Zeeland PZCI Pamflettenactie in ziekenhuis Meer nachtelijke controles op het Veerse Meer WALCHEREN 15 11 15 TMsm Ijstijd Mosselkwekers roepen om aandacht met spandoek boven A58 Ook tijdens Pasen werkt Prorail aan het spoor Dinsdag 25 maart 2008 Tip? redwalch@pzc.nl foto Lex de Meester Patiënt Koos Broekzitter heeft een flink aantal van de pamfletten verzameld en opgehangen op het raam naast zijn bed. Patiënten en bezoekers ondersteunen posters in ziekenhuis Walcheren. door Emile Calon VLISSINGEN - Personeel van Zieken huis Walcheren heeft zondagoch tend tal van pamfletten in het Vlis- singse ziekenhuis opgehangen. Het is volgens personeelsleden een pro test tegen de manier waarop de top van het ziekenhuis omgaat met de belangen van medewerkers en patiënten. In de pamfletten wordt a la Loesje commentaar gegeven op de fusie plannen met het Goese zieken huis. De pamfletten zijn onderte kend door 'Walchje, het bezorgde neefje van Loesje' en 'Goesje, het geïrriteerde zustertje van Loesje'. Vestigingsdirecteur Zomer moet het in een aantal van die pamflet ten ontgelden. 'Een Zomer maakt nog geen ziekenhuis' is bijvoor beeld een tekst waarin naar hem wordt verwezen. Patiënten en be zoekers van het ziekenhuis lieten dit paasweekeinde duidelijk blij ken dat ze het eens zijn met de pamflettenactie. Koos Broekzitter heeft zelfs een flink aantal van de pamfletten verzameld en opgehan gen op het raam naast zijn bed op de vierde verdieping. Bezoekers als Gerrie Verburg (Mid delburg), Peter de Visser (Aagteker- ke) en Monique van der Linden (Vlissingen) lazen de pamfletten ook met instemming. Volgens hen wordt het tijd dat het personeel se rieus wordt genomen. Net als het Werknemers durven niet vrijuit te praten uit angst voor ontslag personeel vrezen ze echter dat ach ter de schermen de beslissing over verbouwing van het ziekenhuis in Goes al is genomen. Volgens hen wordt Walcheren straks opge scheept met een veredelde eerste- hulppost. Personeelsleden van het Vlissingse ziekenhuis durfden dit weekeinde alleen maar anoniem hun steun uit te spreken voor de actie. Vol gens hen vliegt iedereen eruit die met journalisten spreekt. Zeker als ze zich kritisch uitlaten over de top van het ziekenhuis. Ook onder de Vlissingse specialis ten heerst angst om te praten met de media over de toekomst van de ziekenzorg in Midden-Zeeland. Af gelopen week hebben ze verga derd met collega's uit Goes. Ze voelden zich echter geïntimideerd door de aanwezigheid van een lid van de Raad van Bestuur waar door ze niet vrijuit durfden te pra ten. Twee gewonden bij botsing Vlissingen VLISSINGEN - Bij een botsing in Vlissingen vielen zaterdag gewon den. Een man (26) uit Hendrik Ido Ambacht wilde vanaf het on bemande tankstation aan de Sloe- weg de weg opdraaien en keerde zijn auto vanaf de invoegstrook. Hij zag een op dezelfde weghelft rijdende Middelburger over het hoofd. Diens passagier en de 26-ja- rige moesten naar het ziekenhuis. Hangjeugd pakt kind hardhandig zijn gsm af MIDDELBURG - In de Vrijlandstraat in Middelburg is een jongen (13) vrijdagavond bij het winkelcen trum hardhandig van zijn gsm be roofd. De jongen en twee vrienden kwa men uit het winkelcentrum en wil den wegfietsen. Op dat moment is de jongen door hangjeugd be laagd. Hij moest zijn gsm afstaan en werd daarbij ook mishandeld. Auto onwel geworden man belandt in tuin VLISSINGEN - In Vlissingen beland de een man zaterdagochtend met zijn auto in een tuin. De man (66) uit de gemeente Veere kreeg waarschijnlijk tijdens het rijden een hartaanval, aldus de politie. Hij raakte van de weg, reed over een paaltje heen en kwam in een tuin aan de Koudekerkseweg terecht. Hij is daarop naar het zie kenhuis in Antwerpen