Lama te spreken Gurkha's leveren uit protest medailles in op inbouw openbare leven China bereid Dalai Griekenland Britse kranten geven echtpaar McCann 7 ton 8 Donderdag 20 maart 2008 PZC ATHENE - Voor de derde keer sinds december heeft gisteren een lande lijke algemene staking het openba re leven in Griekenland lamgelegd. In het centrum van hoofdstad Athene verzamelden zich duizen den Grieken om te protesteren te gen de plannen van de conservatie ve regering om het door tekorten geplaagde pensioenstelsel te her vormen. Over de plannen wordt vanavond in het Griekse parlement gestemd. Ziekenhuisartsen, luchtverkeerslei ders, bakkers, havenwerkers, lera ren, journalisten, hotelemployés, pompbedienden en anderen slo ten zich aan bij spoorwegarbeiders en juristen die al eerder in staking gingen. Vluchten zijn uitgevallen, treinen rijden niet, banken zijn gesloten en vuilnis blijft op straat liggen. De vakbond GSEE verwacht dat miljoenen arbeiders aan de protes ten zullen deelnemen. Gordon Brown krijgt toezegging na zijn oproep tot dialoog. LONDEN - China is bereid tot over leg met de Dalai Lama, de verban nen leider van het door Peking be zette Tibet. De Chinese premier Wen [iabao zou een gesprek heb ben toegezegd in een telefonisch onderhoud met zijn Britse ambtge noot Gordon Brown. Dat maakte Brown gisteren bekend. De Britse regeringsleider had Wen opgeroepen de dialoog te zoeken met het Tibetaanse bewind in bal lingschap om de huidige crisis in het onrustige Tibet te bezweren. Volgens Brown eiste zijn collega wel dat de Tibetaanse voorman moet beloven dat hij niet langer streeft naar een onafhankelijk Ti bet. Ook moet hij alle geweld af zweren. Volgens Brown voldoet de Dalai Lama al lang aan deze voor waarden. De Dalai Lama heeft de wereldlei ders om hulp gevraagd om de kwestie-Tibet via een 'dialoog' met China op te lossen. De leider riep de internationale gemeen schap ook op om druk op Peking uit te oefenen om 'terughoudend heid' te betrachten in het optre den tegen de onrust in Tibet. Hij herhaalde dat China zich schuldig maakt aan 'culturele genocide' in Chinese functionarissen maakten gisteren voor het eerst officieel melding van grootschalig an ti-Chinees geweld in provincies die grenzen aan Tibet. Tibet. De geestelijk leider had eer der gisteren bij zijn Indiase woon plaats Dharamshala contact met ra dicale Tibetanen in ballingschap, die vraagtekens hadden geplaatst bij zijn aanpak van de crisis. De ontmoeting met het Tibetaanse longeren Congres (TYC) kwam na dat de leider met aftreden had ge dreigd in verband met het aanhou dende geweld in Tibet. De naar on afhankelijkheid strevende TYC had opgeroepen de politieke 'weg van het midden' van de Dalai La ma kritisch tegen het licht te hou den. Wat de gesprekken precies hebben opgeleverd, blijft voorals nog onduidelijk. Chinese functio narissen maakten voor het eerst of ficieel melding van anti-Chinees geweld de afgelopen dagen in pro vincies die grenzen aan Tibet. Veteranen voelen zich door Britse regering tekortgedaan. LONDEN - Honderden gepensio neerde Gurkha's die in het Britse leger dienden, hebben gisteren voor het parlementsgebouw in Londen gedemonstreerd voor meer pensioen en het recht in Groot-Brittannië te blijven. Ongeveer vijftig van hen gaven uit protest tegen de in hun ogen 'im morele discriminatie' de onder scheidingen terug die zij van de Britse kroon ontvingen. De Gurk ha's protesteren ertegen dat hun pensioen lager is dan dat van Brit se oud-militairen van gelijke rang. De veteranen overhandigden een doos met de medailles aan opposi tieleider Nick Clegg van de Libe raal Democratische Partij. Clegg zei ze te zullen doorgeven aan pre mier Gordon Brown. Hij noemde de behandeling van de Gurkha's 'een nationale schande'. In het Britse leger dienen momen teel meer dan 3300 Gurkha's, vaak bij overzeese operaties zoals in Af ghanistan. De Gurkha's waren in Hongkong gelegerd tot 1997, toen de Britse kroonkolonie onder Chi na kwam te vallen. Hun hoofd kwartier verhuisde daarna naar Groot-Brittannië. De Gurkha's die voor 1997 met pensioen gingen, krijgen een lager bedrag dan degenen die na dat jaar afzwaaiden. Ook heeft de eerste groep niet automatisch recht op een verblijfsvergunning. De Gurkha's zijn een volk uit Ne pal. Zij dienen sinds 1812 in het Britse leger. LONDEN - De ouders van Madelei ne McCann, het sinds mei vorig jaar vermiste Britse meisje, heb ben gisteren een schadevergoeding van 550.000 pond (zevenhonderd duizend euro) van een krantenuit geverij geaccepteerd. 1\vee Britse sensatiekranten boden op hun voorpagina ook nog excuses aan. De Daily Express en de Daily Star openden gisteren allebei met: 'Ka- te en Gerry McCann: Sorry.' De ex cuses zijn voor een reeks artikelen over het in Portugal vermist ge raakte Britse meisje. De kranten suggereerden een tijdlang bijna da gelijks op de voorpagina dat de ouders betrokken waren bij de ver dwijning van hun 4-jarige dochter. „We erkennen dat er in het geheel geen bewijs is dat de theorie on dersteunt en dat Kate en Gerry vol ledig onschuldig zijn aan enige be trokkenheid bij de verdwijning van hun dochter", staat in de iden tieke artikelen te lezen. Naar ver wachting volgen de zondagedities van de kranten binnenkort met vergelijkbare excuses. De uitgever van beide kranten draait op voor de betaling aan de ouders, die het geld in een fonds storten dat moet helpen bij de zoektocht naar hun dochter. Type Bosch SHV 45M73EU Vraag nü onze GRATIS broer op TulpKeukens.nl UlpKeukens Op zijn wij geopend van 10.00 tot 17.00 op van 11.00 tot 17.00 Woerden Jaap Bijzerweg 25 tel. 0348-462500 Heerhugowaa J.J.P. Oudweg 4 tei. 072-5760333 Goes Nobelweg 2-26 tel. 0113-216230 Amersfoort Brabantsestraat 6 tel. 033-4640588 Woonboulevard Veenendaal Groeneveldselaan 35A tel. 0318-529944 Veendam Transportweg 3 tel. 0598-632363 Amsterdam Villa Arena tel. 020-5675420 Drachten Dr. M.L. Kingsingel 44 tel. 0512-541144 Velserbroek Zeilmakerstraat 10 tel. 023-5390681 Rijssen Ambachtsstraat 2 tel. 0548-530600 Rotterdam Alexandrium III tel. 010-2205633 KEUKE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 8