Kredietcrisis bederft het feestje in Londen HE je eigen omgeving creëren met oog voor details Bank Paian van Leolux Bank Tango van Leolux INTERIEURADVISEURS www.weytsinterieur.nl 1 2 Zaterdag 22 maart 2008 PZC LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Geld zat Voormalig WD-leider Hans Dijk stal heeft een jaar of wat geleden gesteld dat de lonen voor onze par lementariërs wel 30 procent achter liepen bij vergelijkbare jobs in het bedrijfsleven. Het loon van deze Haagse zielepoten moest echt om hoog. PvdA-coryfeeën vonden 30 procent een beetje te gek, dus werd het een loonsverhoging van 'slechts' 19 procent. Elk normaal mens doet daar vijftien of twintig jaar over. Binnen enkele minuten werd deze verhoging zonder noe menswaardige discussie doorge voerd. Het besluit om mee te doen aan een geldverslindend miljardenpro ject, zoals het Amerikaanse ge vechtsvliegtuig JSF, werd zonder slag of stoot genomen (onder an dere door Pim). En er moeten nóg meer miljarden bij las ik laatst en over tien jaar vliegt het apparaat pas. Geen enkele discussie. Ge woon doorgaan zegt het kabinet. Oorlogje spelen in Uruzgan? Geen probleem. Maar een politieman be hoorlijk betalen dat is niet moge lijk. Daar wordt maandenlang over gezeurd. Geen geld zegt de minis ter. Nou volgens mij is er geld zat! B. J. Meijs Kinderstraat 1, Zierikzee Israël Iedereen die vindt dat Israël de mensenrechten ernstig schendt wordt beschuldigd van anti-semi- tisme. Niet alleen oud-premier van Agt (PZC, 18 maart). Door middel van ingezonden brieven ben ik ook al meerdere malen be schuldigd van anti-semitisme. Dat is wel kwetsend, daar mijn familie in de Tweede Wereldoorlog zich ten koste van zichzelf heeft ingezet om ondergedoken Joden te hel pen. Als je dan beschuldigd wordt van anti-semitisme doet dat wel pijn. De Holocaust en God wor den gebruikt om hun verachtelijke bezettingspolitiek te rechtvaardi gen. Jood-zijn is niet verachtelijk maar de daden van Joden die ach ter Israël staan wel. Dat is echt wel iets anders dan anti-semitisme. Corrie Akkermans Opaal 6, Middelburg Sluis Gemeente Sluis gaat 83.000 euro aan externen uitgeven om de par- keergelden te incasseren (PZC, 20 maart). Dit past naadloos in het be leid dat de afgelopen jaren door de gemeente is gevoerd. (Euregiotui- nen, Groede Podium, Parkeeront- haalkamers, verwaarlozing monu menten, etc) Deze gemeente heeft vroeger ook eens 350.000 euro uit getrokken om een extern bureau te laten onderzoeken hoeveel er jaarlijks kon worden bespaard om, zogezegd, het laaghangende fruit te plukken. Het enige laaghangen de fruit dat geplukt werd was de gemeente zelf Onlangs heeft het gemeentebestuur tot overmaat van ramp ook nog de (vernieuw bouw van het gemeentehuis Euro pees aanbesteed, wetende dat er ei genlijk zestig ambtenaren zouden moeten verdwijnen en de kas leeg is. Conclusie: men trekt geen le ring uit begane fouten en het ont breekt ook aan voortschrijdend in zicht; daarom onder curatele! Francois Babijn Bakkersstraat 59, Oostburg Tienduizend banen staan op de tocht in financiële hart de City. door onze correspondent Esther Gotink LONDEN - De City, het financiële hart van Londen, schudt op zijn grondvesten nu de Amerikaanse bank Bear Stearns is omgevallen. Want als de Amerikaanse econo mie niest, vat Groot-Brittannië kou. Vreesden Britse bankiers vo rig jaar alleen voor hun vette kerst bonus, nu zijn ze bang voor hun baan: tienduizend functies staan op de tocht. Een bittere kou slaat om de oren van de City-bankiers, terwijl die zich door de smalle straten van Londen drukken op weg naar de metro, op weg naar huis. Het gure weer is niet de enige reden waar om de snelle jongens zich diep in hun jassen begraven. „De situatie neemt ernstige vor men aan", zegt financieel analist Mark Dagham (29), voordat hij het treffend genaamde metrostation Bank binnengaat. „Door de val van de Engelse bank Northern Rock vorig jaar kregen de Britse politiek en economie al een knauw. Maar wat er met de gigant Bear Stearns is gebeurd, maakt ons hier doodnerveus. Want wie is de volgende?" Goldman Sachs zei dinsdag het mes te zetten in de sa larissen. 