land Rechtsgang belast economie Nieuwsbrief voor wijken Terneuzen www.snowMeHinnedenand.iii vanal IS,- www.rotsvast.nl Bisschop Leo Dobbelaar (65) overleden makelaar M2Makelaars.nl Nieuw riool in Noordstraat Kloosterzande PZC Zaterdag 22 maart 2008 33 Kring van Werkgevers om tafel met ZMF om procedures voor te zijn. door Conny van Gremberghe SAS VAN GENT - Milieuorganisaties in Nederland berokkenen de eco nomie schade door bij elke be- drijfsuitbreiding of vergunningher ziening procedures aan te span nen. De Zeeuwse Milieufederatie (ZMF) is geen uitzondering, want ook die maakt vaak de gang naar de bestuursrechter. Dit stelt Peter Holicki, de nieuwe voorzitter van de Kring van Werkgevers in de Ka naalzone. Hij hoopt aan de systematiek van 'het procederen om te procederen' een eind te kunnen maken door vaker met vertegenwoordigers van de ZMF om de tafel te scharen. Volgens Holicki kan intensief voor overleg met de milieuorganisatie over vergunningherzieningen lang lopende juridische procedures voorkomen. „Dit moet niet gezien worden als een oorlogsverklaring aan de milieuorganisaties. Integen deel. We willen juist vrede. Ons probleem is dat het hele vergun ningentraject in Nederland onbe trouwbaar is geworden. Bij nieuwe vestigingen is het regel geworden dat er wordt geprocedeerd. Zulke procedures duren vaak erg lang en als je als bedrijf jaren moet wach ten om te kunnen beginnen, de banken zich beginnen te roeren omdat investeringen niet rende ren, dan zijn de problemen vaak niet te overzien. Uitzonderingen zijn inmiddels in Nederland norm geworden en dat schrikt heel wat bedrijven van buiten Nederland af om hier iets te ondernemen", legt Holicki uit. Ook Zeeland heeft; door de proce- deerzucht van bepaalde natuur- clubs nieuwe bedrijvigheid ver speeld. Kring-secretaris Wies Sa- man bevestigt dit, maar hij noch zijn voorzitter willen namen noe men. De Kring van Werkgevers maakt zich zorgen over het gebrek aan groeiruimte voor de grote be- pjl De Kring van Werkgevers wil va- ker met de ZMF om de tafel om over vergunningherziening te pra ten. Daarmee hoopt de Kring pro cedures te voorkomen. drijven. Nationale en Europese re gelgeving - met name de Natura 2000 regels - beperken bedrijven steeds meer in hun bedrijfsvoe ring. Saman: „Om een voorbeeld te noemen het Canisvlietgebied bij Westdorpe. Dat reservaat is de afgelopen jaar uitgebreid. De be grenzing ligt nu bij het Kanaal van Gent naar Terneuzen. Door de ver schuiving van die begrenzing dient de industrie in Sas van Gent bij alles wat ze doet rekening te houden met dat natuurgebied." „Daar komt nog bij", zegt Holicki, „dat bedrijven moeten bewijzen wat voor effecten hun bedrijfsvoe ring zal hebben op zeehonden en vogels. De eisen gaan zover dat de handhaving uiteindelijk niet vol te houden is." OP ZOEK NAAR WOONRUIMTE? Bezoek ons aan de Londensche Kaai 45 m Middeiburg. OF WILT U WOONRUIMTE VERHUREN? GRATIS VOOR VERHUURDER! ROTS VAST GROEP Os grootste vertiuurmakeiaar T 0118 - 611412 E. m<dde!burg@rotsvas! r.i door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen wil in de wijken waar een wijktafel is ingesteld regelmatig een nieuwsbrief huis-aan-huis ver spreiden om de wijkbewoners te informeren over de activiteiten van de wijktafel. Burgemeester en wethouders ant woorden dat op vragen van raads lid Peter Clijsen (GroenLinks). Die zet vraagtekens bij de onafhanke lijkheid