De Oranjeboom: trouw aan weleer A MAND Sluis wil Zeeland aan het wandelen krijgen 'S»3, Theaterproductiehuis Zeelandia speelt DE HUWELIJKSTHRILLER een PZC Zaterdag 22 maart 2008 3 7 TOPKLASSE LEDEREN ZITMEUBELEN!!! Broer en zus, Maatje en Lau Oosthoek van De Oranjeboom. foto Willem Mieras In de smaak van Edith en Raymond geven de PZC-re- dacteuren deze maand ge hoor aan lezerstips. Edith ging naar De Oranjeboom in 's-Heer Hendrikskinderen. Mijn collega Ray- mond had al eer der geprobeerd om in De Oranjeboom te eten. Maar hij trof het niet. De kok was ziek en haar vervanger was op win tersport. Ik neem de opdracht maar al te graag over, al was het maar om de bijzondere verhalen die de ronde doen over het café-restaurant te toetsen. Zeg tegen zomaar iemand 'De Oranjeboom in 's-Heer Hendrikskinderen' en hij moet glimla chen. „Is dat dat leuke restaurant van Lau en de andere Oosthoeks?", is vaak de reactie. Wie kent het familierestaurant niet, waar je terug in de tijd stapt? Bij de ingang staat op een bord dat de zaak open is en dat er lekker gegeten én geroddeld kan wor den. Dat roddelen gebeurt vast aan de bar, waar Dennis Mijnsbergen de scepter zwaait. Mijnsber- gen is een kastelein tegen wie je gemakkelijk praat. In de eetzaal zijn al een paar families en 'twee tjes' aangeschoven. De in richting is een allegaartje. Een Belgische pronkkast, die er vast al een aantal ja ren staat, springt in het oog. Op de rand van de lambrisering staan enkele ï)c tmcM ua h itl\ S( Rijmond 1$eooi*deCiu$ Prijs-kwaliteit: Entourage: Bediening aan tafel: Recenseer zelf Heeft u altijd al uw restau rant om de hoek een pluim willen geven, of heeft u juist een nare ervaring? Schrijf dan uw eigen recensie. Met modder gooien is verboden en anonieme recensies wor den geweigerd. Surf naar www.pzc.nl, klik op de knop specials, ga verder naar culinair en lees de ge publiceerde lezersrecensies en recenseer zelf. Horen, zien en ruiken: Alles is in stijl; de bediening, de inrichting en de keu ken. Het voelt aan als respect voor het leven van alledag. Conclusie: Zodra je bij De Oranje boom binnenstapt, weet je dat het wel goed zit. Er zit een hart in de zaak, waar gemoedelijkheid de boven toon viert. Op www.pzc.nl/specials/smaakvan zijn alle afleveringen terug te vinden. Klik op de knop op de voorpagina bij spe cials en vervolgens op culinair en u vindt de kaart met de bezochte restau rants. onvoldoende matig voldoende vaasjes met plastic bloe men en er prijkt een verza meling oude reclamebord jes. Alle voorwerpen krij gen hier een tijdloos karak ter. Voor culinaire hoogstand jes of een moderne keu ken ben je bij De Oranje boom aan het verkeerde adres. De keuken is trouw gebleven aan recepten van weleer. Een tomaten- soepje zoals moeder het maakte en een dame blanche, groot en klassiek van samenstelling. Aan een van de tafels zit een stel uit het Wal- cherse Buttinge. Zij hebben er bijna wekelijks ki lometers voor over om naar De Oranjeboom te rijden. En waarom? Voor de biefstuk, zegt de Walchenaar. „En ik ben in 's-Heer Hendrikskin deren geboren." Wij bestellen gekookte mossels (19,50 euro) en gebakken paling. De mossels worden als jumbo's aangeprezen, maar zijn aan de kleine kant en wat droog. De paling (16,00 euro) is stevig aange bakken. Bij de gerechten wordt een ouderwetse salade geserveerd, met sla, komkommerschijfjes, geraspte worteltjes, kool en een hardgekookt ei met een streep mayonaise. In deze gedateerde omge ving is het niet gek om diepvries-erwtjes te krij gen. De frites kunnen concurre ren met die van bijvoor beeld de kraam