Pretpakket reizen S. B Gebakken mieren De pretparken gaan dit weekeinde open. In deze special een overzicht. De spetterendste nieuwe attractie vinden we dit jaar in Disneyland Parijs. In België ging Reizen kijken bij Technopolis in Mechelen. 3 www.dolfinarium.nl Durfde ik ook maar een p 11 j] fijt* oorwLi TIP achterover te slaan g reizen@wegener.nl PZC (Si 024-3650360 Zaterdag 22 maart 2008 Avonturenpark De Efteling Duinrell Ecodrome Walibi World Dolfinarium lp* o m ?o 7s CO Europalaan 1, 5171 KW Kaatsheuvel, tel. 0900 0161 Prijs: volwassenen 27 euro, kinderen tot en met 3 jaar gratis. Bijzonder: De fakir uit het sprookje De Tuinman en de Fakir viert dit jaar zijn 50-jarig jubileum. Rondom dat jubileum is een tijdelijke expositie in het Efteling Museum ingericht. 7 juli dag van het sprookje. In het Efteling-theater draait de parkshow TiTa Tovenaar. B www.efteling.com Duinrell 1, 2242 JP Wassenaar, tel. (070)51 55 258 Prijs: volwassenenl 6,50 euro, kinderen tot en met 3 jaar gratis. Bijzonder: In het openingsweekend is er een Kinder Paasevent. Dat betekent dat er overal in het park paasactiviteiten zijn en de gasten worden begroet door Harry de Paashaas, Kinderino en Rick de Kikker. Verder is er eieren zoeken, een paaseirace en paas- eiknallen, een bal tussen de oren van de paashaas doorschieten. www.duinrell.nl Spijkweg 30, 8256 RJ Biddinghuizen, Tel. (0321) 329 999 Prijs: volwassenen 26 euro, kinderen van 3 tot 11 jaar 23,50 euro, kinderen tot en met 2 jaar gratis. Bijzonder: Net als afgelopen seizoen is Walibi ook komend jaar weer de plek waar het slotevenement van de landelijk wedstrijd Hang Around wordt gehouden. Hang Around is een landelijke actie voor hang jongeren van 10 tot 20 jaar. Tien groepen jongeren werken aan bijzondere acties die de band met hun buurt of wijk moeten verbete ren of herstellen. Om die actie uit te kunnen voeren, krijgt elke groep duizend euro. De groep die het beste uit de bus komt, verdient de titel Hangplek van Nederland 2008. Verder is en blijft Walibi het achtbanenpretpark van Nederland. E2 www.walibiworld.nl Luttenbergerweg 22, 7447 PB Hellendoorn, tel. 0900 123 6555 Prijs: april, mei, juni volwassenen 18 euro, juli, augustus 19 euro, september, oktober 18 euro, kinderen tot en met 2 jaar gratis. Bijzonder: Avonturenpark Hellen doorn prolongeert de stuntshow Sky Pirates met spannende zwaard gevechten en spectaculaire sprongen uit de torenhoge masten. De stuntshow is dagelijks te zien op de evenementenweide in Avon turenpark Hellendoorn van 28 juni t/m 31 augustus 2008. Het aantal voorstellingen kan wisselen per dag. 3 www.avonturenpark.nl Willemsvaart 19, 8019 AB Zwolle, tel. 038 423 70 30 Prijs: volwassenen 10,95 euro, kinderen vanaf 3 jaar 9,25 euro, kinderen tot en met 2 jaar gratis. Bijzonder: Expeditie Ecodrome Zwolle jaagt bezoekers dit jaar de stuipen op het lijf met de nieuwe Monstertunnel. In deze nieuwe attractie sluipen kinderen en volwassenen door een tunnel waarbij zij omgeven zijn door zogenaamde watermonsters waaronder hongerige piranha's. 3 www.ecodrome.nl Strandboulevard Oost 1,3841 AB Harderwijk, tel.0314 467 467 Prijs: volwassenen 24 euro, kinderen van 3 tot en met 11 jaar 21 euro, 0,50, kinderen tot en met 2 jaar gratis. Bijzonder: Het Dolfinarium heeft met boeibakens een nieuwe educatieve attractie. Hier kun je op een interactieve en speelse manier meer leren over de dieren. Daarvoor heeft het Dolfinarium