Rotonde bij kassen mogelijk pas in 2010 SKSItStSS;"' Ook Mozes was overwerkt Een kinderboekwinkel tussen schapen en kippen jjjjj? |fl 0tm ^3jg& ÉI ÜÖi! H Hl 30 Zaterdag 22 maart 2008 PZCB Joel Celdof tussen haar kinderboeken, in de tjokvolle schuur. foto Willem Mieras De Boekenwurm in Wolphaartsdijk viert tienjarig bestaan. door Lilian Dominicus WOLPHAARTSDIJK - Diep in de pol ders van Wolphaartsdijk woont Joel Geldof met haar drie kinde ren, twee schapen, kippen, katten en hond. Vanuit dat huis aan de dijk, met uitzicht op de boerenak- kers en de bossen van De Piet, runt ze haar winkeltje in kinder boeken. Al tien jaar lang schuimt ze markten af, om kinderboeken in- en te verkopen. En om dat te vieren is het 19 april feest in de Eg- bert Petruspolder. Wie het gezellig rommelige huis van Joel betreedt, struikelt over de kinderboeken. Hoe kan het ook an ders, voor een handelaar in kinder boeken. „Om boeken te verkopen, moet je er ook iets mee hebben. Een tic", verklaart ze. „Gelukkig heb ik dat. Zelf spaar ik onder meer de Gouden Boekjes-reeks en de prentenboeken van Lemnis- caat." In de schuur is het nog veel gek ker. Daar staan de boeken tot in de nok gevuld en ook op de vloer staan nog dozen vol. „Dat moet al lemaal nog opgeruimd worden voor de 19e april. Er is nog veel werk te verzetten voor het zover is", verzucht Joel. Nijntje, Dik Trom, Winny the Pooh en Harry Potter zijn nog maar enkele van de bekendere wer ken uit de duizenden boeken. „Te genwoordig verschijnt er zoveel. Het is bijna niet meer bij te hou den, tenzij je er professioneel mee bezig bent. Maar zelfs dan. Ik wist niet eens dat er zoveel Zeeuwse kinderboekenschrijvers waren!" Het winkeltje is ooit heel klein schalig begonnen. „Met boeken van anderen. Als ik ze verkocht, deelden we de opbrengst. Dat was een hele boekhouding. Maar nu is dat het eigenlijk ook weer, met de boeken die via het internet gaan." Joel is altijd een boekenwurm ge weest, maar haar ogen zijn openge gaan toen ze als groepsleidster ging werken bij een medisch kleu terdagverblijf. „Toen ben ik erach ter gekomen wat boeken voor kin deren betekenen. Als ze luisteren 'Om boeken te verkopen, moet je er ook iets mee hebben. Een tic' naar een verhaal over, ik zeg maar wat, Japie z'n konijn die doodgaat. Daar kunnen ze zich mee vereen zelvigen. Ze zien dat een ander kindje dat ook heeft meegemaakt. Of ze gaan ineens praten." Tien jaar De Boekenwurm, Egbert Petruspolderweg 1, Wolphaartsdijk, zaterdag 19 april vanaf 10.00 uur. Met workshops schrijven en teke nen, vragenuurtje met Zeeuwse kin derboekenschrijvers en open po dium. Info en reserveren: www.de- boekenwurm.nl of 0113-586140. Procedures kunnen ontsluiting Bathpolder nog twee jaar vertragen. door Luc Oggel rilland - De aanleg van een roton de voor de ontsluiting van het kas- sengebied in de Eerste Bathpolder bij Rilland laat mogelijk tot het tweede kwartaal van 2010 op zich wachten. Een procedure om beno digde gronden in handen te krij gen, duurt in het slechtste geval nog twee jaar. De gemeente Reimerswaal heeft al sinds 2004 plannen om tussen de Lindeweg en buurtschap Midden hof een rotonde aan te leggen. Het verkeersplein moet ervoor zorgen dat het kassengebied beter bereik baar wordt, want de huidige ont sluiting laat te wensen over. Dat de rotonde er nog steeds niet ligt, komt doordat één van de grondei genaren, A. Boot, zijn percelen tot op heden niet wil verkopen voor klein vaarbewijs