ik toch best wel dapper Les in de Plusklas Concurally met Pasen Zee landelijk wonen.n BBBE5M Vrouw (74) in het ziekenhuis na aanrijding aütiil De leukste reisverhalen vind je op isRadar.nl "X IvREISRRDRR WPZC Zaterdag 22 maart 2008 31 VLISSINGEN - Bij een botsing op de Nieuwe Vlissingseweg in Vlissin- gen sloeg een 74-jarige vrouw uit Oost-Souburg gisteren met haar hoofd tegen de voorruit. Ze zat in de auto bij een 80-jarige Middelburger die niet tijdig kon stoppen toen een voor hem rijden de plaatsgenote voor het oranje licht remde. De vrouw is ter behan deling naar het ziekenhuis ge bracht. Ook op de A58 bij Nieuw en Sint Joosland deed zich giste ren, rond 16.50 uur, een aanrijding voor. Twee auto's raakten bescha digd, er ontstond een file. Nalatenschap Zevenhonderd foto's heeft Neeltje Flipse-Roelse overgedra gen aan het Polderhuismuseum in Westkapelle; De foto's zijn opgenomen in de vaste collectie van het mu seum en vormen een heel be langrijk onderdeel van het mu seum; Daarnaast heeft het museum al le foto's van Flipse-Roelse ge bundeld in een boek; Van een aantal foto's zijn, met toestemming van de fotografe, ansichtkaarten gemaakt die te koop zijn; Alle negatieven zijn opgesla gen in het Zeeuws Archief; Flipse-Roelse heeft voor het Zeeuws Archief gekozen om dat ze vond dat iedereen toe gang moet kunnen hebben tot de foto's; Ook de films die de Westkapel- se heeft gemaakt, zijn bij het Polderhuis in beheer; Ter nagedachtenis aan Neeltje Flipse-Roelse heeft het mu seum een hoek ingericht met werk van haar hand en informa tie over haar. Vanuit de zolderkamer in de Zuidstraat fotografeerde Neeltje de Duitsers die in 1940 het dorp binnenvielen. Neeltje fotografeerde na de oorlog het Portret van Neeltje Flipse-Roelse, gemaakt in 1963. Hoogbegaafde kinderen krijgen les op middelbare scholen. VLISSINGEN - Hoogbegaafde kinde ren uit groep acht van de Archipel scholen mogen vanaf vier april meedoen met de Plusklas. De les sen van de Plusklas worden afwis selend gegeven bij het Schelde- mond College in Vlissingen en Ne- halennia in Middelburg. „Het is fijn voor hoogbegaafde kinderen om gelijken te ontmoeten en een beetje van zichzelf in elkaar te her kennen", zegt Cees Corstanje, di recteur van de Archipel Scholen. VLISSINGEN - Café de Concurrent in Vlissingen organiseert voor de negentiende keer de concurally voor auto's. Dat is een puzzel- tocht. De rally wordt morgen ge houden. Inschrijven kan tussen 12.00 en 13.00 uur. Om 17.00 uur speelt de band The Old Firm. De winnaar van de con curally wordt bekendgemaakt rond 18.00 uur. Meedoen met de rally is gratis. Ca fé de Concurrent is te vinden aan het Bellamypark 22 in Vlissingen. „Daarnaast kunnen we de kinde ren een uitdaging bieden, dat is bij hoogbegaafde kinderen soms no dig." Acht vrijdagen kunnen de kinderen op twee middelbare scho len lessen volgen op het gebied van taal (Scheldemond College) en bètavakken (Nehalennia SSG). Als een kind hoogbegaafd is, wil dat niet altijd zeggen dat het veel hogere cijfers haalt dan zijn leef tijdsgenootjes. „Hoogbegaafde kin deren gaan vaak onderpresteren om bij de rest te kunnen horen." Aan de hand van diverse tests en het observeren van het kind kun nen docenten meestal wel zien of een kind hoogbegaafd is. Elke re zondag van de maand geopend! Cratis parkeren! www.woonplazamiddeiburg.nl door onze eigen vakmensen Grenadierweg 17b - Middelburg www.baderie.nl tot in de kleinste details ontworpen en afgewerkt baderie Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33