Fiscus mag gestolen data gebruiken tweede paasdag geopend Justitie aast op niet verzekerde brommers deÖndernemer.m 'Harde muziek uit gsm is irritant' M N lift BV ■s^tsr Is mijn succes voldoende verzekerd? H Proefjpersonen zijn vaak onwetend over onderzoek 4 I Zaterdag 22 maart 2008 PZC Bezoek onze showrooms voor spectaculiere paasaanbiedingen Geopend van 11:00 tot 16:00 TF"\ FT /TT TvéT 7 Verrijn Stuartweg tO Oude Zandweg 2 LImjLL UVvm MJ wwW.dc1j5inicus.nlinfo@dominicos.nl steenhouwerij, sanitair, wand- vloertegels, haarden stijlschouwen Eigenaren die in de fout zijn gegaan krijgen eerst waarschuwingsbrief. DEN HAAG - Justitie gaat de komen de weken op jacht naar onverzeker de brommers, scooters en snorfiet sen. Eigenaren die hun tweewieler niet hebben verzekerd, krijgen een waarschuwingsbrief thuis. Als de brommer of scooter na een maand nog niet is verzekerd, volgt een boete van 220 euro. Dat meldt het Bureau Verkeershandhaving van het Openbaar Ministerie (BVOM). Het bureau heeft afspraken ge maakt met de Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW). De RDW controleert in haar com- puterregisters de komende weken of de tweewielers zijn verzekerd. Brommers, scooters en snorfietsen moeten sinds 2006 een kenteken hebben, waardoor ze allemaal in de database staan. Er worden niet meteen boetes uitgedeeld. „Misschien staan mensen er niet bij stil dat ze hun voertuig moeten verzekeren. Ook al staat deze in de schuur", aldus een woordvoerder van de RDW. De eerste tellingen geven volgens de woordvoerder aan dat iets meer dan achthonderd brommers niet verzekerd zijn. In Nederland zijn ruim 760.000 brommers, scooters en snorfiet sen. Een brommer moet net als een auto altijd verzekerd zijn, ook als deze niet wordt gebruikt. Op die regel bestaat een uitzondering: de verzekeringsplicht geldt niet als de geldigheid van het kentekenbe wijs is 'geschorst'. Het voertuig mag dan niet gebruikt worden op de openbare weg. PETER Hoge Raad: naheffing terecht na opsporen van verzwegen rekening. DEN HAAG - De Belastingdienst mag de gegevens van Nederlan ders met verzwegen Luxemburgse bankrekeningen gebruiken om na vorderingsaanslagen en boetes te heffen. Dat heeft de Hoge Raad gis teren bepaald in een zaak die was aangespannen door meer dan dui zend rekeninghouders. De Fiscale Opsporingsdienst (Fi- od) kreeg in de jaren negentig van de Belgische overheid microfiches met informatie over verzwegen Luxemburgse bankrekeningen. De microfiches waren ontvreemd bij de Kredietbank Luxemburg (KB-Luxbank). In 2001 begon de Belastingdienst een onderzoek naar verzwegen buitenlandse bankrekeningen, waaronder die van rekeninghou ders van KB-Luxbank. Daarbij maakte het gebruik van de microfi ches. Na het onderzoek legde de fiscus aanslagen op over de perio de 1993 tot en met 2001. De vermo gende Nederlanders waren echter van mening dat de fiscus de bewij zen op een onrechtmatige manier had verkregen. Over de termijn waarover de Belas tingdienst geld mag terugvorde ren, wil de Hoge Raad nog advies inwinnen bij het Europese Hof van Justitie. Voor Nederland geldt een termijn van twaalf jaar, mede omdat buitenlandse bankrekenin gen moeilijk zijn te controleren. Het strikte bankgeheim van veel banken is hier onder meer debet aan. Voor binnenlandse rekeningen geldt een termijn van vijf jaar. De De Hoge Raad is van oordeel dat de Belastingdienst gegevens over verzwegen bankrekeningen mag gebruiken. Ook als die data door diefstal zijn verkregen. vraag is of dit mogelijk een Verbo den onderscheid' is volgens Euro pees recht, zo legt een zegsman van de Hoge Raad uit. In het ar rest laat de raad overigens wel we ten goede argumenten te zien voor de toepassing van een twaalf jarige termijn in gevallen waar sprake is van pogingen om vermo gen verborgen te houden. Vorige maand werd bekend dat honderden rijke Duitsers belasting