Economie Nieuw elan in Kanaalzone Feest der duurzaamheid in Goes deOndernemerni Schuldenaren dieper in de problemen Aiin yjji ciaupandi Is er ook een potje éÊÊk voor mijn plannen? KB de Mortiere 24 Zaterdag 22 maart 2008 PZC Werkgeverskring komt met speerpuntenplan voor economie. door Conny van Gremberghe sas van gent - De twintig groot ste bedrijven in de Zeeuws-Vlaam- se Kanaalzone hebben hun levens kracht herwonnen. Alle bij de Kring van Werkgevers aangesloten bedrijven hebben de intentie de komende jaren hun bedrijvigheid verder uit te bouwen. Dit nieuwe elan heeft de Kring ertoe gebracht om een speerpuntenplan op te stel len. De belangenorgansiatie van de grote bedrijven wil bij overheden en met andere organisaties en in stellingen de komende jaren ijve ren voor initiatieven die de econo mische ontwikkeling kunnen be spoedigen, een betere regionale in frastructuur, het vergroten van het onderwijsaanbod in Zeeuws-Vlaanderen en een soepel ere regelgeving op milieu-en na tuurgebied. Kringvoorzitter Peter Holicki: „De verdubbeling van de aan-en afvoer- wegen van de Westerscheidetun- nel moet met gezwinde spoed wor den aangepakt. De politiek moet beseffen dat uitstel niet getole- j^j Uitstel van verdubbeling van tun- nelwegen mag niet worden geto lereerd. Ook is de aanleg van rail verbinding met Zelzate dringend noodzakelijk. reerd kan worden. Nu wordt ge sproken over 2012, maar gelet op de groei van het verkeersaanbod door de tunnel, zou dat wel eerder mogen." Holicki vindt verder dat het ge praat over de aanleg van een ooste lijke railvervinding Axelse Vlakte - Zelzate nu maar eens gestaakt moet worden en dat dit project daadwerkelijk opgepakt moet wor den. „De containerisatie in onze contreien neemt straks fors toe en dat hebben we deze extra modali teit hard nodig", aldus de Kring voorzitter. Met onderwijsinstellingen wil de Kring komen tot een betere afstem ming van het opleidingenaanbod op de werknemersvraag in de re gio. „Het onderricht dat scholen verzorgen moet aansluiten bij de regionale behoeften en niet bij die van de Randstad. Hier moet niet gedacht worden aan sportopleidin- gen of diergeneeskunde. De regio heeft behoefte aan technisch goed geschoolde mensen. Daar moeten scholen op insteken. Ook ligt er een taak voor bedrijven en ouders die kinderen ervan moet vergewis sen dat wanneer ze kiezen voor een technische opleidingen er hier in de regio goed betaalde banen voor hen weggelegd zijn." De Kring wil verder vaker met de ZMF overleggen over vergunnings trajecten om langdure juridische procedures, de bedrijven veel geld en tijd kosten, te voorkomen. www.woonboulevarddemortiere.nl Nettoresultaat van Pontmeyer stijgt fors zaandam - Pontmeyer heeft in 2007 het nettoresultaat meer dan verdubbeld tot 11,1 miljoen euro te gen 5,4 miljoen in 2006. De omzet steeg met bijna 11 procent naar 444,4 miljoen. Dat maakte het be drijf gisteren bekend. De onderne ming uit Zaandam, die ook een vestiging heeft in Middelburg, zei dat het moeilijk is een uitspraak te doen over 2008. Dat komt door de onrust op de financiële markten. MediaMotion Uden maakt doorstart uden - De onlangs faillietverklaar- de cd- en dvd-fabriek van Media- Motion in Uden maakt een door start. Het bedrijf moet wel de productie terugschroeven, waardoor circa 250 vaste werknemers definitief hun baan kwijtraken. Dat maakte de advocaat van het bedrijf giste ren bekend namens de directie. De 160 medewerkers die mogen blijven, behouden hun oude ar beidsvoorwaarden. Prijzenoorlog supers gaat nieuwe ronde in Amsterdam - Supermarkten ma ken zich op voor een nieuwe slag in de prijzenoorlog. Albert Heijn verlaagt vandaag de prijzen van ruim duizend producten en Plus doet dat dinsdag met duizend arti kelen. De verlagingen bij AH ma ken deel uit van een drie weken durende reclamecampagne voor A-merken. Tot de artikelen die Plus blijvend in prijs verlaagt, be horen schoonmaakmiddelen. §j| col/vereniging Reymerswael leer GOLF spelen Maak kennis met de golfsport via onze groepslessen van 3 uur