Meningen Vlissingen vindt dat ook", zei Koos Schouwenaar, bur gemeester van Middelburg. Hij zei dat tijdens het PZC-debat over het ziekenhuisplan in Mid den- en Noord-Zeeland. Bezorger nieuwe stijl Dan maar uitgekleed ziekenhuis Strip Single beoordeeld als geniaal én vulgair PZC Zaterdag 22 maart 2008 1 3 De lezersredacteur is bereikbaar per post op het adres van de Centrale Redactie van de PZC, I Stationspark 28, f Postbus 31 4460 AA Goes. Telefoon: 0113-315660 E-mail: Lezersredacteur@pzc.nl Het forum waarop lezers zich kunnen uiten over actuele zaken is bereikbaar via internet; www.pzc.nl EVEN Volgens de burgemeester wil Vlis singen net als Middelburg dat het nieuwe ziekenhuis op Vlissings grondgebied in de Middelburgse Mortiere zou komen. Gelukkig maar dat Schouwenaar met verve de belangen van de stadsgewestelijke partner verdedig de. Maar was dat wel echt de me ning van Vlissingen? Schouwenaar lachte er een beetje gewiekst bij. Als je niet aanwezig bent, heb je geen reden van spreken. En geen enkele Vlissings dagelijks bestuur der was maandag van de partij. De verantwoordelijke wethouder Frans Prins verkoos een vergade ring van de Vlissingse sportraad. Ook belangrijk natuurlijk, maar een bestuurlijke vervanger voor het debat had niet misstaan. Wethouder Albert de Vries van Middelburg was op zakenreis bui ten de provincie, maar hij meldde zich af en liet zich vervangen door de burgemeester. Vlissingen vindt het misschien niet zo belangrijk waar het zieken huis komt of vertrouwt erop dat het ziekenhuis niet uitgekleed wordt. Beter gezegd; de Vlissingse bestuurders vinden dat misschien. k Want in de zaal zaten wel veel Vlis- singers, (ex-)patiënten, ambtena ren, specialisten, verplegend perso neel, huisartsen, raadsleden en an dere betrokkenen. Een mooi mo ment om je mening te verkondi gen of om te luisteren. Dat vond ook ex-wethouder Ellie Walrave, een van de enkele maan den geleden weggestuurde Vlis singse wethouders. Zij overleefde het echec van het Scheldekwartier niet, maar zij meldde zich als een van de eersten aan voor het debat. De nieuwe lichting bestuurders doet me denken aan interim-ma nagers. Ze komen om een klus te klaren, een tijdelijke job. Straks zijn ze weer weg uit de provincie met, nou ja, dan maar een uitge kleed ziekenhuis op Walcheren. Krantenbezorgers kunnen aan de slag bij de PZC. Een bijbaantje als krantenbe zorger wordt door jongens en meisjes hoog gewaar deerd. Dat blijkt uit een onder zoek van het Nibud. Bij de jon gens onder 19 jaar komt het bezor gen van de krant op de tweede plaats, vlak achter werken in de su permarkt. De meisjes kiezen voor oppassen, met op een tweede plaats het krantenbezorgen. Maar toch hebben kranten altijd een gebrek aan bezorgers. De PZC kan zo'n vijftig nieuwe bezorgers gebruiken. In heel Zeeland zijn in totaal 850 'wijken'. „We hebben daarnaast nog werk voor vier depo thouders", zegt Ad Korving, mana ger distributie van de PZC. „We willen de bezorging verbeteren. We halen nu 99,94 procent en wil len die score optrekken naar ten minste 99,97 procent. Van druk pers tot deurmat kan heel wat mis gaan." Niets zo vervelend als 's ochtends geen krant in de bus. De PZC voert de Bezorging Nieuwe Stijl in. De depothouders bewaken de kwaliteit. „Elke krant die niet of te laat bezorgd wordt, is er een te veel", zegt Korving. De depothouders vervullen een pionfiinctie. „Zij coachen en moti veren de bezorgers en waken over het team. Een depothouder moet dus goed met mensen kunnen om gaan. Maar waar zijn dan die bezorgers als het werk goed scoort? „Aan de verdiensten ligt het niet, denk ik. Bezorgers kunnen met dagelijks een uurtje bezorgen gemiddeld 150 euro per maand verdienen." Maar je moet vroeg opstaan. En dat kan bij nader inzien tegenval len. Bovendien moeten de bezor gers een beetje geluk hebben. Als het de eerste werkweek elke dag pijpenstelen regent, dan is doorzet tingsvermogen nodig. „Ze krijgen een regenpak, maar tegen de hoos buien van vanochtend en gisteren was geen kruid gewassen." Bezorgers of depothouders kunnen zich aanmelden via: www.pzc.nl, www.deleukstebijbaan.nl of tel. tij dens kantooruren: 0800-0232333. Van drukpers tot deurmat Best: 2.00 uur: 6 vrachtwagens vertrekken met verse kranten vanuit Brabant naar Zeeland. Kapelle: 3.00-3.30 uur: verdeel- centrum Kapelle. Kranten wor den met kleinere auto's naar re gionale depots gebracht. Aankomst kranten in depots, 4.15 uur-5.00 uur. Bezorgers en depothouders ar riveren in depots. In depots in de grotere plaatsen komen tientallen bezorgers samen. Vanaf 5.00 uur kan er bezorgd worden. Mits bezorger 18 jaar of ouder is. De jongeren mo gen pas om 6.00 uur gaan lo pen. Dat is wettelijk voor schrift. Krant moet doordeweek voor 7.00 uur op de mat liggen, op zaterdag om 7.30 uur. Striptekenaars worden op handen gedragen of verguisd. Je houdt van een strip of niet, een tussenweg bestaat niet. Zo ook met de strip Single in de PZC. Trouwe volgers gebruiken termen als geni aal en humorvol. Maar de laatste week liet een aantal lezers weten dat sommige types van Single grof en vulgair waren. Een van de makers van de strip, Hanco Kolk, geeft desgevraagd een reactie op de kritiek: „We zijn ons bewust van het feit dat we een strip maken die in een groot aantal kranten staat en een wijd bereik heeft onder alle geledingen van de bevolking. Vanuit dat besef proberen we on derwerpen die gevoelig liggen zo kies mogelijk in beeld te brengen. Dat seks een grote rol speelt in de hedendaagse maatschappij, en in het bijzonder in de sfeer waarin de hoofdpersonen van Single ver keren, hoefik uiteraard niet toe te lichten. Bij relaties hoort onlos makelijk het lichamelijke aspect ervan. Als we dus een aflevering maken met dit onderwerp, zien we er streng op toe dat de afbeel dingen binnen de grenzen van het betamelijke blijven, d.i. niet ver der gaan dan wat een argeloze klant van Albert Heijn in het tijd- schriftenrek ziet staan. Behalve om ethische redenen is het voor de grap ook niet nodig, en vaak zelfs schadelijk om seks explicieter in beeld te brengen. We beperken ons daarom tot de suggestie ervan. Wat betreft het woord 'neuken' in de aflevering van vandaag: we vermijden dat woord zoveel mogelijk, en gebruiken dan 'seksen' of 'vrijen'. Eén van de troeven die de strip heeft, is de herkenbaarheid van de situaties bij singles zelf, waardoor de karakters geloofwaar dig blijven en de gebeurtenissen authentiek. In dit specifieke geval is 'afscheidsneuken' een vaste term in single-land, en daarom heb ben we het ongekuist gebruikt. De strip is met de grootst mogelijke zorg en met veel verantwoordelijkheidsgevoel gemaakt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 13