hebben ontdoken via bankrekenin gen in Liechtenstein. De Duitse autoriteiten kwamen de zaak op het spoor via een cd-rom die ze kochten van een voormalige bankmedewerker in het dwerg staatje. Op die cd-rom met informatie over de grootscheepse belasting fraude in Liechtenstein staan 'zo goed als zeker' Nederlanders. Een woordvoerder van staatssecre taris Jan Kees de Jager (Financiën) heeft dat gisteren gezegd. De Fiod gaat de zaak verder uitzoeken. AMSTERDAM - Proefpersonen begrij pen vaker niet dan wel wat een medisch wetenschappelijk onder zoek inhoudt en zijn nauwelijks in staat de risico's ervan zelf af te we gen. Veel patiënten vinden de in formatie over het onderzoek moei lijk leesbaar en te begrijpen. Dat meldde het Nederlands Tijdschrift voor Geneeskunde gisteren. Twee medische ethici schrijven verder dat 40 tot 80 procent van de proefpersonen om de verkeer de reden meedoet aan een onder zoek. De ethici vinden dat artsen proefpersonen op de hoogte moe ten houden van de ontwikkeling en, zodat ze zelf beter kunnen be slissen te blijven meedoen of te stoppen. In de emotionele omstan digheden waarin een ernstig zieke patiënt zich bevindt, is hij al gauw geneigd op de arts te vertrouwen die het onderzoek aankaart. Home Mijn Regio Mijn Bedrijf Mijn Netwerk Services Alles over verzekeringen en méér. deOndernemer.nl is hét business-to-business platform van Nederland. U vindt er bijvoorbeeld gratis handige tips, praktische artikelen, checklists, modelbrieven, modelcontracten en andere antwoorden op vragen met betrekking tot personeel, financiën, bedrijfsvoering, ICT, juridische zaken en meer Meld u dus nu gratis aan bij de grootste regionale kennisbron voor ondernemers Gericht op succes ME£,Moori ik: wacHT op *v ieaaa/vd "2-E.k-EO. N/IÉT yp jLikl 'J Gsm als radio bij treinreizigers hoog op lijstje van ergernissen. DEN HAAG - Tien minuten in de bus zitten en voor je uit staren is maar saai. Dus waarom niet de nieuwste mp3 van Shakira of rap per 50 Cent uit je mobiel laten knallen? Niet via de bijgeleverde oordopjes, maar lekker hard via de luidspreker, zodat andere reizigers kunnen 'meegenieten'. „Ik heb er regelmatig last van", schrijft Chris op de protestsite juckingirritant.nl. „Laatst in de bus zo'n prutser met kneiterharde muziek uit zijn mo biel. Iedereen ergerde zich eraan, maar deed niets." De reactie van Chris is exemplarisch voor de er gernis van meer reizigers. Op de si te staan sinds de start in augustus vorig jaar meer dan zevenhonderd reacties en de Hyves-pagina met dezelfde naam heeft inmiddels zo'n duizend leden die zich storen aan de muziek uit mobieltjes. Ook recent onderzoek van de Consu mentenbond toont aan dat het ge bruik van de gsm als transistorra dio bij treinreizigers zeer hoog in het lijstje van ergernissen staat. „Het is een vorm van ongewenste intimiteit", stelt voorzitter Lia Ver haar van de stichting Bescherming Akoestisch Milieu (BAM). Er is weinig tegen te doen volgens haar. Recent onderzoek toont aan dat het gebruik van de gsm als tran sistorradio bij treinreizigers zeer hoog in het lijstje van ergernis sen staat. Woordvoerders van de vervoersbe drijven GVB en GVU melden dat reizigers niet officieel klagen, op een enkeling na. Op internet luch ten reizigers daarentegen graag hun hart. BAM-voorzitter Verhaar probeert politici en het bedrijfsleven te wij zen op de telefoonterreur. Zonder al te veel succes, want de overlast neemt volgens haar alsmaar toe. „Je krijgt gewoon geen antwoord." Een verbod is er in principe al, be nadrukken de vervoersbedrijven. „Ie mag volgens de huisregels ande re reizigers geen overlast bezor gen", aldus NS-zegsman Rob Hage- man. „Een verbod bestaat al sinds de komst van de transistorradio", zegt de GVU. Maar de conduc teurs in een dubbeldekstrein kun nen niet overal tegelijk zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 4