m 'Kreeften en vissen zijn dol op het paranormale' 51 media media@wegener.nl 024-3650570 PZC Zaterdag 22 maart 2008 redactie.media@wegener.nl 024-3650570 Presentator Rob Trip stopt bij 'Radio 1 Journaal' Radio 1 presentator Rob Trip stopt per augustus bij het Radio 1 Jour naal. Hij trekt een jaar uit om bij de NPS negen documentaires over de Tweede Wereldoorlog te maken. Dat zei hij deze week in het NCRV-programma MM-Magazine op Radio 1. Of hij na het project weer terugkomt bij Radio 1 wilde Trip niet zeggen. Ook over het gerucht dat Trip eind 2009 nieuwslezer Phi lip Freriks zal gaan opvolgen bij het NOS Journaal, hield Trip de lippen op elkaar. „Dat soort vragen vallen bij mij op koude grond." De modebewuste vrouw moet bij Net 5 zijn De woensdagavond van Net 5 wordt vanaf eind mei volgepakt met ma- ke-up, mooie kleren en modellen. Een modemarathon met achtereen volgens Passion For Fashion (20.30 uur), het nieuwe Model In 1 Dag (21.30 uur), de Britse modellen- strijd Make Me Supermodel (22.30 uur) en de Amerikaanse modellen bureauserie The Agency (23.30 uur). Net 5 wil zich hiermee nog sterker profileren als modebewuste vrou wenzender. Passion For Fashion met styliste Dyanne Beekman begint al op 7 mei, de rest volgt op 28 mei. Sterren.nl snelste stijger publieke themakanalen Kijkers van digitale televisie stem men steeds vaker af op Sterren.nl, het digitale themakanaal van de Tros. Uit onderzoek van Internet- view/NSS bleek dat het platform voor Nederlandstalige muziek in ja nuari 2008 maar liefst 10 procent meer bekendheid kreeg ten opzich te van eerdere onderzoeken in fe bruari en september 2007. Ster- ren.nl is daarmee de snelste stijger van alle themakanalen van de Publie ke Omroep. De kijker vindt Ster ren.nl een zender 'voor iedereen' en 'leuk om samen naar te kijken'. BNN begint nieuwe online tv-gids voor jongeren Deze week is de nieuwe online tv-gids van BNN gelanceerd op www.bnngids.nl. Jongeren kunnen er terecht voor kijktips, samenge steld door presentatoren van BNN, de gidsredactie en natuurlijk de be zoekers zelf. Naast het reguliere tv-aanbod is ook de programmering van de themakanalen opgenomen en er worden internetsites en -vi deo's besproken. Ook kan je er een eigen community starten en een persoonlijke gids aanmaken en deze als gadget plaatsen op je eigen Hy- ve-profiel, weblog of website. Foto boven: Char het medium. Foto links: Derek Ogilvie van Baby's Wil is Wet. foto Nick van Ormondt/CPD foto Jaap Vrenegoor/CPD RTL is hofleverancier van paranormale programma's RTL is nog lang niet klaar met het bovennatuurlijke. De omroep zendt vanaf 24 april een nieuwe reeks uit rond 'babyfluisteraar' Derek Ogilvie: Derek Ogilvie, The Ghost Whisperer. Voor komende zomer staat een reeks uitzendingen met het Britse medium Lisa Williams gepland. En eind 2008 volgen nieuwe afleveringen met het medium Char. In de reeks van Ogilvie spelen dit keer volwassenen de hoofdrol. In eerdere afleveringen (De Babyfluisteraar en Baby's W/I is Wet) hielp Ogilvie, die claimt over een zesde zintuig te beschikken, onder anderen kinderen met slaapproblemen en kinderen die onophoudelijk huilden. In de nieuwe reeks staat het bieden van hulp en troost volgens RTL centraal. Ogilvie beantwoordt vragen van nabestaanden over hun overleden dierbaren. Zonder dat hij enige voorkennis heeft, zo benadrukt de omroep. Daarnaast bezoekt hij huizen waar bewoners last hebben van onverklaarbare gebeurtenissen. Programmadirecteur van RTL 4 Erland Galjaard is blij met Ogilvie: „Hij is iemand met wie je je als zender kunt onderscheiden. Deze man heeft bijzondere gaven en maakt ze inzichtelijk. Hij wijst mensen niet alleen op hun problemen, maar helpt hen er ook mee."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 117