levensechte dierensculpturen met veel details ontwikkeld. Wat eten betreft ben ik wel een beetje pietluttig in het barre buitenland. Er zijn stoerdere types. Mensen die met groot gemak bij een bedenkelijk straatstalletje een stokje van onduidelijke herkomst aanwij zen. Aan zo'n stokje zit dan meestal iets dat op vlees lijkt. In voorbije uren hebben er al heel wat vliegen eitjes in gelegd. Wanneer het niet snel gebakken wordt, zullen de maden er aanstonds uit komen kruipen. Lekker fris. Nee, eten moet schoon zijn. Water mag niet uit een glas met een vuiltje er op en als het even kan moet de serveerster niet eerst aan haar kont krabben om mij daarna de geschilde mango te overhandigen. In een luxe restaurant in Caracas besluit ik overmoedig een peperdure biefstuk te bestellen. Vanwege de beschikbaarheid van lekkere wijn zal ik die eens behoorlijk rauw gaan opeten. Een keurige zaak hoor, echt. Maar twee uur na het toetje zit ik op de wc, en dat is dan het begin van de reis. De tien dagen daarna komt alles wat ik inneem er met even grote snelheid weer uit. Problemen met voedselvergiftigingen zijn altijd vervelend, maar bijkans rampzalig wanneer je nog moet werken. Daar om is mijn devies van Brazilië tot Indonesië: Liever slap, smakeloos en vrij van ziektekiemen dan gewaagd, lekker, maar met bacteriën besmeurd. Ook experimenteel eten is aan mij niet besteed. Ie ziet het vooral in Azië. In plaats van een frietje neemt men een bak je insecten. Gefrituurde kakkerlak, in suiker gebakken sprink haan. Gemarineerde duizendpoot. Ik ben bang dat men der gelijke versnaperingen binnenkort ook hier kan verkrijgen. Net als de tattoo en de piercing zal ook deze exotica onze cultuur komen verrijken. Maar ik vind het vies. Dat is niet stoer, daarvan ben ik mij terdege bewust en ik geef toe dat het soms aan me vreet. Durfde ik ook maar eens, minzaam lachend, een handje oorwurmen achterover te slaan. Dat zou nog best wel eens indruk kunnen maken, vooral op de kinderen. Op het vliegveld van de Colombiaanse stad Bucara- manga krijg ik een opgelegde kans om op dit terrein mijn maagdelijkheid te verliezen. Een bergbewoner biedt zakjes gebakken mieren te koop aan. Een spe cialiteit van de regio, zo verzekert hij. Ik blijf een poosje naar zijn handel kijken en het valt me op dat f 1 er uitsluitend keurige, gezond ogende mensen bij hem kopen. Het ziet er helemaal niet eng uit en ik kan de vorm van de mier er niet in ontdekken. Het zijn eigenlijk een soort kleine pindaatjes. Overmoe dig koop ik tenslotte een pakje. Drie euro kost het maar liefst. Qua eetervaring is het een tegenvaller. Het smaakt na melijk nergens naar. Gefrituurd karton, daar heeft het veel van weg. Maar ik ben een drempel overgestapt en kan me nu met andere insecteneters meten. Een hele overwinning. Het zakje smakeloze mieren verdwijnt in mijn binnenzak en ik vergeet het volkomen. Eenmaal terug in Nederland worden de heerlijke snoepjes gevonden door de kids. Voor hen blijft niets aan zoetigheid verborgen. 'Wat zijn dit hele maal voor snoepjes?', klagen ze. 'Het smaakt nergens naar'. Ze proeven er nog maar eens een paar. Zal ik het zeggen? Het ligt me voor in de mond, maar ik doe het niet. 'Andes- pinda's', zeg ik, 'uit Colombia. Niet zo lekker hè'? Ik wacht i.ig steeds op een geschikt moment om hen in te lichten. Misschien moet ik ze de krant maar eens laten lezen. foto Derk Bolt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 82