VDH is wereldrecord kwijt jt BenZeker De goedkoopste hypotheek van Nederland? Stefan de Die mist limiet op haar na jlDH DHiJ JJJ fEHJUEim JJH Zaterdag 22 maart 2008 Tip? sport@pzc.nl Olympische Spelen zijn uit zicht verdwenen van Terneuzense zwemmer. door Roeland van Vliet EINDHOVEN - Zwemmer Stefan de Die kan de Olympische Spelen van 2008 uit zijn hoofd zetten. De Terneuzenaar miste gisteren op het EK in Eindhoven de limiet voor de 100 meter vrije slag. Hier door wordt hij niet aan het estafet teteam toegevoegd. Ook de drie concurrenten van de 21-jarige Zeeuws-Vlaming, Bas van Velthoven, Joost Reijns en Olaf Wildeboer, zwommen niet onder de tijd van 50,21. Daardoor is de kans klein dat een Nederlandse mannenploeg in Peking op de 4x100 meter vrij uitkomt. Pieter van den Hoogenband, Mitja Zastrow en Robert Leijsen kwa men eerder onder de limiet uit, maar er is nog een vierde zwem mer nodig. Gisteren was de laatste kwalificatiemogelijkheid. Bondscoach Jacco Verhaeren kon digde desondanks aan met NOCNSF te gaan overleggen. Wel licht kan de sportkoepel een uit zondering maken voor één zwem mer (Bas van Velthoven), aange zien die wel aan de internationale eis heeft voldaan. In 2004, op de Spelen in Athene, pakte Oranje nog zilver op het estafettenum mer. Hoewel Stefan de Die er in China zeker niet bij zal zijn, zette hij gisteren toch weer een goed re sultaat neer. Net als op de 200 me ter vrij, waarop hij woensdag al naast een olympisch startbewijs greep, noteerde hij een persoonlijk record. Met 50,62 haalde hij 0,48 seconde van zijn snelste tijd af. Van Velthoven kwam uit op 50,41, Reijns en Wildeboer tikten beiden aan in 50,59. Stefan de Die zwemt opnieuw een persoonlijk record, maar het is niet voldoende voor een plaats in een olympische estafette ploeg. Het getreuzel van Fransman Alain Bernard is voorbij. door Robert-Jan Friele EINDHOVEN - Terwijl Pieter van den Hoogenband zelf ziek thuis zat, werd zijn wereldrecord op de too vrij (47,84 seconden) uit de boeken gezwommen. In de halve finales van de Europese kampioen schappen zwemmen in Eindho ven dook Fransman Alain Bernard (24) onder de acht jaar oude top tijd van 'VdH': 47,60 seconden. Het was de kroniek van een aange kondigde prestatie. Sinds 2000 had den mensen hun tanden stuk gebe ten op de onwaarschijnlijke tijd die Van den Hoogenband had neergezet tijdens de Olympische Spelen van Sydney. De WK-finale van 2007 - waarin de Canadees Brent Hayden en de Italiaan Filip- po Magnini gelijk eindigden (48,43) en het verschil tussen de nummers één en de nummer zes Van den Hoogenband slechts 0,2 seconde was - werd echter al geïn terpreteerd als voorbode van wat zou komen. Toen de Zweed Stefan Nystrand kort daarna als tweede zwemmer uit de geschiedenis de 100 vrij on der de 48 seconden aflegde, wis ten Van den Hoogenband en zijn coach Jacco Verhaeren genoeg: zijn record zou niet standhouden in het olympische jaar 2008. Dat Bernard uitgerekend in het trainingsbad van zijn pupil onder de 47,84 zou duiken, had ook Ver haeren niet kunnen voorspellen. De historische gebeurtenis - die in de Tongelreep met een staande ovatie werd begroet - is pijnlijk voor Van den Hoogenband. In de cember zette Hayden al het badre- cord op de klokken door hem te verslaan (48,67 om 48,78), nu moest hij thuis ziek toekijken hoe Bernard er met zijn wereldrecord vandoor ging. IV* Vanuit zijn ziekbed ziet Pieter van den Hoogenband dat zijn we reldrecord op het koningsnum mer, de 100 meter vrije slag, uit de boeken wordt gezwommen. De 1.96 meter lange sprinter met een spanwijdte van 2.05 meter hoort eigenlijk pas half april op zijn best te zijn. Dan moet hij zich kwalificeren voor de Olympische Spelen. Bernard: „Ik trilde na de race. Dit is enorm. Ik had niet gedacht dat het zo snel zou gaan, ook al wist ik dat ik zoiets groots in mijn benen had." Bernard - het vriendje van zwem ster Laure Manaudou - miste de Olympische Spelen van Athene nog vanwege een ziekte en kwam vorig jaar tijdens de WK 0,02 se conde tekort voor de finale van het koningsnummer, omdat hij op de laatste meters een klein foutje maakte. Tweevoudig winnaar Oscar Freire favoriet in Milaan-San Remo Jos Verstappen heeft Formule 1 uit zijn hoofd gezet .c. -.i ,7 -g-ggfg - nSBgSME&affc"»-'7. - v Alain Bernard kan het zelf bijna niet geloven. De Fransman heeft in het hol van de leeuw het acht jaar oude wereldrecord van Pieter van den Hoogenband verbeterd. foto Patrick B. Kraemer/EPA Trainingen Races by the Sea afgelast WESTKAPELLE - De organisatie van de Races by the Sea in Westkapel- le neemt vanmorgen een beslis sing over het doorgaan van de wedstrijden. Het is afhankelijk van de weersomstandigheden. Gisteren werden de trainingen af gelast. De harde wind en de slagre gens maakten het voor de motor coureurs te gevaarlijk. Als het eve nement vandaag doorgang kan vin den, is de aanvang 12.15 uur. Santi Kolk herstelt schade na de rust ARNHEM - Vitesse heeft gistera vond op eigen veld in een specta culaire ontmoeting gelijkgespeeld tegen NAC (3-3). Fouad Idabdel- hay en Remco van der Schaaf (ei gen doelpunt) brachten de stand op 0-2. Na een tegentreffer van Claudemir bepaalde Rogier Mol hoek de ruststand op 1-3. Binnen een kwartier na de hervatting had de Arnhemse topscorer Santi Kolk het evenwicht in de score hersteld. FC Volendam is voor eerste keer koploper RIJSWIJK - FC Volendam heeft er dit seizoen lang op moeten wach ten. Maar de Noord-Hollandse for matie belandde gisteravond einde lijk op de eerste plaats van de jupi- ler League. FC Volendam won zelf met 3-0 van Top Oss en zag con current RKC Waalwijk bij Hel mond Sport punten verspelen (3-3). Dankzij een beter doelsaldo greep de ploeg van trainer Stanley Menzo de macht. IWU r* 'SJ /0U t m Kijk snel op www.pzc.nl/formule1manager BenZeker.nl vergelijkt en helpt u op weg!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49