effeweg.nl Cyprus maakt grote stap richting hereniging Paspoort affaire dreigt in VS supervoordelige busreizen 8 dagen l'i'Ml' r.TTlifTI :l :|i] ,'TB Andorra 8 dagen Wenen 10 dagen Polen 5 dagen Halle, Leipzig, Wörlitz 5 dagen Oostende s dagen Romantische Strasse 5 dagen Sauerland Willingen 5 dagen Zeeland en België 5 dagen Eifel en Ahrdal io dagen Tirol Kirchberg 8 dagen Ierland 8 dagen Praag Gouden Stad 8 dagen Zwitserland Meer info? Brochure aanvragen? Boeken? www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 Een soldaat houdt de wacht bij de gebarricadeeerde Ledra Straat in Nicosia, de hoofdstad van Cyprus. De straat gaat deze maand open. foto Petros Karadjias/AP Heropening Ledra Straat in Nicosia kan pril begin vrede zijn. door onze correspondent jessica Maas ISTANBUL - „Fantastisch. Ledra Straat gaat weer open. Het is de plek waar we elkaar hebben be vochten en waar we elkaar straks weer ontmoeten", zegt de 6o-jari- ge Grieks-Cyprioot George Micha- elides. De emotie is in zijn stem te horen. De geblokkeerde winkel straat in het historische centrum van Nicosia vormt het symbool van het verdeelde eiland. De ope ning van Ledra Straat, waartoe de Griekse president Christofias en de Turks-Cypriotische leider Talat gisteren besloten, kan het prille be gin van een herenigd Cyprus zijn. De twee leiders hebben in ieder ge val afgesproken vaart te zetten ach ter de vredesonderhandelingen. De verwachtingen rond het eerste officiële gesprek tussen Mehmet Ali Talat en Dimitris Christofias, die vorige maand door de Grieks-Cyprioten tot president werd gekozen, waren hoog gespan nen. Niet alleen bij de 850.000 ei landbewoners, maar ook bij de in ternationale gemeenschap. Het ei land vormt al jaren een hoofdpijn dossier voor veel diplomaten. Het is een groot struikelblok in de on derhandelingen met Turkije over het EU-lidmaatschap en Cyprus zorgt ook keer op keer voor proble men tussen Navo-bondgenoten Griekenland en Turkije. De verkiezing van Christofias deed de hoop op betere tijden her- Veel Turks-Cyprioten zijn bang voor een nieuwe teleurstelling zoals in 2004 leven. De onderhandelingen wa ren onder zijn voorganger, de auto ritaire Papadopoulos, totaal vastge lopen. „Dit werd door iedereen ge zien als de laatste kans op een her enigd Cyprus en gelukkig hebben ze die kans gegrepen", zegt de Turks-Cypriotische hoteleigenaar Sabri Abit. De Turks- en Grieks-Cyprioten leven al sinds 1974, sinds de invasie van Turkije, gescheiden. De befaamde Groene Lijn hakt het eiland in tweeën. De twee leiders hebben afgespro ken binnen drie maanden op nieuw met elkaar om de tafel te gaan zitten. Aan beide kanten van het eiland gaan commissies volgen de week al aan de slag om de her- enigingsgesprekken voor te berei den. Christofias verklaarde na af loop erg optimistisch te zijn. „Ik kijk er naar uit om binnen drie maanden al resultaten te boeken." De Turks-Cypriotische leider Talat zei dat er op Cyprus een 'nieuw tijdperk is aangebroken'. Volgens ondernemer Abit zijn de meeste Turks-Cyprioten positief maar voorzichtig. „We hebben al veel teleurstellingen achter de rug. Eerst zien, dan geloven." Veel Turks-Cyprioten zijn bang voor een nieuwe teleurstelling zo als in 2004. Ook toen leek de op lossing voor het eiland binnen handbereik door een VN-plan voor de hereniging van het eiland. De Turks-Cyprioten zeiden vol mondig ja, de Grieks-Cyprioten stemden massaal tegen. Ook gegevens van Clinton en McCain blijken te zijn bekeken. WASHINGTON - Niet alleen de pas- poortgegevens van presidentskan didaat Barack Obama zijn onlangs zonder toestemming ingezien, ook de gegevens van de reisdocumen ten van de presidentskandidaten Hillary Clinton en John McCain zijn bestudeerd. Dat heeft een me dewerker van het Amerikaanse mi nisterie van Buitenlandse Zaken gisteren bekendgemaakt. De functionaris wenste voor de rest niets te zeggen over de gevoeli ge kwestie. Donderdag maakte het departement bekend dat er twee functionarissen zijn ontslagen en dat tegen een derde persoon disci plinaire maatregelen zijn geno men, omdat ze een kijkje hadden genomen in Obama's gegevens. Minister van Buitenlandse Zaken Condoleezza Rice zei gisteren dat ze met Obama over de kwestie heeft gesproken en excuses voor het incident heeft