Kleding militair slecht Kort geding over film Wilders HOUTEN VLOEREN! Geen gemakkelijke man, maar een goede dichter Trots op kersverse marinier BAX -TERHEIJDEN pzc Zaterdag 22 maart 2008 9 Beroepsmilitairen klagen over uitrusting van Defensie. den haag - Beroepsmilitairen zijn ontevreden over de persoonlijke uitrusting die ze van Defensie krij gen. Voor vrouwen zijn vaak geen speciale maten beschikbaar, de be kende soldatenlaarzen veroorza ken scheenbeenvliesontsteking en jassen scheuren te snel. Militairen zien zich vaak genoodzaakt voor veel geld spullen van betere kwali teit aan te schaffen. Dat blijkt uit een enquête onder beroepsmilitairen, waarvan de re sultaten in de jongste editie van personeelsblad XRcise staan. De enquête is gehouden naar aanlei ding van eerdere klachten van mili tairen in Uruzgan over onder meer hun helm (niet stevig ge noeg) en schoeisel (dunne zolen). Vooral de vrouwen in het beroeps leger kampen met kleedproble men. Schoenen, thermo-onder- goed en sportkleding zijn alleen in mannenmaten verkrijgbaar. Van Defensie ontvangen ze eens per twee jaar 100 euro om hun garde robe aan te vullen. „Maar een sport-bh kost 50 euro en een bad pak 70 euro", zegt een vrouwelijke korporaal. „Dus door dat budget ben je snel heen." De BBTV, vak bond van beroepsmilitairen voor bepaalde tijd, heeft de klachten aangekaart bij Defensie. ROTTERDAM - Trotse familieleden omringden gisterochtend bij de Van Ghentkazerne in Rotterdam een kersverse marinier. Dertig weken geleden begonnen 108 aspirant-mariniers de loodzware opleiding. Uiteindelijk haalden vijf tig van hen de eindstreep en mochten ze hun groene pet inruilen voor de felbegeerde mariniersbaret. foto ANP den haag - De Nederlandse Islami tische Federatie (NIF) heeft een kort geding aangespannen tegen politicus Geert Wilders over de vertoning van zijn anti-Koranfilm Fima. De organisatie wil juridisch af dwingen dat een onafhankelijke ex pert de film voor de première be oordeelt of hij grievend is voor moslims en de islam. Als dat het geval is, wil de NIF op basis daar van de vertoning van de film ver bieden. Dat heeft de rechtbank in Den Haag gisteren laten weten. Het kort geding dient vrijdag 28 maart. De federatie gaat ervan uit dat Wilders zijn film niet naar bui ten brengt voordat het kort geding heeft gediend. Het is nog niet dui delijk waar de zaak dient. Wellicht verplaatst de rechtbank het geding naar een rechtbank met een mak kelijker te bewaken gebouw dan Den Haag. Geert Wilders was gistermiddag niet voor commentaar bereikbaar. Woedende Afghanen hebben giste ren in de hoofdstad Kabul een beeltenis van Wilders verbrand. Ze protesteerden tegen de film van Wilders en tegen Deense spot prenten over de profeet Moham med. De betogers verbrandden ook Nederlandse en Deense vlag gen. Bovendien riepen de duizen den betogers leuzen als 'dood aan Nederland' en 'dood aan Denemar ken'. gelegd en voor de doe-het-zelver Bergen 28 - 076-5932188 www.baxhoutenvloeren.nl www.lamelparket.nl Vier jaar cel voor loverboy van Mandy breda - De rechtbank in Breda heeft de loverboy van Mandy Pij nenburg gisteren veroordeeld tot een gevangenisstraf van vier jaar. Mandy Pijnenburg werd op 23 juli 2006 aangehouden in de Domini caanse Republiek met ruim twin tig kilo cocaïne. Volgens Mandy was ze gedwongen tot de drugs smokkel door haar loverboy. Studentenkaarthouder toch gratis in de trein utrecht - Studenten met OV- kaart die gisteren een treinkaartje kochten, kunnen het bedrag terug vragen bij de NS. Over het reizen op Goede Vrijdag ontstond veel verwarring, omdat de NS gister ochtend de regels veranderde. NS besloot gisteren dat na tien uur er geen kaartjes gekocht hoefden te worden. Werkstraf slapende militair in Uruzgan arnhem - De rechtbank in Arn hem heeft een 34-jarige onderoffi cier uit Assen gisteren een werk straf van 80 uur opgelegd, omdat hij tijdens een wachtdienst in Uru zgan in slaap was gevallen. Dat had ernstige gevolgen kunnen heb ben voor de veiligheid van de een heid, aldus de rechtbank. Deze week overleed Ed Leeflang, in Zeeland bekend van 'hier gaan over het tij/ de maan de wind en wij' Twaalf jaar woonde dichter Ed Leeflang in Zeeland en sindsdien is er altijd een nau we band met de provincie geble ven. Begin deze week overleed hij, 78 jaar oud, na een ernstige ziekte. Dat maakte zijn uitgeverij (De Ar beiderspers) gisteren bekend. Door zijn werk in het onderwijs belandde Leeflang in 1962 in Zie- rikzee. Tot 1974 doceerde hij Ne derlands aan het Professor Zee man. In zijn eerste bundel - hij de buteerde pas in 1979 met De hazen en andere gedichten - speelde het Zeeuwse landschap een belangrij ke rol. Bekend zijn vooral zijn dichtregels bij de stormvloedke ring: hier gaan over het tij/ de maan de wind en wij. Voor zijn debuutbundel kreeg Leef lang in 1980 de Jan Campertprijs. Bewoond als ik ben (1981), Op Pen- newips plek (1982) en Late zwem mer (1992) beleefden diverse her drukken in voor poëzie flinke op lages. In 1991 kreeg hij de Roland Holst-penning, een oeuvreprijs. De Vlissingse auteur Wim Hof man was bevriend met hem. Sinds begin jaren negentig onderhielden NECROLOGIE Ed Leeflang 1929-2008 door Rolf Bosboom ze een intensieve correspondentie. „Geen gemakkelijke man, maar een goede dichter", zegt Hofman. Hij noemt vooral hetgeen Leeflang schreef over diens gehandicapte dochter in Goes. „Er staat vaak niet bij dat het over Zeeland gaat, maar hij ging wel uit van wat hij in Goes meemaakte." Het werk van Leeflang is minder toegankelijk dan het in eerste in stantie lijkt, vindt Hofman. „Het wordt vaak als anekdotisch gezien, maar het is helemaal niet zo mak kelijk. |e moet echt goed lezen." De twee schreven elkaar vrijwel wekelijks. „Hij schreef altijd on middellijk terug. Zijn brieven wa ren erg to the point. Vlak voor zijn dood kreeg ik een telefoontje van hem. Hij zei: 'Sorry, maar ik kan niet meer schrijven'." In 1996 verscheen zijn laatste poë ziebundel: Liereman. Leeflang was zeker de laatste jaren te kritisch op zijn eigen werk om nog te publice ren. Toch was volgens De Arbei derspers een nieuwe bundel nage noeg gereed. Tot een voltooiing is het niet meer gekomen. Leeflang is gisteren gecremeerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 9