Zeeland Kans op conferentieoord in fort PZCI29 paasdag g11 2e Hartje Goes nog fraaier BEVELANDEN-THOLEN 51 35 Scouts gaan op pad in Zeeland Nieuwe naam Voor Jos Verstappen is het vaderschap nu het belangrijkste Zaterdag 22 maart 2008 Goes is dé fietsstad van Nederland Tip? redgoes@pzc.nl Borsele wil plan dat past bij de kleine schaal van Ellewoutsdijk. door Harmen van der Werf ELLEWOUTSDIJK - Het idee voor een conferentieoord met slaapac- commodatie in en rond fort Elle woutsdijk verdient een kans, vindt de Borselse wethouder Marga Ver- mue (CDA, ruimtelijke ordening). Ondanks afwijzende reacties uit El lewoutsdijk wil ze proberen het project van de grond te tillen, op een schaal die bij het kleine Elle woutsdijk past. Eigenaar Natuurmonumenten wil in het fort iets kleinschaligs begin nen, een thee- en koffieschenkerij met jeugdherbergachtige slaapplek- ken. Op verzoek van de gemeente Borsele hebben twee bureaus, No- Beach uit Amsterdam en het Zeeuwse Rothuizen-Van Doorn-'t Hooft, in alle vrijheid verder nage dacht over toekomstige mogelijk heden voor het fort. Zij kwamen met ideeën voor een congrescen trum met slaapaccommodatie in en bij het fort voor de top van de markt. „Of het dat precies moet worden, kun je je afvragen, maar je kunt ook een middenweg bewandelen", zegt Vermue. „Bijvoorbeeld een kleinschalig conferentieoord met slaapcapaciteit voor honderd men sen. Dat kan voor Ellewoutsdijk een aanwinst zijn, zonder dat dorpsbewoners er veel van mer ken." Vermue wil proberen draagvlak te scheppen voor dit idee bij zowel Natuurmonumenten als de dorps- HTJ Eort Ellewoutsdijk dreigt te ver- kommeren, als er niets gebeurt. Borsele zint op een conferentie oord en zoekt draagvlak bij Na tuurmonumenten en dorpsraad. raad Ellewoutsdijk. Zij heeft de in druk dat zij er wel de handen voor op elkaar kan krijgen. Arjan Boon van Natuurmonumenten reageert terughoudend. Het eigen, beperk te plan van Natuurmonumenten staat in de steigers. De uitvoering wacht op de afwikkeling van een bezwarenprocedure. Enkele omwo nenden hebben bezwaar aangete kend tegen het plan van Natuur monumenten. Zij vrezen dat het hek van de dam is, als de bestem ming van het fort verandert. Hun bezwaren zijn door de Mid delburgse bestuursrechter afgewe zen. De bezwaarden beraden zich over het instellen van beroep. Na tuurmonumenten hoopt al dit zo merseizoen de nieuwe voorzienin gen in het fort klaar te hebben. De dorpsraad Ellewoutsdijk heeft zich niet tegen het project van Na tuurmonumenten verzet. Het plan van NoBeach, al is het in afgeslank te vorm, ligt gevoeliger. Dorpsraad lid Joop Rooze is op de hoogte van de actie van de gemeente. Hij is voorzichtig. „Het fort mag niet verkommeren. Er moet echt iets gebeuren, maar voordat wij een mening geven, gaan we eerst het dorp raadple gen." Kom de lente proeven bij Intratuin! GOES - Scouts uit heel Nederland komen vandaag, morgen en maan dag naar de Zak van Zuid-Beve land om hun scoutingtechnieken bij te schaven. In totaal zijn zo'n tweehonderd deelnemers aanwe zig, in de leeftijd van dertien tot 44 jaar. Sinds 1987 is Hikes, Interes sekampen en Trapperskampen (HIT) jaarlijks aanwezig in de pro vincie. De scoutinggroepen ver spreiden zich over zes plaatsen in Zuid-Beveland. Zo zijn er groepen gelegerd bij Fort Ellewoutsdijk en lokale scoutinggebouwen in 's-Gra- venpolder en Kapelle. Inbrekers stelen computer uit garage YERSEKE - Inbrekers hebben in de nacht van donderdag op vrijdag hun slag geslagen in een garagebe drijf in Yerseke. De dieven wisten zich een toegang te verschaffen tot het magazijnge deelte van de garage. Daar viel hun oog op een uitleescomputer. Het verdwenen apparaat heeft vol gens de politie een waarde van en kele duizenden euro's. De politie heeft de zaak nog in onderzoek. Tip? redactie@pzc.nl Ze zijn hun voornaam voor een poosje kwijt, die twee spelers van dat Zeeuws-Vlaamse voetbal team. Verbale ruzies met scheids rechters zijn er de oorzaak van. 'Idioot', beet de ene speler de leidsman vorige week toe. Goed voor een rode kaart en een nieu we bijnaam onder zijn medespe lers. 'Stommerik', was de weinig vleiende titel waarmee de andere speler afgelopen zaterdag de scheidsrechter aansprak. Hij kreeg dezelfde kleur kaart én ook een nieuwe naam. Vandaag zitten ze op de tribune. Geschorst, maar wel broederlijk naast elkaar: het duo Idioot en Stommerik. van 10:00-17:00 uur Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 Provin da leweg tussen Vlissingen en Koudekerke) Donderdag en Vrijdag koopavond Kijk voor meer informatie op www.intratuin.nl intratuin WOLPHAARTSDIJK - Een spannende en vermoeien de dag was het gisteren voor de kinderen van de Ichthusschool in Wolphaartsdijk. Juf Digna van Liere (21) maakte er voor haar studie gedragsthe rapie, samen met een crew van Stichting Juister, een korte film over de omgang van leerkrachten met opstandige leerlingen. De acteurs: onderwij zeres Marloes de Looff en haar groep 7/8. De hoofdrollen zijn voor de elfjarigen Matthijs Jan sen en Bram Binnekamp. Bram speelt de opstan dige Youri, die maar met zijn balpen blijft klik ken. De juf heeft er de grootste moeite mee hem te laten luisteren. Vandaag en maandag zijn er op namen in de lerarenkamer en langs de oevers van het Veerse Meer. foto Willem Mieras College wil tweede fase Masterplan Binnenstad volledig uitvoeren. GOES - Goes wil de binnenstad ver der verfraaien. De tweede fase van het Masterplan Binnenstad kost 2,3 miljoen euro. Het college van B en W heeft er 1,9 miljoen euro voor op de plank liggen en komt dus nog vier ton te kort, maar wei gert op kwaliteit in te leveren. Goes heeft de afgelopen jaren de klinkers in straten en pleinen ver vangen door natuursteen in combi natie met klinkers. Ook het straat- meubilair is vernieuwd. Momen teel wordt de laatste hand gelegd aan de eerste fase: de herinrich ting van de Singelstraat bij de twee kerken. Het college wil doorstomen en het plaveisel van de Stenen Brug, Wa terstraat, Beestenmarkt, Osten- destraat, Korte Vorststraat, Stal- straat en Vuilstraat vernieuwen. Wel worden de dure, eerder toege paste lijngoten achterwege gelaten. Er komen gewone kolken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 133