Kloof tussen allochtoon en politie groeit Heropening showroom Vlissingen Sergio Herman zoekt ober via tv 41 Luww.qenietenopziinitaliaans.n S'--- EINDHOVEN - Marleen Veldhuis (links) heeft gisteravond afgerekend met het imago dat ze alleen op de korte- baan grote prijzen kan winnen. Als eerste Nederlandse sinds Irma Schumacher in 1950 pakte ze op het Euro pees kampioenschap langebaan goud op de 100 meter vrij. Ze finishte in 53,77. Inge Dekker (rechts) tikte als derde aan met een tijd van 54,12. Dinsdagavond beklommen trainingspartners Veldhuis en Dekker ook al samen het podium. Op de eerste dag van het EK wonnen ze toen samen met Femke Heemskerk en Ranomi Kromowidjojo de 4x100 meter vrije slag. foto Robin Utrecht/ANP pagina 47: Veldhuis slaagt voor haar examen Spetterende acties! 2 Paasdag open Ë3KMQ3H L0-GUS Imabo LOGUS Vlissingen, Marie Curieweg 9-13. Vlissingen. T: 0118 - 69 00 25 www.logus.nl Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 PZC Vrijdag 21 maart 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 69 - los Agent moet beter leren omgaan met diverse bevolkingsgroepen. DEN HAAG - De Raad van Hoofd commissarissen waarschuwt voor ontwrichting van de samenleving als politieagenten niet beter leren omgaan met allochtonen. De poli tie dreigt het contact te verliezen met bepaalde groepen, wat tot meer conflicten tussen allochto nen en agenten kan leiden. Dat schrijft de politietop in het interne document 'Politie voor een ieder', dat in het bezit is van deze krant. Agenten moeten volgens de raad meer oog hebben voor de gevoelig heden van de diverse bevolkings groepen. Het handhaven van de wet moet daarbij wel voorop De politie dreigt het contact te verliezen met bepaalde bevol kingsgroepen. Daarvoor waar schuwt de Raad van Hoofdcom missarissen. staan, benadrukt de raad. Een korps dat niet investeert in een be tere verhouding met allochtonen kan volgens de politietop voor 'on aangename verrassingen' komen te staan. „Want ontwikkelingen gaan snel, 'dankzij' sms, internet en massamedia. En vlammen slaan zomaar in de pan." Agenten op straat moeten vaak in korte tijd de juiste keuze maken. „Als deze verkeerd uitpakt, kan dat leiden tot een politiek incident." In zeker drie korpsen krijgen alle agenten al een training om beter om te gaan met allochtonen, zegt directeur B. Poeiert van het Lande lijk expertisecentrum diversiteit van de politie. Het gaat om Rotter dam, Midden- en West-Brabant en Gooi- en Vechtstreek. Poeiert verwacht dat meer korpsen vol gen. Bovendien gaat de Politieaca demie meer aandacht schenken aan diversiteit. Volgens Poeiert is het noodzakelijk dat de politie meer allochtonen in dienst neemt. pagina 4: wantrouwen is merkbaar SLUIS - Topkok Sergio Herman van driesterrenrestaurant Oud Sluis zoekt een nieuwe ober. Wie de baan wil, moet samen met twee kandidaten de strijd aangaan in het televisieprogramma Aan de Bak! van de RVU. De kandidaten krijgen allerlei op drachten en de winnaar krijgt de baan. De RVU is op zoek naar (jon ge) mensen wiens droom het is in een toprestaurant te werken. Aan melden kan tot medio april via aandebak@rvu.nl De opnames zijn in mei en de aflevering van Oud Sluis wordt in het najaar uit gezonden. De precieze dag is nog niet bekend. Libéma heeft Neeltje Jans in het vizier NEELTJE JANS - Leisure concern Libéma in Rosmalen heeft een se rieus bod uitgebracht op Delta park Neeltje Jans. Volgens woord voerder Maurice Nieuwland sluit de aanpak van het attractiepark 'mooi aan' bij de accommodaties van Libéma en heeft het geen dras tische veranderingen in petto. pagina 2 en 3: grote namen pagina 3: commentaar EN s ,»VV- Zeeland: 2, 3, 29 t/m 35; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 11 en 12; Meningen: 13; Auto: 17 en 19; Boeken: 25; Weer: 26; Strips: 27; Cultuur: 40 en 41; Economie: 45; Beurs: 46; Sport: 47 t/m 53; Televi sie: 54 en 55. Beveiligen alle Kamerleden is overdreven zie pagina 5 reageer op www.pzc.nl Inval in Irak was terecht eens 56;e aantal reacties: 428 nummer 1,40, zaterdag 2,00 HET WEER: Hagelbuien V Jonge gitarist beleeft vuurdoop op groot podium EDH3M Italië ligt de komende weken in Zonnemaire! Met op-en-top Italiaans design uan o.a. Selua, Minotti, Artemide en Poliform. Wie in dit 'little Italy' zijn/haar slag slaat maakt kans op een lang weekend gratis in de nieuwe Fiat 500 rijden, een weekend Tirol of: 6611 Flflt 5OO.' Nieuwsgierig? Ongeduldig? Kijk nu op: 2.000e' R 1 rr\a''re

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1