op: 30 maart 2008 en 5-13-19-27 april 2008 en 3-10-11-17 mei 2008 (aanvang 13.00 of 15.00 uur) Deelnamekosten 20,- pp Aanmelden via: info@reymerswael.nl Meer informatie op www.reymerswael.nl Les in maatschappelijk verantwoord bezig zijn voor ondernemers. door Ben Jansen goes - Twee bewindslieden en een topband. Het affiche van het evenement Duurzaam Gewoon Doen!, donderdag in de Zeeland hallen in Goes, is indrukwekkend. Minister-president Jan Peter Bal kenende, Vrom-minister Jacqueli ne Cramer en BW komen onder strepen hoe groot het belang is van maatschappelijk verantwoord ondernemen. Duurzaam Gewoon Doen! is een initiatief van de provincies Zeeland, Oost- en West-Vlaande- ren. Het is bedoeld voor onderne mers uit Nederland en Vlaanderen die zich op de hoogte willen ko men stellen van de mogelijkheden om beter om te gaan met grond stoffen-, energie- en afvalstromen. Voorbeelden te over donderdag op het feest der duurzaamheid. Zes tien bedrijven en instellingen die meedingen naar de nationale prijs voor duurzaamheid en innovatie, het Ei van Columbus, presenteren zich. Deze prijs is ingesteld door zeven ministeries. Onder de kandi daten zijn twee Zeeuwse kansheb bers: schelpenverwerker Van der Endt-Louwerse in Yerseke en pro ducent van vleesvervangende ve zels Meatless in Goes. Behalve bij deze genomineerden kunnen ondernemers hun licht opsteken tijdens lezingen en work shops over onderwerpen als bio brandstoffen en bio-energie, geld verdienen met duurzaam onderne men, maatschappelijk verant woord ondernemen is geen idealis me, duurzaam inkopen en fair tra- de en maatschappelijk verant woord ondernemen voor dum mies. Bovendien zijn er kookwork- shops, discussies tussen specialis ten, gesprekken aan stamtafels en tijdens een spelletje poolbiljart. De uit Zeeland afkomstige mode ontwerpster Rianne de Witte Ondernemers uit Nederland en Vlaanderen verdiepen zich don derdag in Goes in mogelijkheden om hun bedrijf maatschappelijk verantwoord te laten werken. toont kleding die op duurzame wijze is geproduceerd. Minister-president Balkenende ver richt om 13.30 uur de opening van het evenement. Nadat in de loop van de middag het Ei van Colum bus is verschillende categorieën is uitgereikt (duurzame bedrijfsvoe ring, duurzame dienst of product, duurzame productietechnologie, duurzame internationale samen werking en duurzame maatschap pelijke initiatieven), reikt minister Cramer om 19.30 uur de hoofd prijs uit. Het evenement wordt van 20 tot 21 uur afgesloten met een optreden van Blof. De PZC belicht vanaf dinsdag vier Zeeuwse bedrijven die op een maat schappelijk verantwoorde manier on dernemen. den haag - Nederlanders met schulden zitten twee keer zo diep in de nesten als vijf jaar geleden. Bedroeg de gemiddelde schuld toen zestienduizend euro, nu klop pen mensen bij hulpverleningsin stanties aan met een schuld van dertigduizend euro. Ger jaarsma, voorzitter van de Ne derlandse vereniging voor Volks krediet, noemt dat 'schrikbarend'. „Mensen durven steeds meer gro te dingen, zoals een auto of een breedbeeld-tv, op afbetaling te ko pen. Ook de man zonder baan wil een auto voor de deur vanwege de status. En de winkels stimuleren het kopen op afbetaling." Vorig jaar zochten 47.500 schulde naren hulp bij instanties als de stadsbanken. Dat is iets meer dan in 2006 (plus 1500), maar twee keer zoveel als de 23.000 probleem gevallen in 2002. Home Mijn Bedrijf Alles over subsidies, vergunningen en méér. deOndememer.nl is hét business-to-business platform van Nederland, U vindt er bijv/oorbeeld gratis handige tips, praktische artikelen, checklists, modelbrieven, modelcontracten en andere antwoorden op vragen met betrekking tot personeel, financiën, bedrijfsvoering, ICT, juridische zaken en meer Meld u dus nu gratis aan bij de grootste regionale kennisbron voor ondernemers. Gericht op succes Van 13.00 tot 17.00 uur Paasactiviteiten op het parkeerterrein van Woonboulevard de Mortiere Op 'Ml //JüiJfi fyjeede Püüïdüzj

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 24