aangeboden. Volgens de overheidsfunctionaris die het nieuws naar buiten bracht, zat er geen politieke motivatie ach ter het checken van het paspoort van Obama en waren de drie werk nemers, in tijdelijke dienst van de overheid, slechts 'nieuwsgierig'. Als overheidswerknemers zich toe- Een overheidsfunctionaris zegt ES dat er geen politieke motivatie zit achter het checken van pas- poortgegevens van de verschil lende presidentskandidaten. gang verschaffen tot gegevens van een prominent persoon, gaat er au tomatisch een alarm af en wordt de werknemer ondervraagd. Een woordvoerder van Barack Oba ma noemde het een 'schandalig veiligheids- en privacylek' en eist de namen van de daders, de reden van hun actie en waarom het zo lang duurde voordat het lek be kend werd gemaakt. Hillary Clinton kreeg gisteren twee klappen te verwerken. Clin ton hoopte op nieuwe verkiezin gen in de staten Michigan en Flori da, maar kreeg ze niet. De staten verloren hun gedelegeerden voor de nationale conventie omdat ze in strijd met de partijregels de voorverkiezingen te vroeg hadden gehouden. Clinton won de beide verkiezingen. -s êm-m til mmM'inbi Vertrek: 4 april Inclusief: 7 hotelovernachtingen, 7 maal ontbijt en diner (halfpension), vervoer per Comfort Class touringcar Vertrek: 13 juli, 17 aug., 21 Sept., 12 okt. Inclusief: 7 hotelovernachtingen, 7 maal ontbijt, 2 maal diner, stadsrondrit Wenen en bezoek aan Schön- brunn o.l.v een gids (excl. entree), vervoer per Comfort Class touringcar NIEUW Vertrek: 14, 25 apr., 5, 26 mei, 30 juni, 29 sept. Inclusief: 2 hotelovernachtingen in Duitsland, 7 hotel overnachtingen in omgeving Lidzbark Warminski, 9 maal ontbijt en diner (halfpension), stadswandelingen, Folkloristische avond, vervoer per Comfort Class touringcar Vertrek: 14, 28 apr., 14, 21 juli, 11 aug., 8 sept., 6, 20 okt., 3 nov. Inclusief: 4 hotelovernachtingen, 4 ontbijtbuffet en diner (halfpension), stadsrondrit en -wandeling Halle en Leipzig o.l.v. een gids, vervoer per Tourist Class touringcar. Vertrek: 14, 28 apr, 14 juli, 18 aug., 1, 22 sept., 6, 27 okt., 3 nov. Inclusief: 4 hotelovernachtingen, 4 maal ontbijt en diner (hp), stadswandelingen Antwerpen, Oostende, Brugge en Brussel o.l.v. gids, vervoer per Tourist Class touringcar Vertrek: 14, 28 apr., 18 aug., 15 sept., 6 okt. Inclusief: 4 hotelovernachtingen4 maal ontbijt en diner (halfpension) stadswandeling door Würzburg o.l.v. gids, vervoer per Tourist Class Touringcar. Vertrek: 14 apr., 30 juni, 7, 28 juli, 25 aug., 15 sept., 6 okt., 10 nov. Inclusief: 4 hotelovernachtingen, 4 maal ontbijt en diner (halfpension), vervoer per Tourist Class touringcar. Vertrek: 14 apr., 21 juli, 11 aug., 29 sept., 27 okt. Inclusief: 4 hotelovernachtingen, 4 maal ontbijtbuffet en diner, 5 maal lunch (pakket), afscheidsdiner, vervoer per Tourist Class touringcar. Vertrek: 21 apr., 30 juni, 4, aug., 15, 22 sept., 6, 20 okt. Inclusief: 4 hotelovernachtingen, 4 maal ontbijt- en diner (halfpension), muziekavond in het hotel, vervoer per Tourist Class touringcar Vertek: 25 apr., 4 juli, 29 aug., 24 okt. Inclusief. 9 hotelovernachtingen, 9 maal ontbijt en 7 maal diner, 2 dinerbuffet in Kirchberg, 7 maal lunch (pakket), diverse dranken in het hotel tot 22.00 uur, vervoer per Comfort Class touringcar. NIEUW Vertrek: 25 apr., 1 aug., 18, 25 okt. Inclusief Bootovertocht Rotterdam-Hull in binnenhut en v.v, bootovertocht Holyhead-Dublin en v.v, 5 hotel overnachtingen, 7 maal ontbijt en diner (halfpension), vervoer per Comfort Class touringcar. Vertrek: 25 apr., 16 mei, 8, 17 aug., 19 sept. Inclusief 7 hotelovernachtingen, 7 maal ontbijt, 2 maal diner in hotel in Duitsland, 2 maal stadswandeling Praag o.l.v. gids, vervoer per Tourist Class touringcar. Vertrek: 25 apr., 15 juni, 28 juli, 12 okt. Inclusief: 7 hotelovernachtingen, 7 maal ontbijt en diner (halfpension), stadsrondrit en -wandeling Davos o.l.v. een gids, vervoer per Comfort Class touringcar. PZC Zaterdag 22 maart 2008 1 1 1 Effe Weg, Postbus 23, 7710AA Nieuwleusen. vrj (ook groepsreizen mogelijk) /ÉL Genoemde prijzen zijn per persoon en excl. Reserveringskosten a 15, overige verzorging, entreegelden en overige toeslagen. I/keurmerk Wf TOURINGCAR V REDRIJF

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 11