eigen bo venwoning te verhuren aan vakan tiegangers. Als de gemeenteraad eind deze maand akkoord gaat met het voorstel moeten apparte menten boven de winkels en hore ca namelijk minimaal twee jaar leeg hebben gestaan voor ze ver huurd mogen worden aan toeris ten. Ook mogen bestaande appar tementen niet gesplitst worden. En de panden boven zo'n winkel moeten in handen zijn van een ei genaar die in dat bedrijfspand zijn geld verdient. Paraglidster (14) raakt vast in boomtoppen in duingebied Zoutelande. door Emile Calon zoutelande - Met de nodige in ventiviteit slaagde de brandweer er zondagmiddag in om een Duits meisje heelhuids op de begane grond te krijgen. Het veertienjarige meisje uit Ko blenz werd die middag tijdens het paragliden verrast door een val wind. Ze was samen met haar va der naar Zoutelande gekomen om daar die sport te beoefenen. Door die plotselinge valwind kwam ze echter vast te zitten in de top van een boom op een hoogte van zo'n twaalf meter in het bosgebied in de duinen bij Zoutelande. De lad derwagen en de hoogwerker van de stadsgewestelijke brandweer konden niet bij haar komen, om dat haar boom zich te diep in het bos bevond. Om die reden werden ladders aangerukt. Maar zelfs de langste ladder van de brandweer was te kort om bij haar te komen. Daarom werd de langste brand weerman van het korps Zoutelan de ingezet. Die kon, terwijl hij op de bovenste sport van de ladder stond, net bij haar voeten komen waarna hij haar kon zekeren zodat ze niet meer kon vallen. Vervol gens moest het meisje zelf de koor den van haar paraglider doorsnij den waarna ze zich heel voorzich tig in de armen van de boomlange brandweerman kon laten zakken. Vervolgens daalden ze samen de ladder af en kon ze onderzocht worden door personeel van een ambulance. Dat constateerde dat ze, afgezien van wat kleine wond jes, niets mankeerde zodat ze sa men met haar vader weer kon ver trekken. De restanten van haar paraglider hangen echter nog steeds in de bo men. Volgens officier van dienst Rinus Corbijn van de brandweer Veere zullen die bij de volgende storm wel op de grond terechtko men. Zover hij weet is het de eer ste maal dat de brandweer van Zoutelande moest uitrukken voor het bevrijden van een paraglider. Alle gouden armbanden en colliers, briljant sieraden, zilveren sieraden en parelsieraden Walstraal 90 Vlissingen Tel.: 0118-413635 Alle gouden sieraden, oorknoppen, plaatjes, kruisjes, bedels met 40% korting! Talloze aanbiedingen met 50%, 60% 70% korting! Alle horlogesbekende merken 25% korting maar ook 50% en 60% korting! Alle occasions dat is 70% - 80% voordeliger dan nieuw!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 12