Zeeland d vv Meer geld voor emigratiecampagne PZCI29 Aandacht voor het erfgoed 2e paasdag geopefnd! Gluurmuur Braakman gesloten tijdens broedseizoen reigerkolonie ZEEUWS-VLAANDEREN 51 4 35 Sloop brugkelder zeesluis in volle gang Voor Jos Verstappen is het vaderschap nu het belangrijkste Goes is dé fietsstad van Nederland Zaterdag 22 maart 2008 Tip? redtern@pzc.nl Stichting moet over ruim budget beschikken voor promotie streek. door Conny van Cremberghe en Frank van Cooten TERNEUZEN - Een stichting moet op korte termijn de Zeeuws- Vlaamse promotiecampagne ver der vormgeven. De stichting zal voor de zomervakantie het levens licht zien. De nieuwe promotieclub dient te beginnen met een beginkapitaal van vier tot vijf ton. Gemeenten en bedrijven zullen een deel van dit budget bijeenbrengen. Voorts wordt gerekend op een substantië le bijdrage van de provincie, die op jaarbasis 675.000 euro voor pro motionele camapgnes beschikbaar heeft. Vertegenwoordigers van de ge meenten en een flinke delegatie van het Zeeuws-Vlaamse bedrijfsle ven bespraken donderdag over het vervolg van de regionale promotie campagne. Werkgeversvoorman Peter Holicki: „Eigenlijk waren we een beetje geschrokken van het succes van de Zeeuws-Vlaamse stand op de emigratiebeurs in Nieuwegein. We hadden op be hoorlijk wat respons gerekend, maar die bleek wel erg groot. Ove rigens is dat voor ons reden te meer om een vervolg te geven op deze goede start. Het 'momentum ist da' zeggen ze in Duitsland, Wel nu, dat geldt ook hier." Het is de bedoeling dat de nog wat kale website uwnieuwetoekomst. nl op korte termijn verder wordt ingevuld. De grote bedrijven zijn Emigratiebeursbezoek krijgt ver- volg met een nieuwe promotie stichting die Zeeuws-Vlaanderen aan nieuwe inwoners moet hel pen. voorts van zin om een bureau in te huren dat op zoek gaat naar partnerbanen voor nieuwe migran ten. Jaap Sala maakte donderdagavond als enige burgemeester (Sluis), Jan Frans Mulder van Hulst en Jan Lo- nink van Terneuzen waren verhin derd, deel uit van een gezelschap van twintig mensen dat 150 tele foontjes pleegde naar potentiële nieuwe Zeeuws-Vlamingen. Deze belangstellenden hadden zich aan gemeld tijdens de emigratiebeurs in Nieuwegein. „Het is prima gegaan", zei Sala. „Zelf heb ik vijftien mensen ge sproken. Mij viel op dat velen al be zig zijn met het kijken naar een woning en werk in ons gebied. 'We zijn de Randstad spuugzat. We verhuizen liever vandaag dan morgen naar Zeeuws-Vlaanderen', kreeg ik te horen." Sala zegt geen enkele keer te zijn afgesnauwd door mensen die telefoontjes in de avonduren van verzekeraars en lo terijen meer dan beu zijn. „De mensen reageerden direct enthou siast. Hoeveel mensen daadwerke lijk naar Zeeuws- Vlaanderen ver huizen is moeilijk te voorspellen. Laat het een kwart zijn, maar ook dat is moeilijk in te schatten." TERNEUZEN - De sloop van een deel van de kel der van de noordbrug over de zeesluis in Terneu zen vordert gestaag. Slopers halen grote stukken beton uit de ruim twintig meter diepe kelder, die gereed gemaakt wordt voor de montage van een nieuwe brug. Bruggenbouwer Kloos Hollandia in Krimpen aan de IJssel levert die begin april in Ter- neuzen af. De aanpassing van de brugkelder is no dig omdat het draaipunt van de nieuwe bascule- brug enkele meters verder naar achter wordt ge plaatst. Dat maakt de brug minder kwetsbaar. foto Camile Schelstraete door Wout Bareman TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen gaat in overleg met de heem kundige verenigingen een archeo logisch beleid formuleren. Daar naast worden ook de (jonge) mo numenten in kaart gebracht. On derzoek daarnaar loopt al geruime tijd. Voorzitter Edwin Hamelink van de Heemkundige Vereniging Ter- neuzen is blij met de aandacht van de gemeente voor het erfgoed. Dat er sprake is van een ommezwaai in het beleid bleek hem tijdens overleg met de wethouder Jaap Bos (cultuur) en Frank van Hulle (projecten). „Er was alle begrip voor ons pleidooi om de restanten van de zuidbeer, onderdeel van de vestingwerken van bijna twee eeu wen geleden, te behouden." Het plan om de beer, die tevoorschijn kwam bij werkzaamheden op het Schuttershof, permanent in beeld te houden met een glasplaat, bleek onuitvoerbaar. Wethouder Van Hulle: „Maar we vinden wel dat de plaats van de zuidbeer via een speciale bestrating én een informa tiepaneel moet worden gemar keerd. Ik heb de zaak besproken met de aannemer en die vond het een leuk idee. Bij de aanleg van het Schuttershofcomplex zal de zuidbeer extra worden ontzien." Kom de lente proeven bij Intratuin! van 10:00 -17:00 uur Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 (Provincialeweg tussen Vlissingen en Koudekerke) Donderdag en Vrijdag koopavond Kijk voor meer informatie op www.intratuin.nl intratuin door Eugène Verstraeten BRAAKMAN - De gluurmuur in het natuurgebied de Braakman, waar natuurliefhebbers vogels kunnen observeren, wordt tijdens het vo- gelbroedseizoen afgesloten. Staats bosbeheer heeft dat besloten om de blauwe reigers en zilverreigers in het gebied in alle rust te laten broeden. Een aantal vogels heeft uitgerekend de bomen bij de gluur muur als broedplaats gekozen. In de Braakman vindt de grootste kolonie zilverreigers van Neder land een plekje. Staatsbosbeheer is bezig om de eigendom van het vo geleiland in de kreek te verwer ven. Het eiland is bijna opgeslokt door de golven en de daar broe dende kolonie kleine zilverreigers verliezen hun broedgebied. Op dit moment is het vogeleiland eigen dom van het recreatiecentrum de Braakman. Als Staatsbosbeheer het eiland in bezit heeft begint in het najaar het herstel van het vo geleiland. Tot die tijd zijn de blauwe en zil verreigers aangewezen op andere bomen in de omgeving. De naald bomen in dit gebied bieden vol gens de boswachters Marijke Lie- man en Hans van Hage prima tij delijke vervanging. De gluurmuur is daarom tijdens het broedsei zoen gesloten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 153