marifonie jachtradar praktijkvaren VIC Vaaropleidingen Goes tel. (0113) 27 05 99 06 40 00 59 87 www.vicvaar.nl Vandalisme bij brede school in Coese Polder GOES - Jongeren richten regelmatig vernielingen aan op het plein van de nieuwe brede school in De Spinne in Goes. Lampen worden kapot getrapt en er wordt gevoetbald met spullen die van toestellen en het gebouw zijn gesloopt. De politie kan groep jes hangjongeren niet wegsturen, omdat het plein vrij te betreden is. Daarom laat de gemeente bordjes plaatsen met de tekst: verboden voor onbevoegden. Zo heeft de po litie wel een juridisch handvat. de geboden prijs. Hoewel de ge meenteraad afgelopen zomer heeft ingestemd met het in gang zetten van een onteigeningsprocedure en de Kroon dat besluit eind vorig jaar heeft goedgekeurd, benadrukt wethouder J. Sinke dat een minne lijke oplossing nog altijd de voor keur heeft. Dat dat lukt, is volgens hem evenwel uitgesloten. „We gaan binnenkort weer praten, maar zijn vraagprijs en ons bod lig gen zover uit elkaar dat we daar niet uitkomen." Sinke noemt het bod van de gemeente 'royaal'. „We bieden zes euro per vierkante me ter, terwijl de prijs van de meeste grond rond de vier euro per vier kante meter ligt." Volgens Boots advocaat A. den Hollander vertegenwoordigen de Vanwege dreigende procedures duurt het mogelijk nog twee jaar voordat er een rotonde voor de ontsluiting van de Eerste Bathpol der kan worden aangelegd. Gelegenheidskoor zingt en presenteert cd GOES - Het Gelegenheidskoor uit Krabbendijke houdt maandag een zangavond in de Grote kerk in Goes. Tijdens deze avond wordt ook de paas-cd gepresenteerd die enkele weken geleden is opgeno men. Er is veel samenzang, wat in houdt dat het publiek actief deel neemt aan de zangavond. Voor kinderen is er een speciaal pro gramma. De avond begint om 19.30 uur, toegang is gratis. Ambachtscentrum in teken van sieraden GOES - In het Ambachtscentrum in Goes is maandag een sieraden- middag. Op het middenplein zijn sieraden te koop, terwijl in de ate liers ambachtslieden laten zien hoe ze te werk gaan. Het programma begint om 13.00 uur en duurt tot 16.30 uur. Toe gang is gratis. Het ambachtscen trum is te vinden in recreatiepark De Hollandsche Hoeve. percelen echter geen agrarische waarde, maar een - veel hogere - complexwaarde. „Als we er na de komende onderhandelingen niet uitkomen, zal de rechter eraan te pas moeten komen", zegt Sinke. „Een deskundige geeft dan een on afhankelijk advies over de prijs. Ko men we tot een akkoord, dan is het mooi, zo niet, dan kan Boot nog in beroep. Maar we kunnen hoe dan ook in het tweede kwar taal van 2010 over de grond be schikken, want de procedure duurt maximaal twee jaar." Volgens de wethouder is het niet problematisch dat de rotonde nog op zich laat wachten. „Er ligt nu een redelijke ontsluiting." Voor de gemeente heeft een eventuele na delige uitspraak van de rechter be grotingstechnisch geen gevolgen, omdat ontwikkelaar Fortis de grond overkoopt. De rotonde staat in het Meerjaren programma Infrastructuur Zee land 2008-2012 en kost vier ton. Koopmansdank keert terug na grote beurt noordland - De KNRM-redding- boot Koopmansdank keert donder dag terug naar Neeltje lans. Het schip is tweeëneenhalve maand uit de vaart geweest voor groot on derhoud en aanpassingen. Bij de blusinstallatie is een schuimtank gemonteerd. De red dingboot is verder uitgerust met drie camera's die opnamen maken tijdens inzet bij