gebracht. Britt ontwerpt mooiste ei in galerie Dumais VLISSINGEN - Britt Willems (7) uit Vlissingen won de eieren-ontwerp wedstrijd van Galerie Dumais. Kinderen van de Ravesteinschool en de naschoolse opvang deden mee, en jeugd die thuis aan de slag ging. Het speet galeriehoudster Ca rina Dumais dat de ouders van de kinderen van de school en de op vang niet naar de tentoongestelde eieren kwamen kijken. Daardoor konden zij geen stem uitbrengen. Diensten werken samen om overlast intensief tegen te gaan. door Emile Calon middelburg - Waterschap Zeeuw se Eilanden gaat samen met ande re diensten deze zomer intensie ver patrouilleren op en rondom het Veerse Meer. Daarmee willen het waterschap, de politie, Staats bosbeheer, Rijkswaterstaat en de gemeenten de overlast aldaar be perken en ongeregeldheden aan pakken. Uit het Controleplan voor dit jaar van het waterschap blijkt dat de ge zamenlijke patrouilles in juni be ginnen als het de tijd is van de eindexamenfeesten. Die controles gaan vervolgens door tot en met september. Er wordt gedurende die zomermaanden met name in de avonduren en 's nachts geza menlijk gepatrouilleerd omdat overdag, door de sociale controle en de gewone inspecties door de afzonderlijke diensten, het aantal overtredingen meevalt. Tijdens de patrouilles van 20.00 tot en met 02.00 uur letten de con troleurs van die verschillende dien sten op alle mogelijke overtredin gen, van het illegaal vissen met fui ken en wild kamperen tot en met het vernielen van andermans ei gendom en het illegaal lozen van afval. Ook liggen in de verschillende jachthavens rondom het Veerse Meer alleen al 3500 ligplaatsen voor plezierjachten. Zeker in de zo mermaanden werd daar het een en ander gestolen en vernield. Om dat het de bedoeling is vaker dan in het verleden te controleren is de patrouilleboot van het water schap minder inzetbaar voor ande re taken. Ook gaat het waterschap meer portofoons aanschaffen, zo dat de verschillende patrouilles be ter met elkaar kunnen communice ren. Het dagelijks bestuur van het wa terschap Zeeuwse Eilanden is te vreden over de samenwerking zo als die plaatsvindt bij het naleven van de regels op en rondom het Veerse Meer. Door samen op pad Verschillende diensten, waaron der politie, waterschap en Rijks waterstaat, werken samen om 's avonds en 's nachts vaker te pa trouilleren op het Veerse Meer. te gaan, kan er namelijk worden opgetreden tegen alle soorten over tredingen. Die samenwerking leidt er volgens het waterschap ook toe dat mede werkers van de afzonderlijke dien sten meer te weten komen over eikaars werk en werkwijze. Buiten de patrouilles om benaderen ze el kaar nu ook met vragen en tips. Door regelmatig samen te controle ren, slagen die diensten er volgens waterschap Zeeuwse Eilanden ook in om de overlast en het aantal ver nielingen te beperken. Het ligt ook in de bedoeling dat een camerateam van het tv-pro- gramma 'Op de Bon' van de AVRO deze zomer enkele malen meegaat met een nachtelijke pa trouille op en rondom het Veerse Meer. Tip? redactie@pzc.nl Nieuwland is in rep en roer. Op postcode 4339 is de ijsprijs geval len van een loterij. Bij de bakker annex kruidenier is een vrieskast neergezet. Uit alle hoeken van het dorp stromen de prijswinnaars toe, tussen de ijsre- gens en hagelbuien door. lammer dat de straatprijs er niet is gevallen, want dan was het dorp verlost van het stempel be- nedenmodaal. Aan de andere kant: beter iets dan niets. Oplettende inwoners wisten al dat er iets gaande was. In het buitengebied, vlakbij het dorp, heeft zich onlangs een kleurling gevestigd. De nieuwe inwoner heeft een toe passelijke naam. Ijsvogel. la

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 11