bij de Westkapelse Zeedijk, waar elk weekeinde hordes men sen op afkomen. De aard appelen van De Oranje boom zijn door Oosthoek zelf gerooid, daarna ge schild en gefrituurd. Verser kan niet. En straks als ook nog de voetballers van 's-Heer Arendskerke of de korfballers van Tjoba langs komen, kan het zomaar dis co worden in de Oranje boom. Oranjeboom Café, Nieuwe Rijksweg 21, 4472 AA 's-Heer Hendrikskinderen 0113-215866. www.oranje- boomonline.com. Pinnen ja. -trfrk-k gOed uitstekend waaronder de befaamde Engelse Chesterfields 10 jaar garantie!!! Vele modellen, alle kleuren DE ANTIEKBOERDERIJ De grootste en de mooiste in de regio Inkoop - Verkoop - Taxaties In onze, in antiekstij] verbouwde boerderij hebben wij een enorme keuze aan allerlei antieke meubelen en kleingoed. Openingstijden: Maandag t/m zaterdag van 10.00 - 17.00 uur St. Joostdijk 25, Oosterland (naast dorpshuis) Tel. 0111 -641 936 www.antiekboerderij.com 2e PAASDAG Geopend van 10.00 tot 17.00 uur Gemeente wil allerlei wandelpaden aan elkaar knopen. door Frank van Cooten SLUIS - De gemeente Sluis wil een Zeeuws en grensoverschrijdend wandelnetwerk met wandelknoop punten. Wandelknooppunten zijn een variant op de fietsknooppun- ten die in Zeeuws-Vlaanderen al aardig zijn ingeburgerd. Aan de hand van nummers kan de fietser zelf zijn of haar route bepalen. Sluis wil dat ook voor de wande laar doen. Echt langere wandelrou tes zijn er nog niet. Ze blijven be perkt tot een dorp of stad of een klein gebied. Sluis wil de diverse routes graag aan elkaar 'knopen'. Ter voorbereiding heeft de ge meente samen met een groep wan delliefhebbers favoriete wandelrou tes in kaart gebracht. De gemeente Sluis heeft de afgelo pen jaren veel geïnvesteerd in fiets paden en fietsknooppunten. Sluis werkt nu dus aan het optimalise ren van de voorzieningen voor wandelaars. Sluis beschouwt wan delen of een ommetje maken als Wandelen of een ommetje ma- ken is een populaire vorm van re creëren. Rustige weggetjes zijn uitste kend voor een wandeling. populaire, recreatieve activiteiten die ook nog eens gezond zijn. Het weidse landschap, de rustige weggetjes en de stille dijken lenen zich uiteraard uitstekend voor een fikse wandeling. Het is een andere manier om de streek in eigen tem po te ontdekken. Om het draagvlak voor het wan delnetwerk te peilen ondersteunt de gemeente een wandeltocht voor recreanten en geoefende wan delaars van wandelclub de Strand- loper op zondag 20 april. Er zijn routes van vijf, zeven, tien, twintig en 24 kilometer in Breskens en oostelijk en westelijk van het dorp. Het is goed mogelijk om routes te combineren. Bij succes volgen va ker wandelevenementen in de ver schillende dorpen van Sluis. Vertrek en aankomst zijn in woon zorgcentrum De Hooge Platen aan de Westlandstraat. Inschrijven kan bij voorkeur vooraf per e-mail strandloper@zeelandnet.nl of op zondag 20 april van 10.00 tot 11.00 uur en van 12.00 tot 13.00 uur in De Hooge Platen. Deelname kost een euro. Iedere deelnemer krijgt een stap penteller. De routes leiden langs di verse horecagelegenheden. Op ver toon van het deelnamebewijs zijn koffie, thee en water verkrijgbaar voor een euro. Het Visserijmu seum verlaagt de toegangsprijs op de wandeldag naar 1,50 euro. VAN DE MAKERS VAN HET ZOMERFESTIVAL T/M 12 APRIL IN HEEL ZEELAND SPEELLIJST di 25 mrt Vlissingen vr 28 mrt Heinkenszand za 29 mrt Wissenkerke do 3 apr Terneuzen vr 4 apr Burgh-Haamstede za 5 apr Wemeldinge wo 9 t/m za 12 apr Middelburg (Ali P»"koW' OOtPUB pz c 29feb) FONDS Provincie Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39