van de redactie van de ge meentelijke nieuwsbrieven en wil liever niet dat deze de wijkkrant- jes van de wijkraden vervangen, d- De nieuwsbrieven verschijnen on der auspiciën van de wijktafel en van de partijen die er aan zitten, zoals de wijkraad. In die zin draagt elke partij bij aan de zelfstandige eigen inbreng, stelt het college. Als de nieuwsbrieven van de wijkta- fels een succes blijken, zullen ze ook worden uitgegeven voor de wijken waarin daar behoefte aan is. „Daarbij zal er voor worden uit gekeken dat bestaande initiatieven niet voor de voeten worden gelo pen en nieuwe initiatieven niet worden ontmoedigd." Het is volgens B en W zeker niet de bedoeling bestaande kranten te vervangen. „Wel willen we bewo ners van wijken waar zulke perio dieken verschijnen die informatie waar ze recht op hebben niet ont houden." Talitha Jansen laatste finalist voorleesstrijd hulst - Talitha Jansen, leerling van de openbare Sandeschool in Kloosterzande, is de vierde en laat ste Zeeuws-Vlaamse finalist van de Nationale Voorleeswedstrijd. Talitha won de laatste voorronde van de voorleeswedstrijd in Hulst. Ze las voor uit het boek Het Dra- kenpad van Carry Slee. De provin ciale ronde van de Nationale Voor leeswedstrijd is zaterdag 5 april in de bibliotheek in Middelburg. Sponsorloop Wingerd brengt 917,50 euro op TERNEUZEN - De zestig leerlingen van de school De Wingerd voor verstandelijk gehandicapte jonge ren tussen twaalf en zeventien jaar in Terneuzen hebben tijdens een sponsorloop 917,50 euro bij een gelopen voor Unicef In de na bijheid van de school was een drie honderd meter lang parcours uitge stippeld. De leerlingen liepen een uur lang dat parcours. Elk rondje leverde geld op. kloosterzande - In verband met rioleringswerkzaamheden door de gemeente Hulst wordt de Noord straat tussen de zuidelijke bebouw de kom van Kloosterzande tot aan de aansluiting Drogendijk-Maria- dijk vanaf maandag 31 maart tijde lijk afgesloten voor alle verkeer in beide richtingen, met uitzonde ring van (brom)fietsers. De woningen aan de straat blijven bereikbaar. Vanaf het moment dat de afsluiting van de Noordstraat in gaat, wordt de Waterstraat weer toegankelijk voor alle verkeer. Daar vonden eerder soortgelijke werkzaamheden plaats. Het werk is naar verwachting om streeks vrijdag u april afgerond. addis abeba - De uit Boschkapelle afkomstige bisschop Leo Dobbe laar is gisterochtend op 65-jarige leeftijd overleden in de Ethiopi sche hoofdstad Addis Abeba. Vol gens pater Harry Jaspers van de congregatie van de Lazaristen, waartoe ook Dobbelaar behoorde, is hij in zijn slaap gestorven. Nadat Dobbelaar in 1967 in de pa rochiekerk van zijn oude woon plaats tot priester werd gewijd, ver trok monseigneur Dobbelaar na enkele jaren van theologische stu die in 1971 naar Ethiopië. Daar ver richtte hij tot zijn dood pastoraal werk. „Hij heeft zijn hele leven kei hard klaargestaan voor het werk in de kerk en weinig aan zichzelf ge dacht", aldus Jaspers. De uitvaart van Dobbelaar is dinsdag in Addis Abeba. Daarna wordt hij ter aarde besteld op de missiepost in Conci. De grote bedrijven in de Kanaalzone worstelen in steeds grotere mate met natuur-en milieuregelgeving. De grenzen van natuurgebieden, zoals de Canis- vliet bij Westdorpe, schuiven dichter naar de industriezones en beperken de groeimogelijkheden, foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 157