's Werelds winstmakend- ste bank, die erom bekendstaat het best betaalde personeel in de City te hebben, meent dat haar loon- en bonusfönds met een derde is ge slonken ten opzichte van vorig jaar. En als Goldman Sachs moet bezui nigen door de kredietcrisis, dan is de kans groot dat de rest van de Ci ty volgt. „Hoe langer deze crisis aanhoudt, des te meer mensen worden meegezogen", zegt eco noom Howard Archer van Global Insight. Handelaar Terry Smith rea geert: „Het beangstigt me. Ik werk al 34 jaar in de financiële wereld en heb nog nooit iets als dit meege maakt." Londen wordt champagnehoofd stad van de wereld genoemd. Veel hardwerkende City-yuppen spoe len met het grootste gemak hun di ners weg met dure bubbeltjes. Eten ze buiten de deur, dan beta len ze honderden ponden. Hun sa larissen zijn niet buitensporig maar hun kerstbonus loopt vaak in de tonnen. Rond de jaarwisse ling worden de zuurverdiende pen ny's uitgegeven aan Rolexen en Porsches en, als ze goed hebben ge boerd, een huis in de binnenstad. Economische denktank CEBR 'Want als de Amerikaanse economie niest, vat Groot-Brittannië kou' voorspelt, na een grondige analyse van de huidige activiteiten in de City, dat tienduizend banen op de tocht staan. Dat is de helft minder dan tijdens de internetcrisis in 2001, maar door de hogere inko mens zal het effect op de Londen- se economie veel groter zijn. Ci ty-werkers zullen minder beste den in winkels en restaurants en op de huizenmarkt. „De City is de drijvende kracht achter de Londen- se huizenprijzen", zegt makelaar David Salvi. „Die zakken al zes maanden; het is een spiraal waar we voorlopig niet uitkomen." m Ook in Canary Wharf is de stem ming beduidend minder uitbundig. Analist Dagham weet van ban kiers die vorig jaar de kriebels kre gen bij het idee te moeten inleve ren op hun bonus, maar zich nu af vragen of ze eind dit jaar nog wel werk hebben. „Ik ken veel van ouds zelfverzekerde kerels die nu echt bang zijn. Als meerdere goe de handelaren op straat komen te staan, is het moeilijk ander werk te vinden. Dan is het City-sprook je snel over." De nervositeit is ook voelbaar in Canary Wharf, Oost-Londen, van waaruit steeds meer banken opere ren vanwege de ruimte en de nabij heid van zakenvliegveld London City. De 'jongens' drinken er nor maal na het werk een borrel in pubs als The Fine Line of All Bar One en kloppen zichzelf en elkaar op de borst. Die bravoure is even weg. Tamara Scarborough die koffie schenkt in Canary Wharf is niet rouwig: „Handelaren leenden geld aan zichzelf en aan elkaar en sleep ten daar vette salarissen en bonus sen uit. Daarmee kochten ze hui zen en prijsden de rest van de Lon- denaren uit de markt. En nu moe ten wij geloven dat dit het einde van de wereld is? Het is slechts het einde van hün wereld. Het werd tijd dat het feestje ophield." von €3120.- voor 2345, 2-Zits leverbaar in ieder Senso (9x0!. hoofdsteunen) 3+2-Zfts in Senso-leder of stof Alcantara van 6650. - voor 4995, Verkrijgbaar in diverse uitvoeringen en kleuren: 3-zits 194 cm.. 2-zifs 154 cm. fauteuil 74 cm 2-Zits leverbaar in leder Senso van 3740.- voor 2995,- Ook verkrijgbaar als 3-zitsbank In diverse kleuren stof en leder ieverbaar Arco Poltrona Frau Gelderland a Label Mefaform s Mlnottl Montis Tonelli r-SM Bench Schultema de Sede Giorgetti Leolux Pollform Var) Rossum Artifort a Jori Pastoe Artemide s Foscarini a Baumann s Hessleln Kendix Ploeg G'mkc Zimmer ronde KinastJab Van Besouw Weyts interieuradviseurs Kremerstraat 15 19 Bergen op Zoom telefoon 0164 234864

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 12