PZC 29 Senioren ongerust over zorg 2e paasdag geopend! Opknapbeurt velden 51 Al vijfjaar 'tijdelijk dicht' Beurs bij EMM Nieuwe naam Voor Jos Verstappen is het vaderschap nu het belangrijkste Zaterdag 22 maart 2008 Goes is dé fietsstad van Nederland Tip? redwalch@pzc.nl VLISSINGEN - Toeristen die voor het eerst de voormalige toe gangsweg naar de veerboot naar Breskens zien, zullen wel den ken: volgend jaar heeft de gemeente Vlissingen hier vast iets moois ontwikkeld. Maar toeristen die hier al vijf jaar komen, weten wel beter. De weg ligt er al sinds de opening van de Westerscheldetunnel verlaten bij. En dat blijft voorlopig zo, zegt voorlichter Rijnie de Witte. „De gemeente gaat er wel naar kijken, want het gebied heeft potentie, maar het stadsbe stuur heeft nu even andere prioriteiten." foto Lex de Meester Middelburg mogelijk te ambitieus met streven naar kleinschalige zorg. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Als het niet lukt om zorg voor ouderen op een klein schalige manier aan te bieden, dan moet het misschien wel iets min der kleinschalig. Dat stelt de Mid delburgse seniorenraad in een brief aan het gemeentebestuur. Onlangs maakte Zorgstroom be kend te stoppen met tijdelijke op vang van zorgbehoevende oude ren in Middelburg Zuid. Boven dien haakte de zorginstelling af bij het nieuw te bouwen zorgcomplex in Nieuw- en Sint Joosland. Het zou te duur zijn om aan kleine groepjes mensen zorg te verlenen. De gemeente Middelburg probeert de zorg juist zoveel mogelijk te spreiden over de stad. In elke wijk komen kleinschalige zorgvoorzie ningen. Vanuit die zogenoemde woonservicezones kan ook zorg worden verleend aan andere wijk bewoners. Het is de bedoeling dat ouderen zo langer zelfstandig kun nen blijven wonen. De seniorenraad denkt dat het wel licht tijd wordt dat Middelburg zijn ambities bijstelt. „Als de zorg niet van goede kwaliteit is, valt het Kom de lente proeven bij Intratuin! van 10:00-17:00 uur Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 (Provincialeweg tussen Vlissingen en Koudekerke) Donderdag en Vrijdag koopavond Kijk voor meer informatie op www.intratuin.nl intratuin hele plan, waar we op zich achter staan, in duigen", zegt Alex Dijk- wel van de seniorenraad. „Middelburg heeft, in tegenstelling tot bijvoorbeeld Vlissingen, niet ge kozen voor concentratie van de ouderenzorg. Dat is een goed uit gangspunt, maar het moet wel kunnen. Misschien moet de om vang van die zorgcomplexen wel worden aangepast, want met na me de zorg in de nachtelijke uren vraagt om meer volume." Op een groot aantal plaatsen in de gemeente zijn, of komen, groeps woningen voor ouderen die ver pleeghuiszorg nodig hebben. In Middelburg-Zuid, Nieuw- en Sint Joosland, Arnemuiden en Sint Lau rens zijn dat twee groepen van zes mensen. De seniorenraad vindt dat de ge meente nog eens goed moet na denken of de plannen die een paar jaar geleden zijn gemaakt wel alle maal uitgevoerd kunnen worden. Het samenvoegen van een aantal zorgcomplexen zou een oplossing kunnen zijn voor de geldproble men van de zorginstellingen. ITI De seniorenraad in Middelburg maakt zich zorgen. De raad is bang dat het Middelburgse plan van kleinschalige zorg financieel niet haalbaar is. Voetbalvelden van Serooskerke krijgen een opknapbeurt. SEROOSKERKE - Het hoofdveld en het trainingsveld van voetbalver eniging W Serooskerke verkeren in een niet al te beste staat. Om die reden worden beide voetbalvel den vanaf april onder handen ge nomen. Later beginnen met die onder- houdsklus is volgens de gemeente niet mogelijk omdat de beide vel- ECHTE MAKELAAR 0 1 18-616617 EH den dan niet tijdig klaar zijn om bij de start van het nieuwe voetbal seizoen 08/09 weer te kunnen be spelen. De gemeenteraad van Veere be slist aanstaande donderdag wie het werk mag uitvoeren. Er is voor gekozen beide velden te gelijk aan te pakken omdat dat het meest efficiënt is. In het verleden is gepoogd het trainingsveld hier en daar wat op te knappen. Dat is volgens de gemeente nooit echt een succes geweest. Om die reden krijgt het hele veld nu een beurt. MIDDELBURG - Handbalvereniging EMM houdt vanmorgen (8.30 uur) een boeken-, platen- en kleding- beurs. Locatie: clubhuis Sportlaan. Tip? redactie@pzc.nl Ze zijn hun voornaam voor een poosje kwijt, die twee spelers van dat Zeeuws-Vlaamse voetbal team. Verbale ruzies met scheids rechters zijn er de oorzaak van. 'Idioot', beet de ene speler de leidsman vorige week toe. Goed voor een rode kaart en een nieu we bijnaam onder zijn medespe lers. 'Stommerik', was de weinig vleiende titel waarmee de andere speler afgelopen zaterdag de scheidsrechter aansprak. Hij kreeg dezelfde kleur kaart én ook een nieuwe naam. Vandaag zitten ze op de tribune. Geschorst, maar wel broederlijk naast elkaar: het duo Idioot en Stommerik.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31