calamiteiten en ook bij oefeningen. Alle bewegen de onderdelen zijn gedemonteerd en zo nodig vervangen. De elektronische installatie is ge moderniseerd en de reddingboot heeft ook een nieuw verfje gekre gen. HETELUCHTVERWARMING [BRÏNK Onderhoud 24h service -Vervanging Watertorenweg 18 - 4651 AB Steenbergen Tel. 0167-563294 - www.warmtegarantsteenbergen.nl Vier van de vijf hectare op Olzendepolder is inmiddels verkocht. door Luc Oggel YERSEKE - Iets langer dan een half jaar geleden was de belangstelling nog nihil, maar inmiddels weten bedrijven het natte deel van bedrij venterrein Olzendepolder in Yerse- ke te vinden. Vier van de vijf hec tare zijn verkocht. Daarmee lijkt de keus van de ge meente Reimerswaal om de grond vast te houden voor de doelgroep - bedrijven die iets met aquacul- :uur (willen) doen - en niet te ver kopen aan andere gegadigden de juiste te zijn geweest. „Er ligt nu weliswaar nog één hec tare, maar gezien de interesse van uit de doelgroep is het niet verstan dig om die weg te geven", zegt wet houder Jaap Sinke. Hij is verheugd over de belangstelling voor het 'natte' deel van Olzendepolder, waarvoor jaren geleden speciaal een leiding is aangelegd die Ooster- scheldewater naar het terrein trans porteert. „Het is opvallend, maar bij Nishoek (een bedrijventerrein bij Kruiningen, red.) hebben we het ook meegemaakt. Er was twee jaar lang geen belangstelling en nu staan ze in de rij." Dat Olzendepolder nog enigszins kaal oogt, komt volgens Sinke doordat er ook enkele strategische aankopen zijn gedaan door bedrij ven die op een later tijdstip van de grond gebruik willen maken. Leon van den Broeke combineert Bijbel met organisatieproblemen. door Carla van de Merbel MELISKERKE - „De eerste organisa tiedeskundige, zo vertelde een do cent op de heao in Vlissingen ooit, was letro, de schoonvader van Mo zes. )etro zag dat Mozes overwerkt was en vertelde hem wat hij an ders moest doen en dat hij ook moest werken aan zijn rust." Leon van den Broeke, organisatie deskundige, theoloog en predikant bij de protestantse gemeente in Biggekerke en Meliskerke, haalt Mozes een paar keer aan in zijn boekje Geïnspireerd leiderschap. Sinds deze week ligt dit boek in de winkel. Van den Broeke (Kruinin gen, 1966) schreef 52 teksten waar in hij Bijbelverhalen combineert met hedendaagse organisatiepro blemen (en daarmee zijn opleidin gen theologie en organisatiekun de). Het boek is bedoeld voor lei- 'Het is altijd de kunst bijbelverhalen te vertalen naar de tijd waarin je leeft' dinggevenden in alle mogelijke soorten organisaties. Elke beschouwing begint met het noemen van het Bijbelhoofdstuk en de verzen waarin het betreffen de verhaal staat. Daarna beschrijft Van den Broeke - in korte, heldere en daardoor prettig leesbare zin nen - de betekenis van het verhaal voor nu. „Bijbelverhalen zijn vaak verrassend actueel", licht Van den Broeke zijn boek toe. „Het is altijd de kunst Bijbelverhalen te verta len naar de tijd waarin je leeft." De dominee sluit met zijn boek, zo zegt hij, aan op de tendens die er is naar het zoeken naar spiritua liteit. „En of je gelooft of niet, de Bijbel is ook een oud boek met mogelijk handreikingen voor het dagelijks leven. Zo kan de Bijbel ook antwoord geven op vragen over hoe je in een organisatie met mensen omgaat." Leon van den Broeke: Geïnspireerd leiderschap, uitgeverij Protestantse Pers Heerenveen, €9,95

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 134