:<s Sneller dan de zwaartekracht reizens Walt Disney Studios Park in Parijs heeft een nieuwe attractie: de Tower of Terror. Olivier van Beemen probeerde het succesnummer met een op hol geslagen lift alvast uit. PZC Zaterdag 22 maart 2008 reizen@wegener.nl 024-3650360 In een lift spelen twee ang sten: de cabine blijft tussen twee etages stilstaan of nog er ger: de kabel breekt en de lift stort in een vrije val naar be neden. Die nachtmerrie komt uit in de Tower of Terror, de nieuwe attractie van het pretpark Walt Dis ney Studios in Parijs. De Tower of Terror torent hoog bo ven de andere attracties van het pretpark uit. Opzettelijke barsten in de muren en flikkerende lichten moeten bezoekers de indruk geven dat ze een oud hotel betreden, het Hollywood Hotel, toneel van een onopgelost mysterie. Het verhaal achter de Tower of Terror, waarbij de ruim veertig jaar oude Ameri kaanse tv-serie Twilight Zone als in spiratiebron diende, is dat van vier bezoekers en een piccolo die spoor loos verdwenen toen ze tijdens he vig onweer de lift namen. Sinds dien spookt het in de toren: toe gang op eigen risico. Bezoekers stappen, vaak na een wachttijd van anderhalf uur, een hotellobby binnen waar ze de in druk moeten krijgen dat er bijna zeventig jaar niemand is geweest. Helaas is het in een attractiepark onvermijdelijk dat zij deze sensatie delen met tientallen anderen, wat de geloofwaardigheid niet ten goe de komt. Aan details als halflege glazen, stof fige boeken en spinnenwebben hebben de Disney Imagineers, de verbeeldingsingenieurs die de at tracties ontwikkelen, veel aandacht besteed. Via een mysterieuze bibli otheek en een kelderruimte vol sto mende boilers bereiken wij de lift. Tweetalig personeel (Frans en En gels) probeert ons met onheilspel lende opmerkingen de stuipen op het lijf te jagen. „Ken ik u niet er gens van. U was hier eerder?", fluis teren ze. „U wilt naar boven naar uw kamer? U hebt het zelf ge wild." i ifife Disneyland Parijs en het Walt Dis ney Studios Park in de Parijse voorstad Marne-la-Vallée zijn goed bereikbaar met de auto (475 kilometer van Utrecht) en per trein (vier uur vanaf Rotter dam, inclusief overstap in Brus sel). Een andere mogelijkheid is een dagtocht tijdens een bezoek aan Parijs. De lokale trein RER A rijdt in 40 minuten van het cen trum naar de parken. Vanuit Nederland bieden diverse reis organisaties de pretparken aan. Een verblijf van 2 dagen en 1 nacht in Disney's Hotel Santa Fe, op basis van 2 volwassenen, is er vanaf 159 euro p.p., inclusief ont bijt en 2 dagen onbeperkt toe gang tot de beide parken. Losse toegangskaarten bedragen (tot 3 april) 57 euro per volwassene voor een dagkaart voor beide parken en 49 euro per kind t/m 11 jaar. Eén park is in beide ge vallen 10 euro goedkoper. Let wel: beide parken kun je niet in één dag doen. De wachtrijen voor topattracties zijn lang in het hoogseizoen, soms tot drie uur. Een aantal attracties is toegankelijk met een gratis fastpass, waarmee je de rijen om zeilt. Ook de Tower of Terror heeft een fastpass-systeem, maar wees er vroeg bij, want de ze kaartjes zijn beperkt verkrijg baar. www.disneylandparis.com The Twilight Zone Tower of Terror. foto PR/GPD Eenmaal boven stort de lift sneller dan de zwaartekracht dertien eta ges naar beneden, alvorens weer op te stijgen en opnieuw te dalen. Sensatieliefhebbers zullen wellicht enigszins teleurgesteld zijn: de rit duurt nauwelijks twee minuten. Zij die vooral hun maaginhoud wil len binnenhouden, zijn opgelucht. Sneller dan gevreesd staan ze in de giftshop tussen T-shirts met op druk I survived the Tower of Terror. Voor de presentatie van de toren is Tom Fitzgerald, 'executive vice-pre sident and senior creative executi ve' (hoge baas) van Walt Disney Imagineering, overgekomen naar Parijs. Zijn ideeën over creativiteit en verbeelding uit hij vooral in oneliners. 'Regel één: slechte idee ën bestaan niet. Vermijd clichés niet, ze werken. We zijn nu een maal prettig gestoord." De naam Tower of Terror klinkt wat naargeestig sinds de aanslagen van li september 2001, zeker nu de Charles de Gaulle BELGIË VS een war on terror uitvechten, een oorlog tegen terreur. Fitzgerald benadrukt dat de eerste terreurto- ren een stuk ouder is dan 9/11 en dat je een goede merknaam nu een maal niet verandert. De toren met een heftig op en neer zoevende lift was eerder een succes in de Dis- neyparken van Florida (geopend in 1994), Californië (2004) en To kio (2006). Creativiteit en herha ling sluiten elkaar niet uit bij Dis ney. Reageren? redactie.reizen@wegener.nl 20 km A104 Marne-la-Vallee Chessy - V PARIS Parijs FRANKRIJK zw

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 80