Boerenbond met tuincentrumallure Zee landelijk wonen.n WOON PL AZA t MIDDELBURG Loods gesloopt op verzoek van omwonenden Plaquette voor weldoenster Boxspring De leukste reisverhalen vind je op sv lAiREISRRORR PZC Zaterdag 22 maart 2008 31 WEMELDINGE - De leegstaande loods aan de Zuidelijke Achterweg in Wemeldinge gaat zo snel moge lijk tegen de vlakte. Wethouder Jon Herselman (WD, volkshuis vesting) heeft dat omwonenden beloofd. Die zijn bang dat de loods in de handen valt van de pyro maan van Wemeldinge. Op de kavel moeten vier starters- woningen verrijzen. Woningbouw vereniging RWS heeft een plan uit gewerkt. „Het zijn huizen die 'te woon' worden aangeboden. Men sen kunnen kiezen voor huur of koop met de koopgarantformule", zegt Herselman. Wanneer de wo ningen worden gebouwd, is nog niet bekend. Het plannetje kost 323.000 euro, maar er is een tekort van 240.000 euro. Provincie en ge meente hoesten daarvan 140.000 op; de rest zou van RWS moeten komen. Herselman: „In ruil daar voor mogen ze tien woningen bou wen in de Zuidhoek. RWS beraadt zich op dit voorstel." UI tot in de kleinste details ontworpen en afgewerkt Eigenaar Johan de Winter met konijn Koos in de nieuwe aanbouw van de Boerenbondwinkel in 's-Heerenhoek. foto Willem Mieras Nieuwe grote kas biedt extra ruimte voor onder meer tuinmeubelen. door Mieke van der Jagt 'S-HEERENHOEK - De Boerenbond in 's-Heerenhoek houdt vandaag de laatste actiedag voor de ope ning van de nieuwe winkel. Met de aanbouw van een enorme kas heeft de winkel nu meer de allure van een tuincentrum gekregen, maar het blijft een Boerenbond winkel. Dat betekent dat je er nog steeds al les kunt krijgen voor je beesten, van geneesmiddelen tot diervoer, dat de werkkleding in alle maten voorradig is en dat het zaai-, leg-, poot- en plantgoed precies in het goede seizoen in de schappen ligt. Eigenaren Wilco van de Guchte en John de Winter bouwden de kas om meer keuze te bieden in tuinmeubelen en tegelijk ruimte te scheppen in de winkel. „Er is veel veranderd in de manier van werken in de Boerenbondwin kels." John de Winter vertelt dat de klanten vroeger direct naar de toonbank liepen. „Ze vroegen bij voorbeeld om twintig kilo kippen voer en wij gingen dat dan halen. Je rekende af, zei dankjewel en goeiendag, en dat was het dan." Nu is de winkel een soort hele gro te supermarkt, gespecialiseerd in artikelen voor het buitenleven. Een klant die om een rol schapen gaas komt, ziet van alles liggen wat hij misschien ook wel kan gebrui ken. Direct bij de ingang wordt de nieuwe aanpak onbewust gesym boliseerd. In een groot hok ligt een glanzend, bruin konijn te sla pen. 'Te koop: konijn Koos, 7,50 euro', staat er op het bordje. Koos zou het moeten schoppen tot im pulsaankoop, een begrip waarmee 'Veel mensen kijken, vooral in het voorjaar, graag eens wat rond' vroeger in de Boerenbondwinkel niet gewerkt werd. Het konijn is van John's dochter, ze heeft er te veel, en als het weg is, houdt de konijnenverkoop op. Maar impulsaankopen vallen er ook na Koos' vertrek nog genoeg te doen. Wilco van de Guchte: „Niet iedereen komt nog voor een speciale boodschap naar de win kel. Veel mensen kijken, vooral in het voorjaar, graag eens wat rond. De Boerenbondwinkel in 's-Hee renhoek is de enige in Mid den-Zeeland. In Zeeuws-Vlaande- ren zijn nog drie winkels overge bleven van de vroegere CHV-de- tailhandelspoot. Het complex van de collectieve handel aan de Werrilaan in 's-Hee renhoek is gesplitst. Het grote spul dat per ton verkocht wordt, is over genomen door de CZHV, die de grote boeren voorziet. De Boeren bond is er voor de kleine boeren, hobbyboeren, burgers en buiten lui. GOES - In Historisch Museum de Bevelanden in Goes wordt zater dag 5 april een plaquette onthuld. Dat gebeurt als dank voor het ge schonken legaat van Cornelia Jaco- ba van der Linden uit Hellevoet- sluis. Zij liet het museum vorig jaar zeshonderdduizend euro na. De plaquette wordt om 12.00 uur onthuld door museumdirecteur Hans Oomen. sBhB naast Hotel Arneville Trendhopper. collection Elke te zondag van de maand geopend! Gratis parkeren! Pft (AltijdGoedSlaperrf 0118 674 010 V'~*v/- - www.woonplazamiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 135